ZOLITŪDES TRAĢĒDIJA: Pēc pāris nedēļām jāsaka galavārds 0

Pirmdiena, 13 apr 2015, 10:07 Versija drukāšanai

ZOLITŪDES TRAĢĒDIJA: Pēc pāris nedēļām jāsaka galavārds
Sabrukušā Zolitūdes veikala Maxima izmeklēšana ir pabeigta un lieta nodota prokuratūrai, bet joprojām netiek sniegta atbilde, kas notiks ar plānotā kompleksa otru sastāvdaļu – 12 stāvu dzīvojamo ēku Rīgā, Priedaines ielā 20.


Šobrīd tā ir norobežota ar metāla žogu un pirmie stāvi apvilkti ar dekoratīvo sietu. Rīgas pilsētas būvvalde atbild, ka gaida SIA Homburg Zolitude viedokli par dzīvojamās ēkas turpmākās izmantošanas un rīcības plāniem. Skaidrībai par to, kas notiks ar dzīvojamo ēku, vajadzētu būt tuvāko pāris nedēļu laikā. Spriežot pēc pieejamās informācijas, dzīvojamā ēka, visticamāk, ir dzīvošanai droša.

 

Gandrīz pusgadu ilgst daudzstāvu dzīvojamās ēkas ekspertīzes slēdziena analizēšana un precizēšana. Pagājušā gada novembrī iesniegtajā dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centra Priedaines ielā 20 tehniskās apsekošanas atzinumā būvvalde konstatēja vairākas neprecizitātes, marta sākumā tika saņemts precizētais un papildinātais atzinums, bet tagad būvvalde no ēkas īpašnieka vēlas saņemt nepārprotamu informāciju, ko tas nolēmis ar ēku darīt – nojaukt vai saglabāt. Rīgas pilsētas būvvalde 2014. gada novembrī saņēma vairāk nekā 300 lappušu biezu ekspertu atzinumu par daudzstāvu ēkas Priedaines ielā 20 tehnisko stāvokli. Ekspertīzes uzdevums bija noteikt, vai minētā daudzstāvu ēka ir ekspluatējama, no kā būs atkarīga teritorijas tālākā attīstība.

 

Par eksperta secinājumiem būvvaldē pašlaik nestāsta, solot to izdarīt pēc pāris nedēļām, bet SIA Homburg Zolitude pārstāve Rūta Grikmane norādīja, ka lēmumu par ēkas nojaukšanu vai saglabāšanu nav iespējams pieņemt ātri, jo iesaistītas ļoti daudzas puses, piemēram, banka, apdrošinātāji, tehniskie eksperti, investors. Par turpmāko rīcību jāvienojas visiem. Viņa sacīja, ka pašlaik notiek tehniskā atzinuma izpēte.

 

Neatkarīgā jau rakstīja, ka projekts Urbeto Priedaines ielā 20 uz laiku ir apturēts. Kopējais dzīvokļu skaits kompleksā ir 131, apartamentu cenas bija noteiktas, sākot no 1200 eiro kvadrātmetrā. Pirms ēkas pilnīgas pabeigšanas bija rezervēti 20 dzīvokļi. Pēc traģēdijas rezervācijas tika atteiktas, nauda potenciālajiem pircējiem – atdota.

 

Šīs ēkas būvniecībai SIA Homburg Zolitude no a/s Eesti Krediidipank saņēmusi 4,7 miljonus eiro. Projekta Urbeto attīstītāja ir

SIA Homburg Zolitude, kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam Homburg Eastern Europe Fund B.V., kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu. Šim uzņēmumam pieder pazemes autostāvvieta un daudzdzīvokļu nams, kā arī sabrukušā veikala jumta virsējā daļa. Tirdzniecības platību īpašnieks bija Tineo, kas ēku iznomāja mazumtirgotājam Maxima Latvija.

0
Autors:nra.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
Vakar, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti