Pāvesta Franciska vizīte Aglonā 0

Otrdiena, 25 sep 2018, 14:43 Versija drukāšanai

Pāvesta Franciska vizīte Aglonā

Nupat noslēgusies pāvesta Franciska vizīte Latvijā, viens no kuras centrālajiem punktiem bija viesošanās Aglonas bazilikā 24. septembrī, kas par godu šim notikumam bija pasludināts par valsts oficiālo brīvdienu. Jau dienu pirms pāvesta vizītes Aglonā pulcējās ticīgie un garīdznieki – kopumā Aglonā sveicināt pāvestu ieradušies ap 240 garīdzniekiem un 40 000 svētceļnieku no dažādām pasaules valstīm. Aglonas sakrālajā laukumā īpašā procesijā pāvesta vizītei par godu tika iznesta arī Aglonas Dievmātes svētglezna. Iepriekš to iznesa 25 gadus atpakaļ, kad Aglonā viesojās Pāvests Jānis Pāvils II, un kopumā svētglezna ārpus bazilikas iznesta vien 6 reizes.


Pāvests savā uzrunā lika uzsvaru uz Aglonu un Latgali kā Māras jeb Marijas zemi, atgādinot visiem klātesošajiem par dievmātes Marijas rādīto piemēru tam, kāda nostāja arī šobrīd cilvēkiem jāieņem attieksmē pret sabiedrības atraidītajiem un cietējiem.

 

Citāts no Pāvesta Franciska homīlijas:

 

“(..) Marija “stingri stāv uz kājām” līdzās savam Dēlam. Nav viegli tur stāvēt, bet viņa neizvairās un nekādā gadījumā nav mazdūšīga. (..) Ar to Marija rāda vispirms jau to, ka viņa ir līdzās tiem, kuri cieš, līdzās tiem, no kuriem visa pasaule bēg, un līdzās tiem, kas tiek tiesāti, visu nosodīti un izsūtīti. Nav runa par to, ka viņi ir apspiesti vai izmantoti, bet gan par to, ka viņi vispār ir “ārpus sistēmas”. (..) Ir taisnība, ka reizēm, kad esam atvērušies citiem, tas mums ir bijis sāpīgi. Tāpat ir taisnība, ka šī laika politiskajās realitātēs mums atmiņā vēl sāpīgi svaigas palikušas sadursmes nesenajā vēsturē. (..) Laikmetā, kad, šķiet, atgriežas tādas mentalitātes, kas mūs aicina neuzticēties citiem kuras ar statistikas datiem grib mums pierādīt, ka mums klātos labāk un būtu drošāk, ja mēs būtu tikai paši vien, Marija un šo zemju mācekļi aicina mūs pieņemt otru un no jauna uzticēties brāļiem, universālajai brālībai.”

 

Bez pašvaldību un valdības pārstāvjiem, kas arī pulcējās Aglonas bazilikā, lai piedalītos pāvesta Franciska dievkalpojumā, pāvesta homīliju jeb vispārējo ticīgo lūgšanu latviski lasīja aktrise Olga Dreģe, bet latgaliski – režisors Jānis Streičs. Klātesošie Aglonā atzina, ka šis ir vēsturisks notikums, kurā jūtama arī īpaša miera un saticības gaisotne.

 

Lai gan klātesošajiem Aglonā un citiem katoļticīgajiem Latvijā pāvesta atbraukšana tiešām bijis liels notikums, sociālo mediju vidē netrūka arī izsmejošu komentāru par pāvesta vizītes dienai piešķirto valsts līmeņa brīvdienu, kā arī par finansējumu gandrīz miljona eiro apmērā, kas piešķirts ar vizīti saistīto pasākumu nodrošināšanai. Ticīgie Aglonā gan norādīja, ka šis ir vēsturisks notikums, kam šādi tēriņi šķiet normāli, lai gan pirms 25 gadiem, sagaidot pāvestu, viss esot bijis daudz vienkāršāk un arī izdevies labi.

 

Šobrīd mediju vidē tiek aktualizēts jautājums, vai arī atbraucot citu konfesiju vai uzskatu līderiem, valstī būs oficiālas brīvdienas, jo Latvijā katoļticīgo skaits pagājušajā gadā sastādījis vien 17,46 procentus no kopējā valsts iedzīvotāju skaita. Arī lielie naudas ieguldījumi drošības un mediju darba nodrošināšanā, kā arī pārmērīgajās organizatoriskajās pasākuma izmaksās, kurās, piemēram, ietilpst pāvesta vizītes darbinieku speciālu jaku izšūšana, lielai sabiedrības daļai nešķiet līdz galam racionāls ieguldījums starptautiskā Latvijas tēla veidošanā, ņemot vērā valsts ekonomisko situāciju un citas valsts līmeņa problēmas, kurām finansējumu nevar atrast jau vairāku gadu garumā.

0
Autors:Grani.lv
Foto:LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 09:20 Iesniegts būvprojekts Daugavpils pilsētas aizsargdambja būvniecībai
Vakar, 10:51 Daugavpilī sāks piemērot jaunas nekustamā īpašuma nodokļa likmes (VIDEO)
Vakar, 10:46 DRS atsakās pieņemt pacienti stāvoklī ar asiņošanu, kā rezultātā sievietei notiek spontānais aborts
Vakar, 10:29 Aizvadīts 15. H. Silova starptautiskais turnīrs augstlēkšanā
Vakar, 10:21 Daugavpils Poļu namā atklāta apsveikumu kartiņu izstāde (VIDEO)
17. decembrī, 21:38 DRS atsakās pieņemt pacienti stāvoklī ar asiņošanu (VIDEO)
17. decembrī, 21:17 Aizvadīts 15. H. Silova starptautiskais turnīrs augstlēkšanā (VIDEO)
17. decembrī, 14:51 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 17.decembrī)
17. decembrī, 10:35 Ameriks atkāpjas no Rīgas vicemēra amata
17. decembrī, 10:32 Mūžībā devies Daugavpils Domes darbinieks Andrejs Smirnovs
16. decembrī, 17:27 Rinkēvičs: Lielākā daļa ES aizsardzības ministru iebilst pret ES armijas izveidi
16. decembrī, 11:37 CSDD piedāvā pakalpojumu saņemšanai pieteikties attālināti
16. decembrī, 08:46 Tuvojoties svētkiem, aizvien aktīvāk darbojas radošās darbnīcas
16. decembrī, 08:40 Ārvalstīs notiks dažādi ar Ziemassvētkiem saistīti pasākumi latviešiem
16. decembrī, 07:38 KNAB apstiprina, ka "Rīgas satiksmes" iepirkumu lietā iesaistītas domes amatpersonas

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFruktFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti