Zvejnieki un jūrnieki aicina uz svētkiem piekrastes pilsētās un ciematos 0

Sestdiena, 14 jūl 2018, 08:00 Versija drukāšanai

Zvejnieki un jūrnieki aicina uz svētkiem piekrastes pilsētās un ciematos
Šodien piekrastes pilsētās un ciematos notiks Jūras svētku un Zvejnieksvētku pasākumi, liecina pašvaldību sniegtā informācija.


Jūras svētkos Liepājas promenādē plkst.11, godinot bojāgājušos zvejniekus un jūrniekus, līdz ar kuģa tifonu skaņām sāksies piemiņas brīdis. Piemiņas brīdi vadīs Iveta Ļesina un uzrunas sniegs Liepājas Ostas kapteinis Pēteris Gudkovs un Jūras spēku flotiles štāba priekšnieks komandkapteinis Valdis Stanka. Piemiņas brīdi noturēs Jūras spēku kapteiņleitnants kapelāns Dāvids Šterns. Par muzikālo noformējumu rūpēsies postfolka apvienība "Saule i tuvāk".

 

Organizatori aicina bojāgājušo piederīgos pēc piemiņas brīža ar ostas velkoni ievest jūrā ziedu vainagu, kā simbolisku cieņas apliecinājumu tiem, kuru dzīvības prasījusi jūra. Visas dienas garumā ikviens aicināts ziedus nolikt arī pie pieminekļa bojāgājušiem zvejniekiem un jūrniekiem.

 

Jūras svētki Liepājā šogad priecēs apmeklētājus ar plašu mūziķu klāstu, daudzveidīgu bērnu programmu, netradicionālajām sporta spēlēm, kuršu vikingu liellaivu sacensībām, 22.Starptautiskā Zīmētāju un gleznotāju plenēra "Liepājas Marīna" un "Mazā Marīna" noslēguma izstādi, svētku tirgu un citām aktivitātēm.

 

Ventspilī no plkst.8 līdz 17 Vecpilsētas tirgus laukumā notiks Jūras svētku gadatirgus. Jūras svētkos viesus gaidīs arī Ventspils bibliotēkas - Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde "Dzintara krasts", savukārt Pārventas bibliotēkā varēsiet aplūkot izstādi "Jūra", kuras autors ir Roberts Muzis.

 

Neizpaliks arī sportiskas aktivitātes - no plkst.10 Ventspils pludmales volejbola stadionā notiks Ventspils atklātais Jūras kauss un Ventspils pilsētas atklātais čempionāts pludmales volejbolā, bet no plkst.12.30 Ventas upes akvatorijā sāksies Ventspils Brīvostas kauss burāšanā.

 

Aktivitātes Ventspilī paredzētas arī Herberta Dorbes memoriālajā muzejā, Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā un citviet.

 

Rojā diena iesāksies ar sportiskam aktivitātēm. Svētku rītā ikviens interesents aicināts piedalīties rīta vingrošanā pie jūras. Notiks sacensības pludmales volejbolā, futbolā, virves vilkšanā un svara bumbu celšanā. Neizpaliks arī jautrās zvejniekspēles, kurās varēs izmēģināt spēkus laivas vilkšanā, enkura celšanā, nāru nešanā, ūdensskrējienā, cīņās "ar plekstēm".

 

Svētki uzņems apgriezienus plkst.13, kad, gaidot "zemūdens" viesus, piekrasti saviļņos duets "Karakums". Plkst.14 tradicionālajā vizītē kopā ar svītu krastā ieradīsies Jūras valdnieks, lai pēc tikšanās ar krasta ļaudīm dotos krāšņā izbraucienā pa Rojas ielām. Svētku turpinājumā gaidāmi dažādi koncerti, vakarā Rojas pludmalē notiks lielā Zvejnieksvētku balle, bet pusnaktī visus priecēs svētku salūts virs jūras.

 

Salacgrīvā svētki plkst.9.30 sāksies ostmalā ar smaiļošanas sacensībām, bet atklāšanas pasākums norisināsies plkst.12. Dienas gaitā paredzēta akrobātu teātra grupas uzstāšanās, Salacas abu krastu sadziedāšanās, lašu zupas baudīšana un citas aktivitātes.

 

Engures iedzīvotāji un viesi plkst.11 aicināti doties gājienā un iesaistīties citās aktivitātēs. Paredzētas sacensības sievu nešanā, dabas izziņas spēles un citas radošas nodarbes. Vakarā paredzēti koncerti ar grupām "Menuets" un "Pērkons", bet ballē spēlēs grupa "Opus Pro" un Egons Reiters.

 

Kolkā Jūras valdnieka sagaidīšana un gājiens notiks plkst.15.30, bet arī visas dienas garumā norisināsies koncerti un sportiskās aktivitātes. Dienas noslēgumā Kolkā muzicēs Fēlikss Ķiģelis ar grupu.

 

Pasākumi paredzēti arī citviet jūras un līča piekrastē.

0
Autors:LETA
Foto:Ieva Lūka / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 11:59 Pabeigti būvdarbi Daugavpils kultūras pilī
Vakar, 11:33 Pabeigti būvdarbi Daugavpils kultūras pilī (VIDEO)
Vakar, 11:32 Aizvadītā pirmajā šī gada Daugavpils pilsētas domes sēde (VIDEO)
Vakar, 11:18 Martins Dukurs kļuvis par vienīgo Eiropas titulu rekordistu olimpiskajos ziemas sporta veidos
Vakar, 11:04 Noslēgusies Daugavpils atkritumu dedzināšanas rūpnīcas būvniecības “sāga” (VIDEO)
Vakar, 11:01 No 25. janvāra publiskajā apspriešanā nonāks jaunā Daugavpils pilsētas plānojuma redakcija (VIDEO)
Vakar, 08:14 Konflikts starp Gobzemu un Kaimiņu traucē izveidot valdību, atzīst Zakatistovs
19. janvārī, 09:28 Aprit 100 gadi kopš pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām Latvijā - Liepājas domnieku vēlēšanām
19. janvārī, 09:26 Elksniņš pirmajā darba dienā mēra amatā aptur atkritumu dedzinātavas projektu pilsētā
19. janvārī, 09:25 Mana nākotnes skola. Daugavpils 17.vidusskola (VIDEO)
19. janvārī, 09:19 Sestdien gaidāms samērā saulains laiks
19. janvārī, 09:17 Valsts aizsardzības mācību pirmajā semestrī apguvuši 134 skolēni
18. janvārī, 09:51 Elksiņš-Eigims-Elksniņš: Daugavpilij atkal jauns pilsētas domes priekšsēdētājs (VIDEO)
18. janvārī, 09:38 Nedēļas apskats: ziņo Valsts Policija un VUGD (VIDEO)
18. janvārī, 09:33 Turpmāk kosmētiskā iedeguma pakalpojumu drīkstēs sniegt tikai pilngadīgām personām (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFruktFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti