Zvejnieki un jūrnieki aicina uz svētkiem piekrastes pilsētās un ciematos 0

Sestdiena, 14 jūl 2018, 08:00 Versija drukāšanai

Zvejnieki un jūrnieki aicina uz svētkiem piekrastes pilsētās un ciematos
Šodien piekrastes pilsētās un ciematos notiks Jūras svētku un Zvejnieksvētku pasākumi, liecina pašvaldību sniegtā informācija.


Jūras svētkos Liepājas promenādē plkst.11, godinot bojāgājušos zvejniekus un jūrniekus, līdz ar kuģa tifonu skaņām sāksies piemiņas brīdis. Piemiņas brīdi vadīs Iveta Ļesina un uzrunas sniegs Liepājas Ostas kapteinis Pēteris Gudkovs un Jūras spēku flotiles štāba priekšnieks komandkapteinis Valdis Stanka. Piemiņas brīdi noturēs Jūras spēku kapteiņleitnants kapelāns Dāvids Šterns. Par muzikālo noformējumu rūpēsies postfolka apvienība "Saule i tuvāk".

 

Organizatori aicina bojāgājušo piederīgos pēc piemiņas brīža ar ostas velkoni ievest jūrā ziedu vainagu, kā simbolisku cieņas apliecinājumu tiem, kuru dzīvības prasījusi jūra. Visas dienas garumā ikviens aicināts ziedus nolikt arī pie pieminekļa bojāgājušiem zvejniekiem un jūrniekiem.

 

Jūras svētki Liepājā šogad priecēs apmeklētājus ar plašu mūziķu klāstu, daudzveidīgu bērnu programmu, netradicionālajām sporta spēlēm, kuršu vikingu liellaivu sacensībām, 22.Starptautiskā Zīmētāju un gleznotāju plenēra "Liepājas Marīna" un "Mazā Marīna" noslēguma izstādi, svētku tirgu un citām aktivitātēm.

 

Ventspilī no plkst.8 līdz 17 Vecpilsētas tirgus laukumā notiks Jūras svētku gadatirgus. Jūras svētkos viesus gaidīs arī Ventspils bibliotēkas - Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde "Dzintara krasts", savukārt Pārventas bibliotēkā varēsiet aplūkot izstādi "Jūra", kuras autors ir Roberts Muzis.

 

Neizpaliks arī sportiskas aktivitātes - no plkst.10 Ventspils pludmales volejbola stadionā notiks Ventspils atklātais Jūras kauss un Ventspils pilsētas atklātais čempionāts pludmales volejbolā, bet no plkst.12.30 Ventas upes akvatorijā sāksies Ventspils Brīvostas kauss burāšanā.

 

Aktivitātes Ventspilī paredzētas arī Herberta Dorbes memoriālajā muzejā, Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā un citviet.

 

Rojā diena iesāksies ar sportiskam aktivitātēm. Svētku rītā ikviens interesents aicināts piedalīties rīta vingrošanā pie jūras. Notiks sacensības pludmales volejbolā, futbolā, virves vilkšanā un svara bumbu celšanā. Neizpaliks arī jautrās zvejniekspēles, kurās varēs izmēģināt spēkus laivas vilkšanā, enkura celšanā, nāru nešanā, ūdensskrējienā, cīņās "ar plekstēm".

 

Svētki uzņems apgriezienus plkst.13, kad, gaidot "zemūdens" viesus, piekrasti saviļņos duets "Karakums". Plkst.14 tradicionālajā vizītē kopā ar svītu krastā ieradīsies Jūras valdnieks, lai pēc tikšanās ar krasta ļaudīm dotos krāšņā izbraucienā pa Rojas ielām. Svētku turpinājumā gaidāmi dažādi koncerti, vakarā Rojas pludmalē notiks lielā Zvejnieksvētku balle, bet pusnaktī visus priecēs svētku salūts virs jūras.

 

Salacgrīvā svētki plkst.9.30 sāksies ostmalā ar smaiļošanas sacensībām, bet atklāšanas pasākums norisināsies plkst.12. Dienas gaitā paredzēta akrobātu teātra grupas uzstāšanās, Salacas abu krastu sadziedāšanās, lašu zupas baudīšana un citas aktivitātes.

 

Engures iedzīvotāji un viesi plkst.11 aicināti doties gājienā un iesaistīties citās aktivitātēs. Paredzētas sacensības sievu nešanā, dabas izziņas spēles un citas radošas nodarbes. Vakarā paredzēti koncerti ar grupām "Menuets" un "Pērkons", bet ballē spēlēs grupa "Opus Pro" un Egons Reiters.

 

Kolkā Jūras valdnieka sagaidīšana un gājiens notiks plkst.15.30, bet arī visas dienas garumā norisināsies koncerti un sportiskās aktivitātes. Dienas noslēgumā Kolkā muzicēs Fēlikss Ķiģelis ar grupu.

 

Pasākumi paredzēti arī citviet jūras un līča piekrastē.

0
Autors:LETA
Foto:Ieva Lūka / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:22 Vakar avārijās Latvijā cietuši 22 cilvēki
Vakar, 16:14 VID sācis kriminālprocesu pret bijušo augsta ranga Valsts policijas darbinieci
Vakar, 16:02 Pārspēts arī 15.oktobra nacionālais siltuma rekords
Vakar, 08:03 Randenes šūšanas ceham šobrīd trūkst darbinieku
Vakar, 08:01 Naujenes kultūras centrā iespējams apgūt dažādas prasmes
14. oktobrī, 09:16 Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6,1%
14. oktobrī, 09:12 Čakša nākamajam veselības ministram iesaka "stiprināties garā"
14. oktobrī, 09:10 13.oktobra temperatūras rekords labots septiņās novērojumu stacijās
14. oktobrī, 09:09 Pirmajos trijos ceturkšņos no valsts budžeta neparedzētiem gadījumiem piešķirti 8,16 miljoni eiro
14. oktobrī, 09:06 Jaunajā darba nedēļā pārsvarā saglabāsies saulains laiks
13. oktobrī, 16:55 Čakša nākamajam veselības ministram iesaka "stiprināties garā"
13. oktobrī, 15:40 Svētdienas rītā vietām sabiezēs migla
13. oktobrī, 11:15 Ceļu satiksmes negadījumos cietuši 17 cilvēki
13. oktobrī, 10:00 Daugavpilī augs NĪN par īpašumiem, kuros nav deklarēti iedzīvotāji
12. oktobrī, 20:37 Randenes šūšanas ceham šobrīd trūkst darbinieku (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti