Servisa suņi Dziesmu un Deju svētkos ielaisti netiks 0

Otrdiena, 12 jūn 2018, 11:24 Versija drukāšanai

Servisa suņi Dziesmu un Deju svētkos ielaisti netiks
Vairāku apsvērumu dēļ Dziesmu un deju svētku maksas un iekštelpu pasākumos netiks ielaisti servisa suņi, kuri pavada cilvēkus ar īpašām vajadzībām, vēsta rīkotāji.


Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva informēja "Mans Draugs", ka lēmums pieņemts, ņemot vērā dzīvnieku uzvedības specifiku, labsajūtu un drošību – lielā cilvēku pūlī un skaļu trokšņu apstākļos dzīvnieks var kļūt tramīgs. Mežaparka Lielajā estrādē noslēguma koncertu plāno apmeklēt līdz pat 70 000 cilvēku.

 

Nopērkot biļeti, apmeklētājs jau ir informēts, ka ar dzīvniekiem, tai skaitā – arī servisa suņiem, ieeja uz maksas pasākumiem ir aizliegta. Šo informāciju iespējams atrast uz biļetes. Katru gadījumu par servisa suņiem Dziesmu un deju svētki organizatori izvērtēs individuāli un meklēs labāko risinājumu. Vasiļjeva kā vienu no iespējamajiem risinājumiem piedāvā brīvprātīgo palīdzību: "Viens no variantiem varētu būt brīvprātīgo iesaiste vājredzīgo nogādāšanā uz lielo svētku koncertu, parūpēšanās par sēdvietas atrašanu, kā arī vēlāka nogādāšana mājās."

 

Par organizatoru piedāvāto risinājumu ir gandarīta arī servisa suņu biedrība "Teodors", informē biedrības goda locekle Gunta Bite: "Domājot par suņa un redzes invalīda labsajūtu, šis ir drošākais risinājums. Masu pasākumos suņi-asistenti var būt apdraudēti. Kad apkārt ir lielas cilvēku masas, suns-pavadonis var nespēt noreaģēt uz lielo cilvēku plūsmu, tādējādi var ciest gan pats suns, gan cilvēks ar īpašām vajadzībām." Viņa norāda, ka apsveicama ir organizētāju vēlme individuāli risināt katru gadījumu, ņemot vērā suņa labturības noteikumus.

 

"Mēs aptaujājām savas biedrības biedrus ar servisa suņiem. Starp viņiem ir gan Dziesmu svētku dalībnieki, gan tie, kas apmeklēs koncertu Mežaparkā. Viens no dalībniekiem dosies svētku gājienā ar savu suni-pavadoni, bet uz Mežaparku – ar draugiem, lai netraumētu suni. Savukārt cita biedrības biedre atstās suni mājās un izmantos svētku rīkotāju piedāvāto asistentu," stāsta Bite. Viņa un servisa suņu biedrība "Teodors" ir priecīgi, ka jautājums tiek risināts šobrīd, lai svētkos nebūtu pārpratumu, kā arī uzteic svētku rīkotāju vēlmi risināt šāda veida problēmas.

 

Dziesmu un deju svētku rīkotāji norāda, ka praktiski ieteikumi gan svētku apmeklētājiem, gan dalībniekiem tiks publicēti gan "Dziesmusvetki.lv", gan sociālo mediju profilos, gan arī plašsaziņas līdzekļos, sākot ar nākamo nedēļu. Tāpat neskaidrību gadījumos organizatori aicina sazināties ar viņiem (info@dziesmusvetki.lv vai 67228985).

 

Augusta beigās Mežaparka Lielajā estrādē ir gaidāms vēl viens vērienīgs pasākums – grupas "Prāta vētra" koncerttūres "Skārda bungu tūres" noslēguma koncerts. Kā skaidro grupas preses un mārketinga pārstāve Ieva Liepa, arī šī pasākuma ietvaros katrs gadījums, kas saistīts ar suņa-pavadoņa ielaišanu koncerta teritorijā, tiks izskatīts individuāli: "Mēs līdz šim neesam saskārušies ar šādu situāciju, bet ja mums būtu tāds gadījums, tad mēs to atsevišķi izskatītu."

0
Autors:DELFI
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:32 Sedas purvā aiztur četrus maluzvejniekus
Vakar, 16:30 Pērn ministriju izdevumi atlīdzībai auguši par 6%
Vakar, 09:40 Aicina daugaviešus uz Satikšanos Daugavpils novada Červonkā!
Vakar, 09:06 Nedēļas apskats: ziņo Valsts Policija un VUGD
Vakar, 08:56 Pārcelts ceļojošās izstādes “Mana Satversme” prezentācijas pasākums
17. oktobrī, 15:36 Pie skatītājiem Daugavpilī nonāk simtgades filma “Kurts Fridrihsons”
17. oktobrī, 15:13 Nedēļas nogales pasākumi Daugavpilī: 19-21 oktobrī
17. oktobrī, 09:35 Latvijas futbola tiesnešu segmenta modernizācijai piesaistīts starptautisks speciālists
17. oktobrī, 09:14 Karjeras nedēļa veiksmīgi noslēgusies
16. oktobrī, 16:22 Daugavpilī aizvadīts kārtējais sarunu cikls LAVKA
16. oktobrī, 16:18 Klajā nākusi grāmata “Paši... paši...”
16. oktobrī, 16:17 Jānis Lāčplesis par iespējamo "Eigima- Elksniņa" koalīcijas atdzimšanu (VIDEO)
16. oktobrī, 15:51 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 16. oktobrī)
16. oktobrī, 13:31 Pa Latgales muzeja logu: Baiba Rēdere (VIDEO)
16. oktobrī, 13:14 Aizsardzības ministrs apbalvos Daugavpils jaunsardzi, kura izglāba slīkstošu cilvēku

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti