Servisa suņi Dziesmu un Deju svētkos ielaisti netiks 0

Otrdiena, 12 jūn 2018, 11:24 Versija drukāšanai

Servisa suņi Dziesmu un Deju svētkos ielaisti netiks
Vairāku apsvērumu dēļ Dziesmu un deju svētku maksas un iekštelpu pasākumos netiks ielaisti servisa suņi, kuri pavada cilvēkus ar īpašām vajadzībām, vēsta rīkotāji.


Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva informēja "Mans Draugs", ka lēmums pieņemts, ņemot vērā dzīvnieku uzvedības specifiku, labsajūtu un drošību – lielā cilvēku pūlī un skaļu trokšņu apstākļos dzīvnieks var kļūt tramīgs. Mežaparka Lielajā estrādē noslēguma koncertu plāno apmeklēt līdz pat 70 000 cilvēku.

 

Nopērkot biļeti, apmeklētājs jau ir informēts, ka ar dzīvniekiem, tai skaitā – arī servisa suņiem, ieeja uz maksas pasākumiem ir aizliegta. Šo informāciju iespējams atrast uz biļetes. Katru gadījumu par servisa suņiem Dziesmu un deju svētki organizatori izvērtēs individuāli un meklēs labāko risinājumu. Vasiļjeva kā vienu no iespējamajiem risinājumiem piedāvā brīvprātīgo palīdzību: "Viens no variantiem varētu būt brīvprātīgo iesaiste vājredzīgo nogādāšanā uz lielo svētku koncertu, parūpēšanās par sēdvietas atrašanu, kā arī vēlāka nogādāšana mājās."

 

Par organizatoru piedāvāto risinājumu ir gandarīta arī servisa suņu biedrība "Teodors", informē biedrības goda locekle Gunta Bite: "Domājot par suņa un redzes invalīda labsajūtu, šis ir drošākais risinājums. Masu pasākumos suņi-asistenti var būt apdraudēti. Kad apkārt ir lielas cilvēku masas, suns-pavadonis var nespēt noreaģēt uz lielo cilvēku plūsmu, tādējādi var ciest gan pats suns, gan cilvēks ar īpašām vajadzībām." Viņa norāda, ka apsveicama ir organizētāju vēlme individuāli risināt katru gadījumu, ņemot vērā suņa labturības noteikumus.

 

"Mēs aptaujājām savas biedrības biedrus ar servisa suņiem. Starp viņiem ir gan Dziesmu svētku dalībnieki, gan tie, kas apmeklēs koncertu Mežaparkā. Viens no dalībniekiem dosies svētku gājienā ar savu suni-pavadoni, bet uz Mežaparku – ar draugiem, lai netraumētu suni. Savukārt cita biedrības biedre atstās suni mājās un izmantos svētku rīkotāju piedāvāto asistentu," stāsta Bite. Viņa un servisa suņu biedrība "Teodors" ir priecīgi, ka jautājums tiek risināts šobrīd, lai svētkos nebūtu pārpratumu, kā arī uzteic svētku rīkotāju vēlmi risināt šāda veida problēmas.

 

Dziesmu un deju svētku rīkotāji norāda, ka praktiski ieteikumi gan svētku apmeklētājiem, gan dalībniekiem tiks publicēti gan "Dziesmusvetki.lv", gan sociālo mediju profilos, gan arī plašsaziņas līdzekļos, sākot ar nākamo nedēļu. Tāpat neskaidrību gadījumos organizatori aicina sazināties ar viņiem (info@dziesmusvetki.lv vai 67228985).

 

Augusta beigās Mežaparka Lielajā estrādē ir gaidāms vēl viens vērienīgs pasākums – grupas "Prāta vētra" koncerttūres "Skārda bungu tūres" noslēguma koncerts. Kā skaidro grupas preses un mārketinga pārstāve Ieva Liepa, arī šī pasākuma ietvaros katrs gadījums, kas saistīts ar suņa-pavadoņa ielaišanu koncerta teritorijā, tiks izskatīts individuāli: "Mēs līdz šim neesam saskārušies ar šādu situāciju, bet ja mums būtu tāds gadījums, tad mēs to atsevišķi izskatītu."

0
Autors:DELFI
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 13:05 Mēnesi Daugavpilī ietves tiks kaisītas ar granīta šķembām
Šodien, 08:00 Kučinskis pārliecināts, ka šogad pedagogu algu celšanai naudu var atrast
Vakar, 16:55 Aicinām apmeklēt Plašās Masļeņicas svētkus
Vakar, 15:50 PIKC Daugavpils tehnikuma audzēkņi stažējas ārzemēs (VIDEO)
Vakar, 15:45 Daugavpilī atklās digitālo aktivitāšu centru ģimenēm
Vakar, 14:55 Bezpajumtnieku uzturēšanās vietas Daugavpilī apseko regulāri
Vakar, 12:55 Daugavpils iedzīvotāji pauž neapmierinātību par pilsētas domes darbu (VIDEO)
Vakar, 11:30 Aizsardzības ministra vārdā no Krievijas serveriem izsūtīti viltus e-pasti
Vakar, 09:55 Par Daugavpils futbola skolas direktora pienākumu izpildītāju iecelts Nikolajs Ļubļins
Vakar, 09:00 OECD politiskā misija Latvijā novērtēs īstenotās reformas pēdējo divu gada laikā
Vakar, 08:00 Kariņš: Skolotāji ir situācijas ķīlnieki
19. februārī, 15:40 Diskusijas par veselības nozari valdību mudina domāt par kompleksām izmaiņām nodokļos
19. februārī, 15:00 Valdība apstiprina budžeta plāna projektu 2019.gadam
19. februārī, 11:15 Svinīgā koncertā atzīmēja jauktā kora “Latgale” 55 gadu jubileju (VIDEO)
19. februārī, 09:45 Inguna Kokina iesniegusi apelāciju saistībā ar Prelatova rīkojumu (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFruktFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti