"Baltijas praida" gājiens pulcē 8000 dalībnieku 0

Sestdiena, 09 jūn 2018, 15:00 Versija drukāšanai

"Baltijas praida" gājiens pulcē 8000 dalībnieku
Sestdienas pusdienlaikā dažu desmitu protestētāju pavadīti vairāki tūkstoši cilvēku bija devušies "Baltijas praida" gājienā pa Rīgas ielām, novēroja aģentūra LETA.


Organizatori pēc gājiena paziņoja, ka tajā piedalījušies aptuveni 8000 cilvēku, kas ir par 3000 vairāk nekā 2015.gadā.

 

Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava aģentūrai LETA apliecināja, ka gājiens kopumā noritējis mierīgi un noslēdzies bez būtiskiem starpgadījumiem.

 

Kāds vīrietis gan gājiena dalībniekos iemeta dūmu sveci, par ko tika aizturēts. Pildava skaidroja, ka pret viņu sākta administratīvā lietvedība.

 

Kā novēroja aģentūra LETA, vēl kāds vīrietis vienam no gājiena dalībniekiem verbāli draudēja, solot ar viņu fiziski izrēķināties.

 

Tāpat gājiena dalībniekus tā sākumpunktā sagaidīja padsmit protestētāji. Viņi līdzpaņemtos skaļruņos atskaņoja sirēnu skaņas, kā arī svilpa gājiena dalībniekiem, kuri savukārt atbildēja ar mājieniem un gaisa skūpstiem.

 

Tālāk varēja novērot vēl vienu protestētāju grupu, aptuveni desmit cilvēkus, kuri rokās turēja plakātus ar uzrakstiem "Nē perversijām, jā normālām ģimenēm", "vīrietis + sieviete = normāli".

 

Arī gājienam noslēdzoties, daži protestētāji centās uzrunāt tā dalībniekus, tomēr bez īpašām sekmēm.

 

Liels skaits "Baltijas praida" atbalstītāju patlaban pulcējas Vērmanes dārzā un tā apkārtnē, kur līdz sestdien vakaram norisināsies tradicionālais praida gājiena noslēguma koncerts. Policijas pārstāve norādīja, ka likumsargi atbilstoši plānam turpinās uzraudzīt kārtību arī šajā pasākumā.

 

Starp gājiena dalībniekiem bija visu gadagājumu cilvēki, arī bērni. Daži pasākumam par godu bija sagatavojuši arī īpašus tērpus, piemēram, kāds dalībnieks bija tērpies vienradža kostīmā.

 

Dalībnieki rokās nesa mazus un lielus varavīksnes karogus, kas ir starptautisks un visā pasaulē atzīts lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas simbols. Tāpat cilvēkiem rokās bija Baltijas valstu karogi.

 

Pa vidu pūlim vairākos posmos brauca izrotātas automašīnas ar skaļruņiem pa kuriem skanēja mūzika dažādās valodās. Pasākumu iesāka dziesma "Zilais karbunkulis".

 

Kā uzzināja aģentūra LETA, starp praida dalībniekiem bija arī viesi no Lielbritānijas, Vācijas, Dānijas un citām valstīm. Piedalījās arī Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens.

 

Gājienam bija arī daudz skatītāju, ka stāvēja ielas malās un to vēroja, kā arī filmēja un fotografēja.

 

Gājienu pavadīja liels skaits policistu. Tam pa priekšu brauca divas Valsts policijas automašīnas. Pa maršrutu bija izvietotas arī mediķu automašīnas.

 

Šis gājiens bija "Baltijas praida 2018" kulminācijas pasākums. Organizatori norādījuši, ka praida mērķis ir aktualizēt LGBTI kopienas cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā. Savukārt "Baltijas praida" gājiens, kā jebkurš praida gājiens, simbolizē LGBT kopienas un tās atbalstītāju redzamību un tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību.

 

"Baltijas praids" katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm - šogad Latvijā ar saukli ir "Redzi dažādību! Redzi brīvību!".

0
Autors:Grani.lv
Foto:Ieva Čīka / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
Vakar, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)
20. maijā, 10:58 Šmakovkas muzejs aicina uz 3. dzimšanas dienu
17. maijā, 21:00 Vasaras sezonā Daugavpils cietoksnī darbosies “Krāmu tirdziņš” (VIDEO)
17. maijā, 16:20 «Latgales partija» noslēdz sadarbības līgumu ar «Attīstībai/Par!» (VIDEO)
17. maijā, 16:15 Slimnīcu tīkla reforma (VIDEO)
16. maijā, 11:35 Sarkanais krusts īsteno projektu ģimenēm (VIDEO)
16. maijā, 11:30 VARAM ministrs Juris Pūce apmeklē Daugavpili (VIDEO)
15. maijā, 13:00 Daugavpilī svin 71. Izraēlas neatkarības gadadienu (VIDEO)
15. maijā, 12:35 Uzņēmēju dienas Latgalē (VIDEO)
14. maijā, 08:38 Baltkrievu kultūras centrs aicina uz savu jubilejas koncertu
13. maijā, 14:06 Par katru sadedzināto atkritumu konteineru tiek uzsākta krimināllieta
9. maijā, 21:00 Trauksmes sirēnu pārbaude (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti