Kā Latvijas blogeri un slavenības sadarbojas ar biznesu 0

Trešdiena, 16 maijā 2018, 09:41 Versija drukāšanai

Kā Latvijas blogeri un slavenības sadarbojas ar biznesu
“Ietekmes mārketings gūst aizvien lielāku popularitāti pasaulē un Latvijā. Pasaulē 2017.gadā vien kampaņām ar viedokļu līderiem Intagram tīklā zīmoli iztērēja vairāk kā miljardu dolāru. Bet reklāmas publikāciju skaits sociālajā tīklā Instagram 2017. gadā dubultojās, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, sasniedzot 1,5 miljonus publikāciju pasaulē”, - stāsta Dmitrijs Krasnovskis un Alina Lisina, ikgadējās mārketinga konferences “Click and Connect” organizatori Latvijā.


Vai Latvijā ir viedokļu līderi?


Latvijā sadarbības mērogs ir zināmi pieticīgāks, bet tomēr arī mūsu valstī ir aptuveni 100 viedokļu līderi, par sadarbību ar kuriem bizness ir gatavs maksāt naudu. Summas ir dažādas, atkarībā no sadarbības formāta un blogera auditorijas. Bet, vidēji, sākot ar 100 eiro par publikāciju Instagramā un 1000 eiro par video YouTube.

 

Viens no ietekmīgākajiem viedokļu līderiem Latvijā (ar auditoriju NVS valstīs) ir Stass Davidovs. Stass ir viena no spilgtākajām krievvalodīgā YouTube personībām – viņa humora šovam „This is Хорошо” seko gandrīz 7 miljoni cilvēku, vēl daži miljoni seko personīgi Stasam. Kanāls „This is Хорошо” ir viens no vecākajiem YouTube — aktīvi sadarbojas ar zīmoliem, tādiem kā Coca Cola, Procter&Gamble un citiem. Viena “reklāmas integrācija” viņa YouTube kanālā maksā aptuveni 4000 eiro, ilgtermiņa sadarbība tiek apspriesta individuāli.

 

Kā Latvijas blogeri un slavenības sadarbojas ar biznesu

 

Vēl viena Latvijas zvaigzne, dziedātājs Markus Riva, arī aktīvi sadarbojas ar biznesu. „Man, kā mūziķim, ir svarīgi, lai sadarbības formāts būtu man piemērots un sadarbība būtu ilgstoša. Dažreiz, protams, piekrītu izlikt vienu publikāciju savā Instagram. Visus no sadarbības iegūtos līdzekļus novirzu uz savu attīstību – dziesmu un klipu ierakstu”, - stāsta Markus, kuram Instagram seko vairāk kā 150 000 cilvēku.

 

Vai viedokļu līderi piekrīt barteram?


Pēc dziedātājas Aminatas teiktā viņa nesen sāka piedāvāt savus sociālos tīklus biznesa virzīšanai. Priekšroka ir tiem zīmoliem, kuri patīk viņai pašai.

„Barteram es piekrītu reti, pārsvarā tikai darbā ar dizaineriem, kuru drēbes es varu izmantot uzstāšanās laikā”, - saka dziedātāja, kurai Instagram seko vairāk kā 50 000 cilvēku.

 

Daudzi Latvijas blogeri uzsver, ka ir gatavi strādāt tikai ar tiem zīmoliem, kas patīk viņiem pašiem.

 

„Es rūpīgi izvēlos partnerus, man ir svarīgi, lai publikācijai būtu noteikts mērķis, tāpēc, ja kādam ir vēlme sadarboties, pirmajā vietā ir saturs: ja tas neatbilst manai koncepcijai, pat ja tas ir kvalitatīvs zīmols, es saku nē. Svarīga ir arī elementāra cieņa pret tiem, kas seko maniem jaunumiem. Man nav tiesību teikt to, kam es neticu, tāpēc es sadarbojos reti, bet pārsvarā, ilgtermiņā”, - stāsta teledīva un vadītāja Maija Silova.

 

„Ietekmes mārketingam ir svarīga loma attiecību veidošanā ar klientiem. Kad ir saturs, ir arī iesaiste. Ideālā tam jābūt pareizi integrētam mārketinga stratēģijā, kuras centrā ir klients un viņa vajadzības. Ilgtermiņa un kvalitatīvu attiecību veidošana ar viedokļu līderiem ir ietekmes mārketinga veiksmes pamats tuvākajā nākotnē. Šī pieeja nodrošinās pārdošanas apjomu pieaugšanu, apmierinātības un klientu uzticības celšanos”, - saka Dmitrijs Krasnovskis.

 

“Dziļš malks” un gaļas gabals: ko slavenības reklamēt nevēlās?

 

Diemžēl, Latvijā ne visi uzņēmēji izprot kā tiek veidots darbs ar viedokļu līderiem.

 

„Man atsūta savu preci un tad interesējas – nu, ko, kad Jūs mūs izliksiet? Šādu „gudrinieku” vidū bija pat gaļas ražotāji! Jā, man atsūtīja gaļas gabalu!

 

Piedodiet, bet es nestrādāju par ēdienu”, - stāsta brunch.lv redaktore Jevgēnija Šafraneka.

 

Stasam Davidovam arī ir bijuši vairāki kuriozi, kas saistīti ar sadarbību ar zīmoliem. Tā, piemēram, kompānija Coca-Cola tā arī nespēja piespiest viņu uztaisīt “dziļo malku”. Tieši tā profesionālajā kompānijas slengā tiek dēvēts tuvplāns, kurā zvaigzne kāri dzer dzērienu. Stass ar komandu filmēšanā to atteicās darīt.

„Mums periodiski sūta piedāvājumus no nesaprotamām kompānijām – blokčeini, kriptovalūtas... Bet mēs nevēlamies bojāt savu blogeru karmu, strādājot ar aizdomīgu biznesu”, - saka Stass.

 

„Biznesam ir jāsaprot, ka ietekmes mārketinga izmantošana ir ne tikai vienreizēju postu apmaksa. Mūsdienās ietekmes mārketings ir attiecības ar autoritātēm. Zīmoliem jāpārskata īslaicīgas sadarbības prakse un jāpievēršas ilgtermiņa attiecībām”, - saka Alina Lisina.

Autors:preses relīze
Foto:preses foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:56 Koncertuzvedums “Pretī vasarai”
Vakar, 14:17 Špoģu vidusskolas veiksmes stāsts
Vakar, 09:48 Auto ekspluatācijas nodokļu izmaiņu dēļ 79% iedzīvotāju pārskatīs auto iegādes plānus
Vakar, 09:36 Muita atklāj gandrīz 170 000 kontrabandas cigarešu akmeņogļu un kukurūzas kravās
Vakar, 09:30 Latvijas izlase svin otro uzvaru Eiropas līgā
23. maijā, 14:30 Atbalstītājus uzrunāja ideja iepriecināt reģionu iedzīvotājus!
23. maijā, 10:01 Jaunieši no dažādām valstīm aicina piedalīties konkursos 1. Jūnijā
23. maijā, 09:43 Aicina daugavpiliešus piedalīties radi!2018 dizaina domāšanas praktiskajā seminārā
22. maijā, 21:47 Pilsētas atpūtas vietas gaida cienītājus baudīt dabu (VIDEO)
22. maijā, 21:45 Daugavpils reģionālajā slimnīcā nodarbības vadīja Vašingtonas Universitātes profesors (VIDEO)
22. maijā, 21:41 Esplanādes futbola stadionā notiek kapitālremontdarbi (VIDEO)
22. maijā, 21:38 Kāpēc "Latgales partija"atteicās iestāties politiskajā apvienībā "Jaunā Vienotība" (VIDEO)
22. maijā, 21:32 Kā saņemt lielisku optisko internetu un saekonomēt apmēram 90 eiro (VIDEO)
22. maijā, 14:03 Latvijas volejbola izlases spēlētājs sajūsmināts par spēlēšanu Daugavpilī
22. maijā, 11:28 Strādnieku ielā atrastā viela vairs nav bīstama (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti