Aptauja: 43% iedzīvotāju pērn devušies ceļojumos ārpus Latvijas 0

Piektdiena, 11 maijā 2018, 12:00 Versija drukāšanai

Aptauja: 43% iedzīvotāju pērn devušies ceļojumos ārpus Latvijas
Pērn ceļojumos ārpus Latvijas devušies 43% iedzīvotāju, liecina jaunākā "Latvia Tours Ceļojumu indeksa" aptauja.


Tostarp visbiežāk – 26% gadījumu – iedzīvotāji ārpus valsts devušies atpūtā, 7% - darba darīšanās, bet 13 % aptaujāto norādījuši, ka ārpus valsts devušies privātu iemeslu dēļ.

 

Atbilstoši aptaujas rezultātiem visbiežāk ārpus Latvijas devušies iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 44 gadiem, bet visretāk – seniori vecumā no 64 līdz 74 gadiem.

 

Aptauja liecina, ka, palielinoties ienākumu līmenim, pieaug arī to iedzīvotāju īpatsvars, kuri pēdējā gada laikā bijuši ārpus Latvijas. Iedzīvotāju vidū, kuru ienākumi ir 199 eiro un mazāk uz vienu ģimenes locekli, ārpus Latvijas pēdējā gada laikā devies katrs ceturtais (23%), bet to vidū, kuru ienākumi ir 500 eiro un vairāk uz vienu ģimenes locekli, ceļojumos ārpus valsts devušies 65 %. Atbilstoši "Ceļojumu indeksa" datiem par iepriekšējiem gadiem, līdzīga tendence saglabājusies kopš 2015.gada.

 

Vienlaikus aptauja liecina, ka biežāk doties atpūtā uz ārzemēm izvēlas sievietes – pēdējā gada laikā atpūtas braucienā ārpus valsts devušies 29% sieviešu un 24% vīriešu. Tikmēr vīrieši biežāk devušies uz ārvalstīm darba jautājumos, jo aptaujas dati liecina, ka komandējumā ārzemēs pēdējā gada laikā bijis katrs desmitais vīrietis (10%), bet aptaujāto sieviešu vidū darba darīšanās ārpus Latvijas devušies 5%.

 

Dati arī rāda, ka, palielinoties iedzīvotāju vecumam, samazinās to iedzīvotāju īpatsvars, kuri bija devušies atpūtas ceļojumā. Minētā tendence liecina, ka vecāka gadagājuma iedzīvotāji atpūtas ceļojumos dodas retāk nekā jaunieši. Tāpat vērojama arī korelācija starp ienākumu līmeni un došanos atpūtā uz ārzemēm - palielinoties ienākumiem, pieaug atpūtas ceļojumu īpatsvars.

 

"Latvia Tours" direktore Ieva Keiša norādīja, ka kopumā Latvijas sabiedrība arvien aktīvāk ieplāno atpūtu vai dodas biznesa darījumos uz ārzemēm. "To apliecina gan "Ceļojumu indekss", gan arī jaunākie "Latvia Tours" finanšu rezultāti ar ievērojamu pieaugumu izejošā tūrisma segmentā, kas pērn sasniedzis 16,6 miljonus eiro," atzīmēja Keiša.

 

Viņa uzsvēra, ka nākotnē "Latvia Tours" turpinās darbu gan pie produktu klāsta paplašināšanas, gan īpaši arī pie korporatīvo klientu sektora attīstības.

 

Aptauja veikta 2017.gada rudenī un tajā piedalījās 1003 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visos Latvijas reģionos. "Latvia Tours Ceļojumu indekss" apkopo informāciju par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu, viedokli un attieksmi pret dažādiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem. Tas izveidots sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Šis ir trešais "Ceļojumu indekss".

0
Autors:LETA
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti