Vēl nebijis gadījums: ģimenei Jūrmalā apbedīšanai atdod svešu mirušo 0

Pirmdiena, 16 apr 2018, 10:58 Versija drukāšanai

Vēl nebijis gadījums: ģimenei Jūrmalā apbedīšanai atdod svešu mirušo
Aprīļa sākumā traģiskus notikumus piedzīvoja kāda ģimene Jūrmalā. Pagaidām neskaidru iemeslu pēc viņi apbērēja svešu vīrieti, domādami, ka zemes klēpī gulda savu pēkšņi mirušo tēvu. Notikušā izmeklēšanā ir iesaistīta policija, vēsta portāls LSM.LV.


Jūrmalas kapu nomalē, netālu no žoga smiltīs saulē kalst kaudzē samesti sēru vainagi un ziedi. Vēl dienu iepriekš te bija kaps, nu tikai balta, nolīdzināta zeme. Pagaidām līdz galam nenoskaidrotu iemeslu pēc kāda jūrmalnieku ģimene apbedīšanai saņēma svešu līķi, domājot, ka zemes klēpī gulda savu tēvu.

 

Viss sākās marta beigās. Alla Pasternaka no policistiem uzzināja, ka miris viņas tēvs. 65 gadus veco vīrieti ar pārsistu galvu atrada uz ielas. Lai noskaidrotu nāves cēloni, mirušais nogādāts Rīgā, Tiesu medicīnas ekspertīzes centrā.

 

Nāves cēloņus skaidroja Tanatoloģijas nodaļā, kur mirušais pavadīja astoņas dienas. Tad ģimene rīkoja bēres.

 

«Apglabājām plkst. 11, un 14.52 man pateica, ka mēs apglabājām ne manu tēvu,» stāsta Alla.

 

Šo ziņu Alla saņēma no bēru rīkotājiem, uzņēmuma «Sēru nams». Viņus par kļūdu informēja ekspertīžu centrs. Tur notikušajā sākumā vainota ģimene. Proti, kā ģimene nav atpazinusi, ka apglabā svešu vīrieti.

 

Alla pirmo reizi glabāja tuvinieku, un tēva negaidītā nāve nākusi kā zibens spēriens.

 

«Es uz kājām skatījos, uz rokām. Man uz seju vispār bija bail skatīties. Es negribēju noģībt, jo man tā sāpīgi bija un vēl apskatīt, ka viņš tur guļ,» skaidro Alla.

 

Kad mācītājs lasījis lūgšanu, sieviete uzmetusi acis tēva sejai. Tā šķitusi svešāda, bet to meita norakstīja uz tēva gūto galvas traumu un stresu.

 

Ekspertīzes centrā vēlējušies, lai Alla paraksta atļauju līķi izrakt. Alla nelikumīgo priekšlikumu noraidīja. Likums šādos gadījumos līķi ļauj izrakt tikai ar tiesas atļauju. Tuvinieku nevēlēšanās likumu apiet ekspertīzes centrā strādājošos sadusmojusi, un viņi sākuši vainot mirušā ģimeni.

 

Tanatoloģijas nodaļā ir kluss kā kapā. Dodoties tikties ar nodaļas vadītāju Nadeždu Skidenko, Latvijas Radio jāgaida pusstundu. Kopā ar viņu atnāk vēl kāda sieviete, departamenta vadītāja vietniece Jolanta Vamze-Liepiņa.

 

Viņa apliecina, ka par gadījumu zina, bet komentēt to nevar: «Nē, nē, mēs nevaram sniegt nekādus komentārus šobrīd, jo ir kriminālprocess un visa lieta ir policijā šobrīd. Mēs nedrīkstam sniegt komentārus.»

 

Šobrīd ģimene esot panākuši vienošanos, ka otras bēres apmaksās ekspertīzes centrs. Taču segt ģimenes morālās ciešanas centrs atsakās.

 

«Otro reizi glabāt tēvu, nu nereāli smagi! Tā bija šausmīga diena, šausmīgākā mūžā, un izskatās, ka otro reizi man tas jāpārdzīvo,» satraukusies Alla.

 

Jūrmalas kapu vadītājs Guntars Lasis, rādot tukšo kapa vietu, gadījumu sauc par Latvijā nebijušu.

 

Jūrmalā visus mirušos, par kuru nāvi ir jautājumi policijai, uz ekspertīzēm Rīgā ved firma «Angel». Šajā stāstā iesaistītie saka – firma uz ekspertīzi nogādājuši vienlaikus divus līķus, bet tas ir aizliegts.

 

Vainīgos meklē policija, sākts kriminālprocess. Alla no tēva jau atvadījusies otru reizi. Viņš guldīts zemes klēpī. Cietušie plāno tiesāties. Iespējams, to darīs arī otra ģimene, kuras tuvinieku apglabāšanai atdeva svešiniekiem.

0
Autors:tvnet
Foto:pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 12:41 Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
Šodien, 10:40 Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
Šodien, 10:37 Aprit 100 gadi kopš Latvijas valsts proklamēšanas
Vakar, 14:27 Pasniegs Valsts augstākos apbalvojumus
Vakar, 12:34 Trešo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē varētu nākties strādāt ar pagaidu budžetu
Vakar, 11:25 Šonedēļ Baltijas biržās reģistrēts kritums
Vakar, 08:24 Svētku brīvdienās medicīnisku palīdzību aicina meklēt pie dežūrārstiem un pa tālruni
Vakar, 08:21 Sestdien vietām līņās un neizklīdīs dūmaka
16. novembrī, 20:30 Saules skolā norisinājās spāru svētki (VIDEO)
16. novembrī, 19:29 Tika prezentēts Šmakovkas muzeja video (VIDEO)
16. novembrī, 10:19 Daugavpilī norisinājās Brīvības forums „Sirdī daugavpilietis”(VIDEO)
16. novembrī, 10:05 Noslēdzas aktīva tūrisma sezona (VIDEO)
16. novembrī, 09:26 Mrs. Top of the World 2018 Labdarības balle “Skaistums izglābs pasauli”
16. novembrī, 07:00 Apsveikums Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienā
15. novembrī, 21:13 Factory Kingz gatavojas Pasaules čempionātam (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti