Necenties, neaizbēgsi! Netrafarētie policijas auto pret negodprātīgiem vadītājiem 0

Ceturtdiena, 05 apr 2018, 10:29 Versija drukāšanai

Necenties, neaizbēgsi! Netrafarētie policijas auto pret negodprātīgiem vadītājiem
Pērn ceļu satiksmes drošības ziņā Latvija sasniegusi labākos rādītājus kopš neatkarības atjaunošanas. Tas esot iegādāto fotoradaru, netrafarēto automašīnu un policijas darba nopelns. Lai klātienē pavērotu ceļu policistu veikumu un autovadītāju uzvedību, devāmies līdzi Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes speciālo uzdevumu nodaļas inspektoriem Artūram Homam un Artūram Apinim.


Kopīgo patruļu sākam ap astoņiem no rīta, kad ir samērā intensīva satiksme un uz ielām parādās steidzīgie vadītāji, ļaudis, kuriem pie stūres tīk runāt pa mobilo telefonu vai agresīvi braukt.

 

Runājot par darbu, inspektori stāsta, ka ceļu policija strādā vairākus gadus, darbs ir maiņās – viena maiņa ilgst 12 stundas; lai arī reizēm esot grūti, jau ir pierasts.

 

Ņemot vērā, ka abi inspektori ir no speciālo uzdevumu nodaļas, darbs nav vienā reģionā un ar netrafarēto auto uzraudzīt ceļu satiksmi jādodas uz dažādām vietām Latvijā. Vienu reizi tā var būt Rīga, citu – Latgale vai kāds cits reģions.

 

Inspektori atzīst, ka

 

ir grūti spriest par to, kurā reģionā ir apzinīgāki vadītāji - reizēm aizbrauc uz kādu no reģioniem un šķiet, ka tur vadītāji ir saprātīgāki nekā Rīgā. Bet, protams, vienmēr var parādīties kāds indivīds, kurš izceļas uz pārējo fona.

 

Ikdienā bieži vien patruļa dodas uz tādām vietām, kuras Rīgā jau ir zināmas – piemēram, tur tiek izmantota sabiedriskā transporta josla, lai apbrauktu sastrēgumus, veikti agresīvi manevri.

 

Nav pagājis ilgs laiks, kad jau fiksēts pārkāpums – kāds busiņa vadītājs nolēmis Brīvības ielā apbraukt sastrēgumu, izmantojot sabiedriskā transporta joslu. Vadītājs tiek apturēts un viņam piespriests 40 eiro sods.

 

Inspektori paskaidro, ka par šādu pārkāpumu likumā nav paredzēts brīdinājums. Vienlaikus arī soda apmērs par šādu pārkāpumu ir nemainīgs – 40 eiro, pat ja pārkāpums izdarīts desmito reizi.

0
Autors:tvnet
Foto:tvnet

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti