Krievija uz lēmumu izraidīt vēstniecības darbinieku reaģēs līdzvērtīgi 0

Otrdiena, 27 mar 2018, 09:11 Versija drukāšanai

Krievija uz lēmumu izraidīt vēstniecības darbinieku reaģēs līdzvērtīgi
Krievija uz Latvijas lēmumu izraidīt vēstniecības darbinieku un iekļaut "melnajā sarakstā" Krievijas kompānijas pārstāvi reaģēs ar līdzvērtīgu soli, apgalvoja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs.


Lukjanovs jau esot ziņojis Krievijai par no vēstniecības izraidāmo darbinieku. "Es jau noziņoju, ka mums te ir "mīnus viens"," teica vēstnieks.

 

Vēstnieks paskaidroja, ka sagaidāms, ka Krievija ar atbildi nevilcināsies, visticamāk, reaģējot ar tādu pašu atbildi.

 

Lukjanovs spekulēja, ka Latvija tā dēvētajā "Skripaļa lietā" izvēlējusies solidarizēties ar Lielbritāniju, jo, iespējams, bažījoties par savu tautiešu likteni pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

 

Lukjanovs, komentējot Solsberi īstenoto ķīmisko ieroču lietošanas gadījumu, atzīmēja, ka virknes ES valstu atsaucas uz solidarizēšanos ar Lielbritāniju. "Solidaritāte taču nozīmē palīdzību, atbalstu, kolektīvus centienus. Rodas tikai viens jautājums - uz ko tas viss ir vērsts? Ko nozīmē atbalsts? Un kam? Lielbritānijas premjerministrei Terēzei Mejai, kas teica, ka Krievija "ļoti iespējams" ir vainīga? Normāli, ja uz "ļoti iespējams" tiek būvēta solidaritāte," retoriski sprieda vēstnieks.

 

Vēstnieks sacīja, ka solidaritāte ir izrādāma pēc pašu gribas. "Kā solidaritāti izrādīja Latvija? Tā pievienojās ES paziņojumam. ES gatavība atbalstīt formulējumu "ļoti iespējams" atgādina anekdoti, kurā kāds tiek apvainots par nepaveiktu noziegumu. Ir saindēti cilvēki, ir nozieguma upuri. Ap viņu likteni sākas danči, labi, ka ne uz zārkiem. Mums nav informācijas par upuru stāvokli," teica Lukjanovs.

 

Vēstnieks izteica pieņēmumu, ka, iespējams, Latvijas politiķi ir aizdomājušies par savu tautiešu likteni, kuriem Lielbritānija devusi pajumti, maizi un darbu, taču tagad Lielbritānija izstājas no ES. "Un viņu stāvoklis pēkšņi var mainīties. Varbūt negribējās sadusmot Lielbritāniju, lai nerastos citas tālejošas sekas. Meldoniju izgudroja Latvijā, bet Latviju neviens neapsūdzēja tajā, ka tā ir vainīga dopinga skandālā," pauda Lukjanovs.

 

Kā ziņots, Amerikas Savienotās Valstis (ASV), 14 Eiropas Savienības (ES) valstis, tostarp Latvija, kā arī Ukraina saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam pirmdien paziņoja, ka izraida Krievijas diplomātus.

 

ES un ASV ir vienisprātis, ka uzbrukumu Skripaļam Lielbritānijā, visticamāk, sarīkojusi Krievijas valsts.

 

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) pirmdien paziņoja, ka Latvija izraida Krievijas vēstniecības otro sekretāru un "melnajā sarakstā" iekļauj Krievijas kompānijas pārstāvniecības vadītāju Latvijā. Ministrs preses konferencē norādīja, ka plašākus komentārus par konkrētām personām var sniegt Krievijas vēstniecība Latvijā.

 

Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs žurnālistiem pastāstīja, ka vēstniecība ir saņēmusi informāciju, ka aicinājumu atstāt valsti saņems Krievijas lidsabiedrības "Aeroflot" pārstāvis Latvijā.

 

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Aeroflot" Latvijā pārstāvniecības vadītājs Latvijā ir Sergejs Sokoļņikovs.

 

Savukārt no Latvijas izraidāmā Krievijas vēstniecības darbinieka vārdu Lukjanovs neatklāja, bet apgalvoja, ka viņš iestādē esot nostrādājis mazāk nekā gadu.

0
Autors:leta
Foto:leta

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 12:15 Mēs zinām (Raidījums №3)
29. maijā, 14:00 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
29. maijā, 13:20 Daugavpils 100+ sekundēs (28.05.2020., VIDEO)
28. maijā, 11:20 Daugavpils 100+ sekundēs (27.05.2020., VIDEO)
27. maijā, 15:05 Daugavpils lidostas nākotne (VIDEO)
27. maijā, 14:45 Daugavpils siltumtīkli un to tarifi bez privātfirmām (VIDEO)
27. maijā, 14:30 Daugavpils ceļa pārvads: punktu teikuma gala likt vēl ir agri (VIDEO)
27. maijā, 14:15 Rīgas ielas rekonstrukcijas projekts: problēmas un risinājumi (VIDEO)
27. maijā, 13:45 Daugavpils 100+ sekundēs (26.05.2020., VIDEO)
26. maijā, 15:25 Daugavpils 100+ sekundēs (25.05.2020., VIDEO)
25. maijā, 11:20 Mēs zinām (Raidījums №2)
25. maijā, 08:00 Bibliotēka atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē (VIDEO)
25. maijā, 07:00 Talkotāju rindās - gan cilvēki pa vienam, gan veselas ģimenes (VIDEO)
24. maijā, 16:30 Daugavpils 100+ sekundēs: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
23. maijā, 15:40 Daugavpils 100+ sekundēs (25.05.2020.)

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti