Rimšēvičs KNAB nodevis balss paraugu 0

Sestdiena, 24 mar 2018, 13:00 Versija drukāšanai

Rimšēvičs KNAB nodevis balss paraugu
Kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs martā ieradies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) nodot balss paraugu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.


Rimšēviča balss paraugs nepieciešams, lai, visticamāk, skaņu ierakstu ekspertīzē to varētu salīdzināt ar KNAB rīcībā esošajiem audioierakstiem. Medijos jau iepriekš bija izskanējis, ka tiesībsargājošās iestādes bija noklausījušās Rimšēviča sarunas, piemēram, portāls "pietiek.com" vēstīja, ka Rimšēviča telefonsarunas noklausītas aptuveni divu gadu garumā.

 

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA teica, ka izmeklēšanas darbības komentēt nedrīkstot.

 

Skaņu ierakstu ekspertīzes Latvijā veic Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde. Aģentūrai LETA zināms, ka korupcijas lietās salīdzinoši bieži tiek lūgts veikt skaņu ierakstu ekspertīzes. Tās nepieciešamas, ja izmeklēšanas laikā noklausītas iesaistīto personu sarunas.

 

Kriminālistikas pārvaldes mājaslapā teikts, ka skaņu ierakstu un aparatūras izpētē veic personu identifikāciju pēc balss ierakstu akustiskajiem parametriem un runas lingvistiskajām pazīmēm, veic fonogrammās fiksēto sarunu satura atšifrēšanu gadījumos, ja rodas strīds par konkrēto vārdu, vārdu savienojumu vai teikumu. Tāpat šādā ekspertīzē veic salīdzināmo balss paraugu iegūšanu, nosaka pētāmās runas spontanitāti. Šādās ekspertīzēs arī nosaka vai pētāmais ieraksts ir veikts ar iesniegto aparatūru.

 

Kriminālistikas pārvaldes Infotehnisko ekspertīžu nodaļa 2016.gadā veikusi 425 ekspertīzes, tajā skaitā ierakstu ekspertīzes, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

 

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šonedēļ telekanālā LNT nenosauca laiku, kāds būs nepieciešams, lai savāktu pierādījumus un nodotu Latvijas bankas amatpersonas lietu kriminālvajāšanas uzsākšanai, taču piebilda, ka tam nebūs vajadzīgi gadi, bet gan mēneši.

 

Jau vēstīts, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par "ABLV Bank" darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un "Norvik" banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar "Trasta komercbanku", ko gan KNAB, gan Rimševiča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

 

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - drošības nauda, aizliegums ieņemt bankas prezidenta amatu, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

 

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

0
Autors:LETA
Foto:Evija Trifanova / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti