Aizvadītajā nedēļā gripa prasījusi astoņu cilvēku dzīvības 0

Piektdiena, 23 mar 2018, 11:50 Versija drukāšanai

Aizvadītajā nedēļā gripa prasījusi astoņu cilvēku dzīvības
Aizvadītajā nedēļā saņemti astoņi paziņojumi par gripas dēļ bojā gājušiem cilvēkiem, liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati.


Aizvadītajā nedēļa visiem pacientiem, izņemot vienu, bija noteiktas hroniskas saslimšanas, tostarp sirds asinsvadu, elpošanas ceļu, nervu sistēmas un nieru slimības.

 

Gripa šosezon kopumā prasījusi 31 cilvēku dzīvības. Vidējais mirušo pacientu vecums bijis 67 gadi. Pret gripu pacienti šajā sezonā nebija vakcinēti.

 

Vienlaikus gripas intensitāte sāk samazināties, proti, pagājušajā nedēļā gripas izplatības intensitāte samazinājās par 5,6%, sasniedzot vidēji reģistrētus 293 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Visaugstākā gripas intensitāte joprojām reģistrēta piecu līdz 14 gadu vecuma grupā un vecuma grupā līdz četru gadu vecumam.

 

Aizvadītajā nedēļā tika reģistrēta plaša gripas izplatība - gripas gadījumi reģistrēti visās no monitoringā iekļautajās teritorijās. Visaugstākā gripas intensitāte bija reģistrēta Daugavpilī un Rēzeknē

 

Slimnīcās gandrīz nemainīgs palicis hospitalizēto pacientu skaits gripas un gripas izraisītās pneimonijas gadījumos. Ar gripu hospitalizēti 260 pacienti, kas ir par diviem pacientiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, bet ar gripas izraisītu pneimoniju slimnīcās nogādāti 109 pacienti, kas ir par deviņiem gadījumiem mazāk nekā nedēļu iepriekš.

 

Pavisam kopš gripas monitoringa sākuma ziņots par 1745 stacionētiem pacientiem, no tiem 1337 slimnīcās nonākuši ar diagnozi gripa un 408 - ar gripas izraisītu pneimoniju. Joprojām liela daļa jeb 48,8% stacionēto pacientu bija 15 līdz 64 gadus veci.

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) laboratorijā gripas pozitīvo paraugu īpatsvars, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, palielinājies līdz 45,8%. Kopš sezonas sākuma pavisam noteikti 1503 gripas vīrusi, tostarp 57,6% noteikti B tipa, bet 42,4% - A tipa gripas vīrusi.

 

Speciālisti uzsver, ka vakcinācija pret gripu ir ieteicama ikvienam, tomēr epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un ir augsts gripas komplikāciju risks.

 

Kā norāda SPKC, visvairāk vakcinēties nepieciešams cilvēkiem, kuri slimo ar hroniskām plaušu, sirds un asinsvadu sistēmas, nieru un vielmaiņas slimībām, kuri plāno operācijas vai ārstēšanos stacionāros, kuri vecāki par 65 gadiem, jo šajā vecumā imūnā sistēma vairs nenodrošina pilnvērtīgu aizsardzību pret saslimšanu un nereti saasinās arī hroniskās slimības, kas kopā ar gripas vīrusu var radīt dzīvībai bīstamas komplikācijas.

 

Tāpat riska grupu vidū ir bērni no sešu līdz 24 mēnešu vecumam, jo viņiem vēl nav izveidojusies imunitāte pret nevienu no gripas vīrusiem, grūtnieces un sievietes, kuras plāno grūtniecību gripas sezonā, kā arī mediķi un sociālie darbinieki, kuri rūpējas par pacientiem ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs.

 

Vienlaikus SPKC iesaka vakcinēties cilvēkiem, kuriem ģimenēs ir mazi bērni, veci cilvēki vai cilvēki ar hroniskām saslimšanām.

 

Kā ziņots, Daugavpilī gripas pacientu skaitam sasniedzot epidēmijas slieksni, no 30.janvāra valstī izsludināts gripas epidēmijas sākums.

0
Autors:LETA
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti