Personu grupa divos gados no valsts nodokļos izkrāpusi vismaz 100 000 eiro 0

Trešdiena, 31 jan 2018, 13:01 Versija drukāšanai

Personu grupa divos gados no valsts nodokļos izkrāpusi vismaz 100 000 eiro
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde (NMPP) 24. janvārī apturējusi personu grupu, kas laikā no 2016. gada 1. janvāra līdz 2018. gada janvārim izvairījusies no uzņēmumu ienākuma nodokļa nomaksas aptuveni 100 000 eiro apmērā, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus, informēja VID.


Par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu aizturēta un par aizdomās turamo atzīta viena persona. Aizturētajai personai kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

 

Izmeklēšanā VID noskaidrojis, ka grupējuma darbības shēmā iesaistīti Latvijas uzņēmumi, kuru pamatnodarbošanās ir reklāmas izvietošanā internetā. Noziedzīgās shēmas "klientu" mērķis bijis samazināt valsts budžetā maksājamā uzņēmumu ienākuma nodokļa apmēru un legalizēt noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus.

 

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamā uzņēmumu ienākuma nodokļa apmēru un legalizētu noziedzīgā veidā iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas "klients" uzņēmuma grāmatvedības pārskatos iekļāvis faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem ārvalstu uzņēmumiem.

 

Vienlaikus uzņēmuma grāmatvedības izdevumos iekļauti ar uzņēmumu saimniecisko darbību nesaistīti darījumi, tai skaitā personīgie ceļojumi, ar drifta automobiļa ekspluatāciju un pārbūvi saistīti izdevumi. Tādējādi uzņēmumam nepamatoti radusies PVN pārmaksa.

Nelikumīgo darbību rezultātā Latvijas valsts budžetam nodarīto zaudējumu apmērs šobrīd vēl tiek precizēts, taču jau pašreizējās aplēses liecina, ka tas ir ne mazāks par 100 000 eiro.

 

Par noziedzīgā grupējuma vērienu liecina arī tas, ka kratīšanās izņemta skaidra nauda 7500 eiro apmērā un automašīna "Audi RS5", bet kriminālprocesā arestēti finanšu līdzekļi aptuveni 300 000 eiro apmērā.

 

Kopumā saistībā ar sākto kriminālprocesu VID darbinieki veikuši 14 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, īpašumos un transportlīdzekļos Valmierā, Jelgavā un tās apkārtnē. Kratīšanās izņemti arī datu nesēji un dažādi citi kriminālprocesam nozīmīgi dokumenti un priekšmeti.

 

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195. panta 3. daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un Krimināllikuma 218. panta 2. daļas par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas.

 

Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

 

Savukārt par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

 

Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju VID patlaban nesniedz.

 

0
Autors:DELFI
Foto:pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti