Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Rundāles, Sēmes un Lutriņu pagastos 0

Pirmdiena, 29 jan 2018, 11:30 Versija drukāšanai

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Rundāles, Sēmes un Lutriņu pagastos

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši 54 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt vīruss pirmo reizi konstatēts mežacūkām Rundāles novada Rundāles pagastā, Tukuma novada Sēmes pagastā un Saldus novada Lutriņu pagastā, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.


Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā - no 22. līdz 26.janvārim - konstatēts piecām mežacūkām Talsu novada Lībagu pagastā, četrām mežacūkām Talsu novada Ģibuļu pagastā, kā arī pa trim mežacūkām Tukuma novada Irlavas pagastā un Ventspils novada Usmas pagastā.

 

ĀCM pagājušajā nedēļā atklāts arī pa divām mežacūkām Amatas novada Nītaures pagastā, Kandavas novada Kandavas un Vānes pagastos, Krāslavas novada Skaistas pagastā, Talsu novada Vandzenes un Laidzes pagastos, Tukuma novada Jaunsātu pagastā un Viesītes novada Viesītes pagastā.

 

Tāpat ĀCM konstatēts pa vienai meža cūkai Aknīstes novada Asares pagastā, Auces novada Lielauces pagastā, Beverīnas novada Brenguļu pagastā, Dobeles novada Zebrenes, Bērzes un Annenieku pagastos, Ilūkstes novada Eglaines pagastā, Kocēnu novada Dikļu, Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā, Krimuldas novada Krimuldas pagastā, Kuldīgas novada Padures pagastā, Limbažu novada Limbažu pagastā, Rojas novada Rojas pagastā, Rundāles novada Rundāles pagastā, Talsu novada Abavas un Laucienes pagastos, Tukuma novada Džūkstes, Pūres, Tumes un Sēmes pagastos, kā arī Salas novada Salas pagastā un Saldus novada Lutriņu un Zvārdes pagastos.

 

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 148 mežacūkām 40 novadu 73 pagastos.

 

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

 

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

0
Autors:leta
Foto:flickr

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
Vakar, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti