Valsts no februāra bērniem ar cukura diabētu apmaksās insulīna sūkņus 0

Ceturtdiena, 18 jan 2018, 12:54 Versija drukāšanai

Valsts no februāra bērniem ar cukura diabētu apmaksās insulīna sūkņus
Šogad veselības budžetā iekļautais papildu finansējums 710 000 eiro apmērā ļaus turpmāk bērniem ar cukura diabētu nodrošināt valsts apmaksātus insulīna sūkņus, ceturtdien preses konferencē sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).


Viņa atzina, ka diemžēl valsts ilgstoši nav apmaksājusi šo nozīmīgo ierīci bērniem ar cukura diabētu, tomēr šogad finansējums sūkņu nodrošināšanai atrasts.

 

Vienlaikus Čakša sacīja, ka Veselības ministrija (VM) patlaban plāno, kā nodrošināt finansējumu sūkņu apmaksāšanai arī nākamajos gados, jo patlaban piešķirtais finansējums varētu pietikt diviem gadiem.

 

Čakša norādīja, ka insulīna sūkņa vajadzību izvērtēs endokrinologi, jo ne vienmēr bērniem šī ierīce nepieciešama. Vienlaikus bērniem, kuriem tā vajadzīga, insulīna sūkņa nozīme saistīta ar dzīves kvalitāti un bērna labāku jušanos.

 

Ministre diabētu nosauca par jauno laiku epidēmiju, kura prasa lielu uzmanību, un šī iemesla dēļ VM šogad paredzējusi dažādus uzlabojumus diabēta pacientiem, tostarp diabēta kabinetu izveidi.

 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinoloģe Una Lauga-Tuņina norādīja, ka ne visiem cukura diabēta pacientiem nepieciešams insulīna sūknis, tomēr tiem, kuriem tas ir nozīmēts terapijā, tam ir ļoti liela nozīme.

 

Endokrinoloģe norādīja, ka slimnīcas pacientu vidū ir ģimenes, kuras nevar atļauties iegādāties šo ierīci, jo tā cena sasniedz 3500 eiro, turklāt ik dienu papildu nepieciešami vienreizējās lietošanas instrumenti, kuri gada laikā ģimenei izmaksā aptuveni 1600 eiro.

 

Lauga-Tuniņa skaidroja, ka insulīna sūknis nodrošina, ka nepieciešams veikt 20 reizes mazāk injekciju nekā ar potēm, proti, mēnesī nepieciešamas tikai desmit injekcijas, kā rezultātā pacientiem ievērojami uzlabojas dzīves kvalitāte, turklāt pētījumi arī rāda, ka uzlabojas dažādi veselības rādītāji.

 

Pēc Bērnu slimnīcas endokrinoloģes paustā, aplēses liecina, ka valsts apmaksātais insulīna sūknis patlaban varētu dot labumu apmēram 150 bērniem. Patlaban insulīna sūkni izmanto 72 bērni, tomēr ar katru gadu šo pacientu skaits pieaug, piebilda Lauga-Tuniņa. Kopumā ar šo diagnozi slimo 820 bērni.

 

Latvijā patlaban 33 bērniem insulīna sūkņi tiek nodrošināti ar Bērnu slimnīcas fonda palīdzību, un tā vadītāja Liene Dambiņa norādīja, ka divu gadu laikā šim mērķim fonds izlietojis 115 000 eiro, no kuriem 81 090 eiro novirzīti insulīna sūkņu iegādei, savukārt ierīces piederumiem - 33 540 eiro.

 

Lai nepieciešamības gadījumā mazais pacients saņemtu insulīna sūkni, jāvēršas pie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem, kuri nosaka terapijas veidu cukura diabēta pacientam un arī novērtē, vai nepieciešams insulīna sūknis. Paredzēts, ka valsts apmaksāti insulīna sūkņi būs pieejami no 2018.gada februāra.

 

Pēc Bērnu slimnīcas datiem, aptuveni 30% mazo pacientu diabēta ārstēšanā nepieciešams insulīna sūknis, kura iegādes un uzturēšanas izmaksas līdz šim nācās segt pašai ģimenei vai arī apmaksāt ar Bērnu slimnīcas fonda palīdzību.

 

0
Autors:LETA
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:52 DAUTKOM izsludina konkursu “Uzzīmē savas Lieldienas”!
Vakar, 15:07 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 19. februarī)
Vakar, 10:53 EP deputāte: Latvijas finanšu sistēmas reputācija ir iedragāta
19. februārī, 21:22 Daugavpilī nosvinēja Masļeņicu (VIDEO)
19. februārī, 21:21 Daugavpils centrā atkal izcēlās ugunsgrēks (VIDEO)
19. februārī, 21:10 Viesis studijā: Pēteris Dzalbe (VIDEO)
19. februārī, 12:26 Balkrievu dārgumu lādi papildinās tautas tērps
19. februārī, 12:05 Daugavpils teātris: 8. marta svētkiem veltīts koncerts
19. februārī, 11:30 Policija plāno reģionos izveidot masu nemieru novēršanas vienības
19. februārī, 10:26 Birža uz nenoteiktu laiku apturējusi "ABLV Bank" biedra statusu
19. februārī, 09:56 Latvijas Banka nolemj piešķirt 'ABLV Bank' 97,5 miljonu eiro aizdevumu
18. februārī, 21:55 Daugavpils bērnu dārzos uzstādīs jaunu spēļu laukumu aprīkojumu (VIDEO)
18. februārī, 21:44 Daugavpils cietoksnī notika neparasta balle!(VIDEO)
18. februārī, 21:34 14. februārī dienas centrā ,,Saskarsme” notika Tomatis metodes prezentācija (VIDEO)
18. februārī, 21:21 Iespēja piedalīties 100 dienas lūgšanā apkārt Latvijai!(VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti