Igaunijas RKAS paraksta līgumu par Liepājas cietuma projektu 0

Trešdiena, 25 mar 2015, 14:56 Versija drukāšanai

Igaunijas RKAS paraksta līgumu par Liepājas cietuma projektu
Konkursā Liepājas cietuma projektēšanas darbu realizēšanai uzvarējis Daugavpils uzņēmums "REM PRO",  informēja Tieslietu ministrijas preses sekretāre Līva Rancāne.Šodien Igaunijas valsts uzņēmums "Riigi Kinnisvara AS" parakstīja līgumu ar "REM PRO" par Liepājas cietuma projektēšanu. Līguma kopējā summa ir 737 373 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.


Līgums paredz izstrādāt projektu pirmajam modernajam cietumam Latvijā, kā arī tā infrastruktūru. Projektēšanas darbus plānots pabeigt līdz 2016.gada aprīlim.

Tāpat šodien ministrijā notiks iesaistīto pušu tikšanās, lai vienotos par turpmāko sadarbību cietuma projektēšanā un uzņēmuma vīziju attiecībā uz projekta īstenošanu un kvalitatīvu plānoto darbu izpildi.

 

Ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs ir gandarīts par jaunā cietuma projektēšanas iepirkuma līdzšinējo norisi un priecājas, ka tik apjomīgā projektā uzvarējis uzņēmums no Latgales reģiona, ņemot vērā to, ka šis ir tiešām vērienīgs projekts un pirmais šāda tipa cietums Latvijā. "Esam gandarīti arī par produktīvo sadarbību ar igauņu kolēģiem, kas spēj sniegt vērtīgus padomus un noderīgu informāciju, jo Igaunija ir to valstu vidū, kur šāds cietums ir jau uzbūvēts. 2016.gada aprīlī, kad saņemsim jau gatavu cietuma projektu, organizēsim jaunu iepirkumu par būvniecības darbu veikšanu, kas būs starts jau reāliem darbiem, lai arī Latvijā līdz 2018.gada beigām būtu moderns un mūsdienu prasībām atbilstošs cietums," pauda ministrijas valsts sekretārs.

 

"REM PRO" direktors Mihails Rjabokons aģentūrai LETA atzina, ka firmas darbinieki ir centušies un labi pastrādājuši, lai iegūtu šo pasūtījumu. "Uzvara iepirkumā un pasūtījuma saņemšana ļaus "REM PRO" saglabāt strādājošo skaitu un palielināt apgrozījumu," skaidroja Rjabokons.

 

Izņemot sadarbību ar kādu igauņu arhitektu, kuram ir pieredze vairāku cietumu projektēšanā, būtisku darbinieku palielinājumu pasūtījuma izpildei "REM PRO" neplāno. Tāpat uzņēmums neplāno piesaistīt apakšuzņēmējus.

 

LETA jau ziņoja, ka kopumā konkursā bija pieteikušies deviņi pretendenti. Kopējās projekta paredzamās izmaksas ir 1 900 000 eiro.

 

Jau ziņots, ka Liepāja izvēlēta par vietu, kur tuvāko gadu laikā plāno celt pirmo jauno un moderno cietumu. Cietums atradīsies uz valsts īpašumā esošās zemes Alsungas ielā 29. Jauno cietumu Liepājā plānots uzbūvēt līdz 2018.gadam.

 

Cietuma kopējā teritorija būs 40 000 kvadrātmetru, un tas būs sadalīts vairākos blokos, lai dažādu kategoriju ieslodzīto ceļi nekrustotos. Jaunajā cietumā paredzēts izvietot 1200 visu kategoriju ieslodzītos, izņemot sievietes un nepilngadīgos.

Autors:liepajniekiem.lv
Foto:liepajniekiem.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti