Mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā 0

Svētdiena, 31 dec 2017, 13:25 Versija drukāšanai

Mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā, jo neuzmanīgas rīcības rezultātā nopietni var ciest ne tikai pirotehnikas lietotāji, bet arī uguņošanas vērotāji aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Inga Vītola.


Pērn NMPD brigādes sniedza palīdzību četriem cietušajiem, tostarp diviem bērniem, kas pirotehnikas neuzmanīgas lietošanas rezultātā guva arī smagas traumas. Kāds vīrietis, kuram petarde sprāga rokā, guva plaukstas apdegumu, plēstas brūces pirkstos un pirkstu galu amputācijas, savukārt zēnam, kurš mēģināja palaist petardi, tā sprāga rokā, kā rezultātā zēns guva pirkstu kaulu lūzumus un plaukstas apdegumu.

 

Pēc Vītolas paustā, kaut arī pēdējo gadu laikā pakāpeniski mazinās šo negadījumu skaits, joprojām negadījumi notiek. NMPD izsaukumos redzams, ka visbiežāk pirotehnika cietušajiem sprāgusi rokās vai trāpījusi sejā vai kājās. "Šādos gadījumos traumas lielākoties ir smagas - cietušie gūst plēstas brūces un apdegumus, sejas savainojumus ar kaulu lūzumiem, acu bojājumiem, redzes traucējumiem. Tāpat arī plaukstu bojājumus ar sadragātiem pirkstiem un traumatiskām pirkstu amputācijām, kājas traumas ar lūzumiem un citas nopietnas traumas, kas var atstāt paliekošas sekas uz turpmāko dzīvi," skaidroja Vītola.

 

Viņa uzsvēra, ka lielākoties negadījumos vainojama neuzmanība un pārgalvība, proti, pirotehnikas palaišana alkohola reibumā, atrašanās pārāk tuvu aizdegtai petardei, petardes palaišana, turot to rokās, vienlaikus bieži pieļautā kļūda ir arī instrukcijas neievērošana - mēģinājums vēlreiz palaist neizsprāgušu pirotehniku vai tās labošana pirms palaišanas, atļauja bērniem palaist raķetes, nepareiza tās novietošana, pavēršana pret tuvumā stāvošiem cilvēkiem vai pret ēkām un citas kļūdas.

 

Drošai pirotehnikas lietošanai mediķi iesaka vairākus drošības pasākumus, tostarp iegādāties pirotehniku tikai veikalos, kur to atļauts pārdot. Pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst iegādāties "no rokas", jo tā var būt nekvalitatīva un nedroša, tāpat nedrīkst mēģināt pirotehniku izgatavot pašam.

 

Tāpat mediķi aicina vienmēr rūpīgi izlasīt pirotehnikas lietošanas instrukciju, ja kādu raķeti neizdodas iedarbināt, nevajadzētu censties to palaist vēlreiz. Vienlaikus pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai apkārtējiem, jo raķete var ievainot ne tikai tuvumā esošos, bet arī ielidot māju logos, balkonos un traumēt cilvēkus.

 

Mediķi uzver, ka pirotehnika nedrīkst nonākt nepilngadīgo rokās, turklāt bērniem jāstāsta par to, cik nopietnas sekas var būt, ja netiek ievērota pirotehnikas lietošanas instrukcija un drošības noteikumi.

0
Autors:LETA
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:45 Preiļu novada mazie uzņēmēji nespēs pastāvēt, ja vēlreiz tiks celta minimālā alga
Šodien, 07:47 Šmakovkas muzeja video gūst lielu popularitāti sociālajos tīklos
Šodien, 07:34 Sestdien starp mākoņiem vietām izsprauksies saules stari
Vakar, 11:46 Daugavpils otru gadu pēc kārtas atzīta par ģimenēm draudzīgāko Republikas pilsētu (VIDEO)
Vakar, 11:35 Daugavpils sociālā dienesta dienas centrs aicina apmeklēt labdarības izstādi-tirdziņu (VIDEO)
Vakar, 11:22 Daugavpils Krievu vidusskolā-liceja liela uzmanība tiek pievērsta atraktīvai skolēnu iesaistīšanai sporta aktivitātēs
Vakar, 10:59 Lūgums atgriezt slidas
13. decembrī, 21:16 Krievu vidusskolā-liceja liela uzmanība tiek pievērsta skolēnu iesaistīšanai aktivitātēs (VIDEO)
13. decembrī, 15:56 Kolektīvs “LAIMA” piedāvāja koncertprogrammas “LAIKMETA AINIŅAS” pirmatskaņojumu (VIDEO)
13. decembrī, 15:52 Apbalvoti bērnu zīmējumu konkursa “Uzzīmē savu cūciņu!” laureāti (VIDEO)
13. decembrī, 09:41 Mana nākotnes skola.Daugavpils (VIDEO)
13. decembrī, 09:35 DU Deju kolektīvs “LAIMA” skatītājiem piedāvāja koncertprogrammas “LAIKMETA AINIŅAS” pirmatskaņojumu
13. decembrī, 09:23 Par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību Latvijā atzīts Olaines novads
13. decembrī, 09:16 Mrs. Top of the World 2018 Labdarības balle “Skaistums izglābs pasauli”
12. decembrī, 17:05 Brīnumvirsraksts

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFruktFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti