Mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā 0

Svētdiena, 31 dec 2017, 13:25 Versija drukāšanai

Mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā, jo neuzmanīgas rīcības rezultātā nopietni var ciest ne tikai pirotehnikas lietotāji, bet arī uguņošanas vērotāji aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Inga Vītola.


Pērn NMPD brigādes sniedza palīdzību četriem cietušajiem, tostarp diviem bērniem, kas pirotehnikas neuzmanīgas lietošanas rezultātā guva arī smagas traumas. Kāds vīrietis, kuram petarde sprāga rokā, guva plaukstas apdegumu, plēstas brūces pirkstos un pirkstu galu amputācijas, savukārt zēnam, kurš mēģināja palaist petardi, tā sprāga rokā, kā rezultātā zēns guva pirkstu kaulu lūzumus un plaukstas apdegumu.

 

Pēc Vītolas paustā, kaut arī pēdējo gadu laikā pakāpeniski mazinās šo negadījumu skaits, joprojām negadījumi notiek. NMPD izsaukumos redzams, ka visbiežāk pirotehnika cietušajiem sprāgusi rokās vai trāpījusi sejā vai kājās. "Šādos gadījumos traumas lielākoties ir smagas - cietušie gūst plēstas brūces un apdegumus, sejas savainojumus ar kaulu lūzumiem, acu bojājumiem, redzes traucējumiem. Tāpat arī plaukstu bojājumus ar sadragātiem pirkstiem un traumatiskām pirkstu amputācijām, kājas traumas ar lūzumiem un citas nopietnas traumas, kas var atstāt paliekošas sekas uz turpmāko dzīvi," skaidroja Vītola.

 

Viņa uzsvēra, ka lielākoties negadījumos vainojama neuzmanība un pārgalvība, proti, pirotehnikas palaišana alkohola reibumā, atrašanās pārāk tuvu aizdegtai petardei, petardes palaišana, turot to rokās, vienlaikus bieži pieļautā kļūda ir arī instrukcijas neievērošana - mēģinājums vēlreiz palaist neizsprāgušu pirotehniku vai tās labošana pirms palaišanas, atļauja bērniem palaist raķetes, nepareiza tās novietošana, pavēršana pret tuvumā stāvošiem cilvēkiem vai pret ēkām un citas kļūdas.

 

Drošai pirotehnikas lietošanai mediķi iesaka vairākus drošības pasākumus, tostarp iegādāties pirotehniku tikai veikalos, kur to atļauts pārdot. Pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst iegādāties "no rokas", jo tā var būt nekvalitatīva un nedroša, tāpat nedrīkst mēģināt pirotehniku izgatavot pašam.

 

Tāpat mediķi aicina vienmēr rūpīgi izlasīt pirotehnikas lietošanas instrukciju, ja kādu raķeti neizdodas iedarbināt, nevajadzētu censties to palaist vēlreiz. Vienlaikus pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai apkārtējiem, jo raķete var ievainot ne tikai tuvumā esošos, bet arī ielidot māju logos, balkonos un traumēt cilvēkus.

 

Mediķi uzver, ka pirotehnika nedrīkst nonākt nepilngadīgo rokās, turklāt bērniem jāstāsta par to, cik nopietnas sekas var būt, ja netiek ievērota pirotehnikas lietošanas instrukcija un drošības noteikumi.

0
Autors:LETA
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 15:00 Pēdējos gados būtiski pieaugusi narkotiku kontrabanda, izmantojot pasta sūtījumus
Šodien, 09:55 Tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”. Ielu slēgšana festivāla laikā
Vakar, 16:56 Koncertuzvedums “Pretī vasarai”
Vakar, 14:17 Špoģu vidusskolas veiksmes stāsts
Vakar, 09:48 Auto ekspluatācijas nodokļu izmaiņu dēļ 79% iedzīvotāju pārskatīs auto iegādes plānus
Vakar, 09:36 Muita atklāj gandrīz 170 000 kontrabandas cigarešu akmeņogļu un kukurūzas kravās
Vakar, 09:30 Latvijas izlase svin otro uzvaru Eiropas līgā
23. maijā, 14:30 Atbalstītājus uzrunāja ideja iepriecināt reģionu iedzīvotājus!
23. maijā, 10:01 Jaunieši no dažādām valstīm aicina piedalīties konkursos 1. Jūnijā
23. maijā, 09:43 Aicina daugavpiliešus piedalīties radi!2018 dizaina domāšanas praktiskajā seminārā
22. maijā, 21:47 Pilsētas atpūtas vietas gaida cienītājus baudīt dabu (VIDEO)
22. maijā, 21:45 Daugavpils reģionālajā slimnīcā nodarbības vadīja Vašingtonas Universitātes profesors (VIDEO)
22. maijā, 21:41 Esplanādes futbola stadionā notiek kapitālremontdarbi (VIDEO)
22. maijā, 21:38 Kāpēc "Latgales partija"atteicās iestāties politiskajā apvienībā "Jaunā Vienotība" (VIDEO)
22. maijā, 21:32 Kā saņemt lielisku optisko internetu un saekonomēt apmēram 90 eiro (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti