Mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā 0

Svētdiena, 31 dec 2017, 13:25 Versija drukāšanai

Mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem svētku uguņošanas laikā, jo neuzmanīgas rīcības rezultātā nopietni var ciest ne tikai pirotehnikas lietotāji, bet arī uguņošanas vērotāji aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Inga Vītola.


Pērn NMPD brigādes sniedza palīdzību četriem cietušajiem, tostarp diviem bērniem, kas pirotehnikas neuzmanīgas lietošanas rezultātā guva arī smagas traumas. Kāds vīrietis, kuram petarde sprāga rokā, guva plaukstas apdegumu, plēstas brūces pirkstos un pirkstu galu amputācijas, savukārt zēnam, kurš mēģināja palaist petardi, tā sprāga rokā, kā rezultātā zēns guva pirkstu kaulu lūzumus un plaukstas apdegumu.

 

Pēc Vītolas paustā, kaut arī pēdējo gadu laikā pakāpeniski mazinās šo negadījumu skaits, joprojām negadījumi notiek. NMPD izsaukumos redzams, ka visbiežāk pirotehnika cietušajiem sprāgusi rokās vai trāpījusi sejā vai kājās. "Šādos gadījumos traumas lielākoties ir smagas - cietušie gūst plēstas brūces un apdegumus, sejas savainojumus ar kaulu lūzumiem, acu bojājumiem, redzes traucējumiem. Tāpat arī plaukstu bojājumus ar sadragātiem pirkstiem un traumatiskām pirkstu amputācijām, kājas traumas ar lūzumiem un citas nopietnas traumas, kas var atstāt paliekošas sekas uz turpmāko dzīvi," skaidroja Vītola.

 

Viņa uzsvēra, ka lielākoties negadījumos vainojama neuzmanība un pārgalvība, proti, pirotehnikas palaišana alkohola reibumā, atrašanās pārāk tuvu aizdegtai petardei, petardes palaišana, turot to rokās, vienlaikus bieži pieļautā kļūda ir arī instrukcijas neievērošana - mēģinājums vēlreiz palaist neizsprāgušu pirotehniku vai tās labošana pirms palaišanas, atļauja bērniem palaist raķetes, nepareiza tās novietošana, pavēršana pret tuvumā stāvošiem cilvēkiem vai pret ēkām un citas kļūdas.

 

Drošai pirotehnikas lietošanai mediķi iesaka vairākus drošības pasākumus, tostarp iegādāties pirotehniku tikai veikalos, kur to atļauts pārdot. Pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst iegādāties "no rokas", jo tā var būt nekvalitatīva un nedroša, tāpat nedrīkst mēģināt pirotehniku izgatavot pašam.

 

Tāpat mediķi aicina vienmēr rūpīgi izlasīt pirotehnikas lietošanas instrukciju, ja kādu raķeti neizdodas iedarbināt, nevajadzētu censties to palaist vēlreiz. Vienlaikus pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai apkārtējiem, jo raķete var ievainot ne tikai tuvumā esošos, bet arī ielidot māju logos, balkonos un traumēt cilvēkus.

 

Mediķi uzver, ka pirotehnika nedrīkst nonākt nepilngadīgo rokās, turklāt bērniem jāstāsta par to, cik nopietnas sekas var būt, ja netiek ievērota pirotehnikas lietošanas instrukcija un drošības noteikumi.

0
Autors:LETA
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:52 DAUTKOM izsludina konkursu “Uzzīmē savas Lieldienas”!
Vakar, 15:07 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 19. februarī)
Vakar, 10:53 EP deputāte: Latvijas finanšu sistēmas reputācija ir iedragāta
19. februārī, 21:22 Daugavpilī nosvinēja Masļeņicu (VIDEO)
19. februārī, 21:21 Daugavpils centrā atkal izcēlās ugunsgrēks (VIDEO)
19. februārī, 21:10 Viesis studijā: Pēteris Dzalbe (VIDEO)
19. februārī, 12:26 Balkrievu dārgumu lādi papildinās tautas tērps
19. februārī, 12:05 Daugavpils teātris: 8. marta svētkiem veltīts koncerts
19. februārī, 11:30 Policija plāno reģionos izveidot masu nemieru novēršanas vienības
19. februārī, 10:26 Birža uz nenoteiktu laiku apturējusi "ABLV Bank" biedra statusu
19. februārī, 09:56 Latvijas Banka nolemj piešķirt 'ABLV Bank' 97,5 miljonu eiro aizdevumu
18. februārī, 21:55 Daugavpils bērnu dārzos uzstādīs jaunu spēļu laukumu aprīkojumu (VIDEO)
18. februārī, 21:44 Daugavpils cietoksnī notika neparasta balle!(VIDEO)
18. februārī, 21:34 14. februārī dienas centrā ,,Saskarsme” notika Tomatis metodes prezentācija (VIDEO)
18. februārī, 21:21 Iespēja piedalīties 100 dienas lūgšanā apkārt Latvijai!(VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti