Eiropas cilvēka Latvijā titulu ieguvusi tenisiste Aļona Ostapenko 0

Piektdiena, 29 dec 2017, 08:00 Versija drukāšanai

Eiropas cilvēka Latvijā titulu ieguvusi tenisiste Aļona Ostapenko
Titulu "Eiropas cilvēks Latvijā" šogad ieguvusi tenisiste Aļona Ostapenko, ceturtdienas vakarā svinīgā ceremonijā paziņoja nevalstiskās organizācijas "Eiropas kustība Latvijā" pārstāvji.


Balsotāji laureāti bija raksturojuši kā personu, kura ļauj Latvijas karogam plīvot par godu uzvarai Eiropā un pasaulē, ar smagu darbu sasniedz uzvaras, kā arī norādījuši, ka darbs un sportistes atdeve iedvesmo un saliedē sabiedrību.

 

2016.gada balvas ieguvējs, kvantu fiziķis, matemātiķis Andris Ambainis skaidroja, ka tenisistes uzvara "French Open" turnīrā bijis lielisks panākums un vēlēja daudz panākumu Ostapenko arī turpmāk. Balva tenisistei tiks nodota janvāra beigās.

 

Balsojuma finālā tika izvirzīti trīs pretendenti, kuru vidū bija arī "TechHub Riga" līdzdibinātājs, vadītājs Andris Bērziņš. Viņu balsotāji bija raksturojuši kā Latvijas digitālo jaunuzņēmumu "attīstības motoru" un cilvēku, kurš gada laikā ir palīdzējis neskaitāmiem jaunuzņēmumiem radīt eksportspējīgus produktus un pakalpojumus, kas Latvijas ekonomikai pienes vairākus miljonus eiro gadā.

 

Finālā iekļuva arī režisore, dramaturģe un starpdisciplināru mākslas projektu autore Krista Burāne, kuru balsotāji raksturojuši kā labāko Eiropas vērtību pārstāvi, kā arī norādījuši, ka viņas darbība iedvesmo un liek būt aktīviem vides un demokrātisko vērtību aizstāvībā.

 

Šogad tituls tika pasniegts jau 20.reizi, tādēļ pasākuma ievadā vārds tika dots iepriekšējo gadu titula ieguvējiem, kuri izteica savus vēlējumus Latvijai un Eiropai.

 

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V) novēlēja nevalstiskajai organizācijai "Eiropas kustība Latvijā" turpināt titula pasniegšanas tradīciju un pauda prieku, ka balvu ieguvušās personības nav saistītas tikai ar politiku. "Eiropa esam mēs un šeit. Latvijas valsts un nācijas vērtības sakņojas Eiropā," piebilda deputāte.

 

Balsošana par Eiropas cilvēka Latvijā titulu sākās 28.oktobrī un noslēdzās 27.decembrī.

 

Uz titulu pretendēja arī EP deputāts Artis Pabriks (V), Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, TV raidījuma vadītājs, improvizators Jānis Skutelis, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re: Baltica" izpilddirektore un redaktore Sanita Jemberga, kā arī Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Olimpiskais čempions skeletonā Martins Dukurs.

 

Savukārt labāko pieciniekam tika izvirzīti Dukurs, Ziemele, Ostapenko, Bērziņš un Burāne.

 

Titulu ik gadu piešķir cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanā Latvijā.

0
Autors:LETA
Foto:Edijs Pālens / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 16:27 Darba piedāvājumi Daugavpilī (23. jūlijs)
Šodien, 10:14 Tiesa piemēro nosacītu sodu grūtniecei par bērna sišanu ar grābekli
Šodien, 09:52 Karstuma vilnis Latvijā turpināsies; pirmdien vietām iespējams pērkona lietus
Šodien, 09:38 Konkursā meklē Nacionālā kino centra vadītāja vietnieku
Šodien, 09:36 Latvijā plāno ienākt pasaulē lielākā tūrisma kompānija 'TUI'
Šodien, 09:32 Medus un ķiploku svētki
Šodien, 09:30 Latvijas U18 meiteņu basketbola izlase pārbaudes spēlē Meža skolā pārspēja Zviedriju
Vakar, 21:36 Vēl joprojām nav skaidrs, kad tiks nodota ekspluatācijā Daugavpils 26. pirmsskolas izglītības iestāde (VIDEO)
Vakar, 21:35 Latgales zoodārzā gaidāmi vairāki jauninājumi (VIDEO)
Vakar, 20:36 Gaisa pārvada būvniecība kļuvusi par apdraudējumu Smilšu ielas privātmāju īpašniekiem un iedzīvotājiem (VIDEO)
Vakar, 09:38 Vairākas opozīcijas partijas kandidātu sarakstus plāno iesniegt augusta sākumā
Vakar, 09:37 22. jūlija numeroloģiskais dienas fons
Vakar, 09:36 Svētdien gaiss iesils līdz +30 grādiem
Vakar, 09:34 Stiklu ciemata iedzīvotāji pamazām atgriežas mājās
Vakar, 09:32 Mairis Briedis pēc punktiem uzvar sīksto Delorjē un izcīna savu 24. uzvaru

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti