Pētījums: Latvijā vardarbība pret sievietēm var izmaksāt 442 miljonus eiro gadā 0

Sestdiena, 09 dec 2017, 14:55 Versija drukāšanai

Pētījums: Latvijā vardarbība pret sievietēm var izmaksāt 442 miljonus eiro gadā
Ar partneru vardarbību pret sievietēm saistītās izmaksas Latvijā varētu sasniegt 442 miljonus eiro gadā, atsaucoties uz Eiropas dzimumu līdztiesības institūta (EIGE) datiem, norādīja Labklājības ministrijas (LM) Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Viktorija Boļšakova.


Viņa norādīja, ka EIGE sadarbībā ar Lielbritāniju izstrādāja metodoloģiju, kā rēķināt vardarbības izmaksas. Izmaksās ietilpst tādas pozīcijas kā zaudējumi cietušajai, tostarp ārstēšanas izdevumi, psihoemocionāla stāvokļa pasliktināšanās un citas izmaksas, slogs ekonomikai un darba devējam, tostarp slimības lapas, zaudēta produktivitāte un citi aspekti, kā arī slogs iesaistītajām institūcijām, proti, policijas, mediķu, sociālo dienestu un citu iesaistīto iestāžu noslodze. Turklāt šajās izmaksās neietilpst kaitējums, kas nodarīts bērniem, piebilda Boļšakova.

 

Tāpat viņa informēja, ka EIGE veiktā pētījuma mērķis ir identificēt un ieteikt atbilstošu metodoloģiju, lai mērītu ar dzimumu saistītas vardarbības un intīmo partneru vardarbības izmaksas 28 Eiropas Savienības (ES) valstīs valstīs. Saskaņā ar pētījuma datiem, intīmo partneru vardarbības izmaksas 28 ES valstīs ir 122 miljardi eiro, bet ar dzimumu saistītas vardarbības pret sievietēm izmaksas ir 225 miljardi eiro.

 

Kā pausts pētījuma publikācijā, vardarbība pret sievietēm sakņojas sieviešu nevienlīdzīgā stāvoklī sabiedrībā, un tas atspoguļo nelīdzsvaroto sociālās, politiskās un ekonomiskās varas sadalījumu sabiedrībā starp sievietēm un vīriešiem. "Tā ir viens no mūsdienās izplatītākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem un diskriminācijas veids, kas sievietēm rada vai var radīt fizisku, seksuālu, psiholoģisku vai ekonomisku kaitējumu vai ciešanas," teikts publikācijā.

 

Vienlaikus tur norādīts, ka vardarbība pret sievietēm apdraud sieviešu cieņu un integritāti un rada nopietnu kaitējumu ģimenēm, kopienām un sabiedrībām.

Šī iemesla dēļ šonedēļ norisinājās ES programmas "Tiesības, vienlīdzība un pilsonība" līdzfinansētā projekta "Soli tuvāk: Kopienas vienotā atbilde uz vardarbību pret sievietēm" seminārs mediju pārstāvjiem. Projektu kopā realizē LM, Valsts policija, biedrība "Centrs Marta", Tieslietu ministrija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija.

 

Seminārā "Vardarbība pret sievieti - sabiedrības tiesību un upura tiesību krustugunīs. Mediju loma sabiedrības izpratnes un attieksmes veidošanā" ar mediju pārstāvjiem sarunājās "Centra Marta" pārstāve Gundega Tentere, kā arī citi eksperti, tostarp Eiropas Psihoterapijas asociācijas un Latvijas Psihoterapeitu biedrības sertificēta psihoterapeite Aiga Abožina pastāstīja par sabiedrības mītiem, kas uztur vardarbību pret sievieti, Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava runāja par vardarbības atspoguļošanu plašsaziņas līdzekļos, savukārt LM Bērnu un ģimenes politikas departamenta projekta vadītāja Laura Kornete stāstīja par kopienas vienoto atbildi uz vardarbības pret sievieti gadījumiem, kā arī par projektu "Solis tuvāk".

0
Autors:LETA
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 13:09 Valsts kontroliere: Budžeta plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā
Šodien, 08:45 Tuvākajās diennaktīs kļūs nedaudz aukstāks
Šodien, 08:00 "Oligarhu lietas" komisijas divu darbinieku algošanai izlietoti 9468 eiro pirms nodokļu nomaksas
Vakar, 16:45 Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 72,8% vientuļo pensionāru
Vakar, 15:25 2017. gada lasītākās grāmatas Daugavpils bibliotēkās
Vakar, 13:40 Šķērsojot ielu, trešdien traumas guvuši deviņi bērni
Vakar, 13:09 Auto iebrauc grāvī un cieš divgadīgs bērns
Vakar, 12:54 Valsts no februāra bērniem ar cukura diabētu apmaksās insulīna sūkņus
Vakar, 12:13 Par 50 000 eiro izspiešanu aiztur ārzemnieku, kurš uzdevies par Krievijas Federāla drošības dienesta darbinieku
Vakar, 10:38 Vienības nama koncertzālē viesosies Liepājas simfoniskais orķestris
Vakar, 09:55 Pēc kārtējām domstarpībām "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisija steigā apstiprina galaziņojumu
Vakar, 09:30 Daugavas vižņu sablīvējuma dēļ starp Pļaviņām un Jēkabpili sāk applūst palienes
Vakar, 09:05 Grozījumi saistošajos noteikumos paplašina sociālās palīdzības saņemšanas iespējas Daugavpils iedzīvotājiem
Vakar, 08:00 Ceturtdien snigs maz, gaisa temperatūra būs tuvu nulles atzīmei
Vakar, 07:30 Olimpietis Vasiļjevs EČ īsajā programmā sasniedz personīgo rekordu (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti