Dakteru klaunu labdarības programmai saziedoti vairāk nekā 38 000 eiro 0

Piektdiena, 13 okt 2017, 11:00 Versija drukāšanai

Dakteru klaunu labdarības programmai saziedoti vairāk nekā 38 000 eiro
Dakteru klaunu programmai savākti kopumā vairāk nekā 38 000 eiro, tostarp 11 500 eiro, pērkot "Rasēns" piena produktus, un 27 000 eiro, atstājot ziedojumu kastītēs, aģentūru LETA informēja biedrības "Dr.Klauns" vadītāja Marianna Milovska.


Viņa informēja, ka šogad biedrība "Dr.Klauns" svin savu piecu gadu jubileju. Lai atbalstītu dakteru klaunu darbu Latvijas slimnīcās jubilejas mēnešos no 8.augusta līdz 2.oktobrim "Dr.Klauns" aicināja sabiedrību ziedot līdzekļus, kā rezultātā savākti kopumā vairāk nekā 38 000 eiro.

 

Milovska norādīja, ka patlaban dakteri klauni darbojas virknē Latvijas pilsētu, piemēram, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Cēsīs, Rēzeknē un Jūrmalā. "Atzīmējot piecu gadu jubileju bija laiks padomāt un atskatīties uz sasniegto. Tāpēc saprotam, ka nevēlamies apstāties, jo esam gandarīti par ikvienu bērnu, kam dakteri klauni palīdzējuši un veicinājuši ātrāku vai arī mierīgāku atveseļošanās procesu," sacīja Milovska.

 

Dakteru klaunu programma darbojas piecus gadus, un ar uzņēmēju, mediju un sabiedrības atbalstu programma ar katru gadu kļūst populārākā un pieejama arvien vairākās Latvijas bērnu slimnīcās. Programmas pamatā profesionāli medicīnas klauni apmeklē slimnīcas, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglotu mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas ārstniecības iestādē. Projekta laikā tiek izmantotas dažādas tehnikas - triki, mūzika, fantāziju rosinoši stāsti un citi paņēmieni, lai bērns vieglāk pārdzīvotu ārstēšanās procesa izraisītās emocijas - bailes, vientulību, nomāktību.

 

Pētījumi dažādās pasaules vietās, kur darbojas Dakteru klaunu programmas, ir apliecinājuši, ka daktera klauna terapija ir vērtīga ne tikai bērniem, bet arī vecākiem un tā ievērojami samazina trauksmes līmeni.

0
Autors:LETA
Foto:publicitātes attēls

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
Vakar, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti