Tiesībsargs mudina Vējoni uzturēt jautājumu par nepilsoņa statusa piemērošanas izbeigšanu bērniem 0

Sestdiena, 07 okt 2017, 09:00 Versija drukāšanai

Tiesībsargs mudina Vējoni uzturēt jautājumu par nepilsoņa statusa piemērošanas izbeigšanu bērniem
Tiesībsargs Juris Jansons aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni nepieļaut tālākās diskusijas pārtraukšanu saistībā ar nepilsoņa statusa piemērošanas izbeigšanu bērniem.


Jansons vēstulē Vējonim uzsvēris, ka prezidenta priekšlikums par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem vērtējams kā pozitīvs, jo Saeimas balsojums būtu bijis nozīmīgs solis valsts virzībā uz saliedētas sabiedrības izveidošanos un nostiprināšanos.

 

Tiesībsargs aicina Vējonis nepieļaut tālākās diskusijas pārtraukšanu un aicināt sabiedrību un politiskās partijas piedāvāt iespējamos risinājumus, lai labotu likuma "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" izstrādē vērā neņemtos riskus par šī pagaidu statusa pastāvēšanas termiņiem un ietekmi, ko šī nenoteiktība atstāj uz Latvijas attīstību.

 

Jansons norādīja, ka nereti publiskajā telpā sastopama nekorekta interpretācija par nepilsoņu un bezvalstnieku tiesību apjomu, tādēļ tiesībsargs solīja turpināt skaidrot šīs atšķirības starp cilvēkiem ar nepilsoņa vai bezvalstnieka statusu.

 

"Aicinu Jūs atbilstoši Valsts prezidenta pilnvarām sniegt priekšlikumus parlamentam nepilsoņu statusa izbeigšanai, sasaucot pie sarunu galda politiskās partijas, nevalstiskās organizācijas un ikvienu sabiedrības grupu, kurai rūp vienotas, lojālas sabiedrības izveide," vēstulē rakstīja Jansons.

 

Kā ziņots, Saeima septmebrī noraidīja Vējoņa iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem. Iniciatīva paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2018.gada 1.jūnija. Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

 

Šī iniciatīva izraisīja domstarpības valdošajā koalīcijā. Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) jau iepriekš norādīja, ka neatbalstīs Vējoņa priekšlikumu, kā arī atgādināja koalīcijas partneriem, ka šādu jautājumu virzīšanai nepieciešams konsensus starp partneriem. Ņemot vērā VL-TB/LNNK nostāju, valdošās koalīcijas partneri sākotnēji apliecināja, ka neatbalstīs prezidenta ieceri.

 

Tomēr četri "Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju "Kustība Par!" - Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis - pauda gatavību atbalstīt prezidenta iesniegto likumprojektu.

 

Arī Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļā partija (LZP) sākotnēji vēlējās lemt par šo jautājumu, tomēr vēlāk mainīja domas. Pēc deputātu un valdes locekļu lūguma, lai par šo jautājumu nebūtu jārīko vairākas sēdes, attiecīgā jautājuma izskatīšana tika atstāta ZZS frakcijas ziņā, skaidroja LZP vadītājs Edgars Tavars.

0
Autors:LETA
Foto:Evija Trifanova / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti