Ministre: Muitniekiem izdienas pensiju jautājumā tiks piedāvāts pagaidu risinājums 0

Ceturtdiena, 05 okt 2017, 10:20 Versija drukāšanai

Ministre: Muitniekiem izdienas pensiju jautājumā tiks piedāvāts pagaidu risinājums
Lai novērstu muitnieku streiku, izdienas pensiju jautājumā tiks piedāvāts pagaidu risinājums, šorīt intervijā Latvijas Telelevīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).


Viņa stāstīja, ka vakar tikās ar muitnieku arodbiedrībām un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvjiem. Muitnieki ir draudējuši ar streiku, ja steidzami netiks atrisināts jautājums par izdienas pensijām, kam risinājumu sola jau 13 gadus.

 

Reizniece-Ozola norādīja, ka premjers ir uzdevis valdībai izstrādāt kopīgu plānu par izdienas pensiju sistēmu, taču kamēr tāds nav Finanšu ministrija muitniekiem piedāvās pagaidu risinājumu. Viens no tiem varētu būt lielāki apdrošināšanas bonusi un iemaksu veikšana uzkrājošajā pensiju fondā apmēram 100 eiro mēnesī. Tas motivētu muitniekus strādāt ilgāk un nedoties tik ātri pensijā, piebilda ministre.

 

Reizniece-Ozola izteica cerību, ka šis piedāvājums muitniekus apmierinās un streiks nesekos. Streiks un slēgtas valsts robežas Latvijas ekonomikai radītu nopietnus zaudējumus.

 

Jau vēstīts, ka Neatkarīgās muitnieku arodbiedrības pieteiktais brīdinājuma streiks atlikts uz nenoteiktu laiku. Bija paredzēts, ka streikam jānotiek no 27.septembra līdz 30.septembrim. Tā iemesls ir valdības nespēja atrisināt izdienas pensiju piešķiršanu muitniekiem.

 

VID tiesā iesniedza prasību par streika pieteikuma likumību. VID informēja, ka tiesa ir aicināta vērtēt vairākus būtiskus juridiskos aspektus par to, vai arodbiedrība, piesakot brīdinājuma streiku, ir korekti ievērojusi visas procedūras.

 

Paredzams, ka tiesa spriedumu šajā lietā pieņems 10 dienu laikā. Likums paredz, ka līdz tiesas lēmuma paziņošanai uzsākt streiku ir nelikumīgi, norādīja VID.

 

VID vadība uzstāj uz vienlīdzības principa ieviešanu izdienas pensiju sistēmā. Tā kā lēmums par izdienas pensiju piešķiršanu nav VID kompetencē, drīzumā plānota tikšanās Ministru kabineta līmenī, kurā piedalīsies pārstāvji no Ministru kabineta, Finanšu ministrijas, VID un arī muitnieku arodbiedrības. Jau tagad VID vadība ir izstrādājusi priekšlikumus izdienas pensiju alternatīviem risinājumiem.

 

Jau ziņots, ka VID muitas amatpersonas no šā gada 27.septembra līdz 30.septembrim Latvijas muitas kontroles punktos plānoja rīkot četru stundu brīdinājuma streiku.

 

VID Muitas pārvaldes "Neatkarīgās muitnieku arodbiedrības" valdes priekšsēdētājs Edgars Mazuls skaidroja, ka streika iemesls ir Latvijas valdības nespēja 10 gadu laikā pieņemt lēmumu par izdienas pensiju piešķiršanas koncepciju ar iekšējo un/vai ārējo drošību saistītām spēka struktūrām.

0
Autors:LETA
Foto:Ieva Makare/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti