Vējonis: lēmumi par reformām veselības nozarē prasīja gadus; izglītībā pārmaiņas jāievieš ātrāk 0

Trešdiena, 27 sep 2017, 10:40 Versija drukāšanai

Vējonis: lēmumi par reformām veselības nozarē prasīja gadus; izglītībā pārmaiņas jāievieš ātrāk
Latvijā gadiem runāts par nepieciešamajām reformām veselības nozarē un tikai tagad tiek pieņemti lēmumi - izglītības jomā pārmaiņas jāievieš ātrāk, trešdien izglītības reformām veltītajā Latvijas Bankas konferencē sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.


Viņš uzsvēra, ka izglītība ir pamatu pamats cilvēka vērtībām un uzskatiem. Tā rada iespējas un jaunus apvāršņus nākotnes veidošanai, un tieši radoši prāti un izcilas personības veidos Latviju nākamajā simtgadē.

 

Pēc Vējoņa teiktā, straujajā tehnoloģiskās attīstības un milzīgā informācijas apmēra aprites laikmetā rodas jautājums, vai prasmes, kas apgūtas skolas un augstskolas solos šodien, būs derīgas problēmu risināšanai rītdien.

 

"Mēs katrs vēlamais dot saviem bērniem zināšanas, vērtības prasmes, attieksmi, gribasspēku, lai bērni spētu dzīvotu labu dzīvu, lai viņi būtu laimīgi, piepildīti un apmierināti gan personīgajā dzīvē, gan profesionālā karjerā. (..) Modernā un mainīgā pasaule prasa mūsu katra nemitīgu pilnveidošanos un mācīšanos visa mūzu garumā," pauda Vējonis, uzsverot, ka izglītības saturam jāpielāgojas mūsdienu izaicinājumiem.

 

Prezidents klāstīja, ka Latvija ir stipra un mūsdienīga valsts, kas pēdējo 25 gadu laikā spējusi kļūt par vidēji turīgu valsti, taču sasniegt citu Eiropas Savienības valstu labklājības līmeni vēl nav izdevies. Izšķiroša loma Latvijas attīstībā ir izglītībai.

 

Vējonis aicināja straujāk un izlēmīgāk ieviest pārmaiņas izglītības nozarē, norādot, ka gadiem runāts par reformām veselības jomā, taču tikai tagad tiek pieņemti pirmie lēmumi.

 

Valsts prezidents pauda cerību, ka izglītības jomā lēmumi sekos daudz ātrāk, lai Latvijā nodrošinātu kvalitatīvu izglītību un iespējas bērniem būt zinošiem un konkurētspējīgiem.

 

Jau vēstīts, ka Latvijas Banka trešdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā rīko ikgadējo tautsaimniecības konferenci, kura šoreiz veltīta reformām izglītības nozarē.

Konferencē tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kā panākt izcilību vidusskolās, ņemot vērā ierobežotās finanses, kas patlaban kavē augstskolu attīstību, kā arī - kā gudri izmantot pieejamos līdzekļus, lai pedagogi varētu saņemt cienīgu atalgojumu.

0
Autors:LETA
Foto:Edijs Pālens/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti