Dr.Klauns: Bērna bailes slimnīcā un iespējas tās mazināt 0

Trešdiena, 18 mar 2015, 13:51 Versija drukāšanai

Dr.Klauns: Bērna bailes slimnīcā un iespējas tās mazināt
Dažādas aktivitātes, sarunas, dziesmas un pat dejas katru dienu palīdz Dakteriem Klauniem slimnīcās Rīgā, Ventspilī, Cēsīs, Valmierā mazināt bērnu bailes, bieži vien skumjo noskaņojumu, kā arī iedvesmot veseļoties ar prieku. Galvenie iemesli, kas bērniem slimnīcā rada bailes, ir šķiršanās no ģimenes, pašnoteikšanās zaudējums un ķermeņa trauma, norāda psiholoģe Laila Cekule, kura arī ikdienā iesaistās Dakteru Klaunu atlasē un apmācībā.

 


Dr.Klauns: Bērna bailes slimnīcā un iespējas tās mazināt
Sarunas un humors mazajam slimnieciņam palīdz vislabāk

 

“Protams, ka jebkura šķiršanās no vecākiem bērnam būs traumatiska, un tas nebūs atkarīgs no vietas, kur tas notiek. Tomēr sāpīgāka un traumatiskāka kļūst situācija gadījumos, kad tas notiek pēkšņi, neviens to nav gaidījis, turklāt bērns ir smagi slims. Bieži vien bērns ir iepazinis tikai savas ģimenes pasauli, ar noteiktu lietu kārtību un jēgu. Te viņš ir ieguvis arī savu pirmo dzīves pieredzi. Nonākot slimnīcā, bērns šo iegūto pārskatāmo un pierasto kārtību zaudē. Mainās bērna ēšanas ierastā kārtība, slimnīcas personāls rūpīgi pieskata viņa vēdera izejas darbību, bet asins zaudēšana no ķermeņa būs jau daļēji saistīta ar sava konkrēta īpašuma zaudēšanu,” stāsta psiholoģe Laila Cekule.

 

Slimnīca, ģimene un bērnam apkārtējā vide var iespējami daudz palīdzēt, lai mazinātu tās nepatīkamās izjūtas, kas bieži piemeklē bērnus, viņiem uzturoties slimnīcā. Psiholoģe Laila Cekule uzskata, ka bērna bailes no slimnīcas var mazināt ļoti vienkārša metode – pārrunāšana un izskaidrošana. Te droši var izmantot arī lelles, lāčus vai citus bērnu ieinteresējošus priekšmetus, piemēram, kā to dara Dakteri Klauni. “Redzam, kā viņu rokās bieži vien pat no vienreizlietojamā cimdiņa top smaidīgs tēls, vai Dakteris Klauns no saviem krājumiem pēkšņi izvelk spēļu puķi, zīmuļus, papīru vai pat ģitāru. Tas viss konkrētajā mirklī ir tik pārsteidzoši! Un ir jau sen pierādīts, ka aizraujoša spēle bērnam ļauj distancēties no pārdzīvojumiem un sāpēm – tas viss arī Dakteru Klaunu darba pamatā,” uzsver psiholoģe Laila Cekule.

 

Dr.Klauns: Bērna bailes slimnīcā un iespējas tās mazināt
Tieši Dakteris Klauns bērniem slimnīcā ienes smieklus


Terapeitiskā humora pirmssācējs Mihaels Titce (Mihael Titze) savā praksē savulaik novēroja, ka tieši aizraujoša spēle bērnam ļauj distancēties no pārdzīvojumiem un sāpēm. Mihaels Titce uzskata, ka Dakteris Klauns ir kā izaicinošs pretstats - medicīnas klaunādes vadošā figūra, kā arī vienlaikus „ne-rātna” bērna simbols, kas savu agresīvo dzīves enerģiju var izmantot konstruktīvi, pašapliecinoties prieka pilnā un jautrā veidā. Laila Cekule arī apliecina, ka Dakteris Klauns bērniem slimnīcā ienes smieklus, humoru un kaut nedaudz atbrīvo viņus no nospiedošās situācijas nopietnības.

 

Arī Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs Dakteru Klaunu darbu novērtē atzinīgi, jo viņi ne tikai piedalās bērnu ārstniecības un aprūpes procesā, bet reizē ārstē arī emocionāli.

 

“Slimnīcās Rīgā, Ventspilī, Cēsīs, Valmierā strādā 28 Dakteri Klauni, kas nozīmē vismaz 90 stundas katru nedēļu, ko Dakteri Klauni pavada ar mazajiem pacientiem,” apstiprina biedrības Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.

 

“Dr. Klauns” ir sabiedriska labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2012.gada, un kuras pārstāvji – 28 profesionāli medicīnas klauni – dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Dakteru Klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās unversitātes slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union“ un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu.

 

0
Autors:Dr. Klaunsm, smejies vesels!

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti