Plāno vairākas reizes palielināt sodu par telefona lietošanu pie stūres un numurzīmes slēpšanu 0

Ceturtdiena, 24 aug 2017, 15:42 Versija drukāšanai

Plāno vairākas reizes palielināt sodu par telefona lietošanu pie stūres un numurzīmes slēpšanu
Valsts iestādes sagatavojušas grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz efektīvāk sodīt par agresīvu braukšanu, kā arī nosaka lielākus sodus par telefona lietošanu pie stūres un numurzīmes slēpšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis


Krapsis norādīja, ka grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā sagatavojusi Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju. Šobrīd tie iesniegti saskaņošanai Satiksmes ministrijā.

 

Grozījumi paredz palielināt sodus par apzinātu transportlīdzekļa numurzīmes slēpšanu. Īpaši tas ir aktuāli ar motociklistiem, atzīmēja VP pārstāvis. Ja šobrīd par šādu pārkāpumu maksimālais sods ir 40 eiro, tad grozījumos rosināts to noteikt no 55 līdz 140 eiro.

 

Tāpat rosināts palielināt naudas sodu par mobilā telefona lietošanu braukšanas laikā. Ja šobrīd par šādu pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai 15 eiro sodu, tad grozījumi paredz sodu noteikt no 25 līdz 100 eiro. Citviet Eiropā par šādu pārkāpumu sods ir lielāks, norādīja Krapsis.

 

Vienlaikus grozījumos paplašināta agresīvas braukšanas definīcija. Sodu šajā gadījumā gan nav plānots palielināt. "Sankcija paliek esošā un tā ir pietiekama - 70 līdz 280 eiro, papildus seši sodi punkti," teica Krapsis.

 

Agresīvas braukšanas definīciju piedāvāts paplašināt, lai pie atbildības varētu saukt tos autovadītājus, kas apzināti ar spēkratu veic sānslīdi jeb driftēšanu. "Šī problēma jau iepriekš ir konstatēta, taču diemžēl spēkā esošās normas nedod efektīvas iespējas šādus pārkāpējus sodīt. Jaunās izmaiņas gan neattieksies uz tiem autovadītājiem, kuriem ziemas apstākļos ceļa stāvokļa dēļ neapzināti rodas šāda braukšana," norādīja Krapsis un piebilda, ka, stājoties spēkā jaunajai kārtībai, policija katru gadījumu varēs izvērtēt efektīvāk.

 

"Diemžēl drūma ir šī situācija ne tikai ar nelegālajām drifta sacensībām dzīvojamo māju rajonos, bet arī citviet uz ceļa. Policija arī šobrīd var saukt pie atbildības šādus pārkāpējus, piemēram, par ātruma pārkāpšanu, taču ar esošajām normām to ir grūtāk darīt," uzsvēra Krapsis.

 

Tāpat paplašinātā agresīvas braukšanas definīcija paredzēs pie atbildības saukt tos motocikla vadītājus, kuri ar braucamo pārvietojas uz aizmugurējā riteņa.

 

Policija arī novērojusi, ka uz ceļiem, rodoties konfliktiem, autovadītāji nereti pāraudzināšanas nolūkos veic apzināti strauju nepamatotu bremzēšanu, kas apdraud satiksmes drošību. Jaunās izmaiņas arī šajā ziņā paplašinātu agresīvas braukšanas definīciju. "Protams, ka katrs gadījums tiks vērtēts atsevišķi," skaidroja Krapsis.

 

"Par iepriekšminētajām problēmām jau iepriekš esam runājuši, tāpēc ceram, ka ledus beidzot būs sakustējies, lai gan grozījumiem vēl jāgūst atbalsts valdībā un Saeimā," uzsvēra Krapsis, piebilstot, ka konkrēts grozījumu spēkā stāšanās termiņš nav noteikts.

0
Autors:LETA
Foto:Edijs Pālens/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
Vakar, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti