Judins: "Oligarhu lietas" materiālus varētu publiskot, pieņemot speciālu likumu 0

Otrdiena, 08 aug 2017, 13:57 Versija drukāšanai

Judins: "Oligarhu lietas" materiālus varētu publiskot, pieņemot speciālu likumu
Tā dēvētās oligarhu lietas materiālus, aizklājot sensitīvo informāciju, varētu publiskot, pieņemot speciālu likumu, šodien "Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē norādīja deputāts Andrejs Judins (V).


Uz Judina vaicājumu par iespēju publiskot šos materiālus, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume norādīja, ka būtu publiskojama vai nu visa informācija vai arī materiāli nebūtu publiskojami. Publiskošanas gadījumā nepieciešams, lai tā nestu pilnīgu nevis fragmentāru skaidrību, izrietēja no KNAB vadītāja paustā.

 

Prokurors Māris Leja norādīja, ka, lai publiskotu šos materiālus, jāveic grozījumi Kriminālprocesa likumā. Tomēr Judins norādīja, ka tas nebūtu nepieciešams, ja tiktu pieņemts speciāls likums.

 

Judins žurnālistiem skaidroja, ka vēl vērtēs situāciju pirms lemt par kāda priekšlikuma virzīšanu. Komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) mediju pārstāvjiem pauda, ka sagaida no Judina attiecīga priekšlikuma virzīšanu.

 

Parlamentārietis komisijas sēdē arī vaicāja, vai ģenerālprokuratūras deleģētais prokurors Leja spēs pilnībā izpildīt visus uzdevumus, ko nosaka likums, ņemot vērā, ka prokurors jau kriminālprocesa laikā attiecīgajā lietā nav saskatījis noziedzīgu nodarījumu. Judins atsaucās uz likumā noteikto, ka prokurora uzdevums ir pārbaudīt, vai parlamentārās izmeklēšanas komisijas rīcībā esošā informācija neietver norādījumu uz izdarītu vai gatavotu noziedzīgu nodarījumu.

 

Leja atbildēja, ka pašlaik viņam nav bažu par spēju pildīt savus pienākumus, taču, ja tādas radīsies, viņš par tām ziņos. Prokurors vērsa uzmanību, ka nav strādājis ar daļu no publiskotajām "oligarhu lietas" sarunām.

 

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par plašsaziņas līdzekļu rīcībā esošo sarunu autentiskumu. Viņš norādīja, ka autentiskuma pārbaudi nav iespējams veikt, kamēr netiek veikts salīdzinājums ar KNAB rīcībā esošo informāciju.

 

Straume skaidroja, ka autentiskumu var noteikt, veicot fonoskopisko ekspertīzi. KNAB vadītājs uzsvēra, ka svarīgāks ir biroja darbs, un iestādes vērtē tos materiālus, kuri, iespējams, iepriekš nav izvērtēti. Ja starp šiem materiāliem būs informācija, kas ļaus sākt jaunu kriminālprocesu vai resorisko pārbaudi, tas tiks darīts, sacīja Straume.

 

Vaicāts, vai sarunu ekspertīze būs jāveic, lai noteiktu, vai ticis izpausts valsts noslēpums, KNAB vadītājs atbildēja, ka "jūs jau pareizi domājat", taču viņam sīkāk izteikties liedzot spēkā esošie informācijas izpaušanas ierobežojumi.

 

Kā ziņots, Saeima 21.jūlijā izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā. Izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu krimināllietā esošo informāciju par iespējamu valsts nozagšanu un faktorus, kas noveduši pie šīs krimināllietas izbeigšanas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā.

0
Autors:LETA
Foto:Edijs Pālens/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 09:38 Vairākas opozīcijas partijas kandidātu sarakstus plāno iesniegt augusta sākumā
Šodien, 09:37 22. jūlija numeroloģiskais dienas fons
Šodien, 09:36 Svētdien gaiss iesils līdz +30 grādiem
Šodien, 09:34 Stiklu ciemata iedzīvotāji pamazām atgriežas mājās
Šodien, 09:32 Mairis Briedis pēc punktiem uzvar sīksto Delorjē un izcīna savu 24. uzvaru
Šodien, 09:31 Jūlija izskaņā palielināsies sutoņa
Vakar, 09:22 Strīdu par invaliditāti Latvijā tiesas skata deviņus gadus; ECT atzīst pārkāpumu
Vakar, 09:20 Latvijas reģionos uz autoceļiem satiksmi kavēs remontdarbi
Vakar, 09:18 Dūmi no Valdgales ugunsgrēka veido smogu Lietuvas ziemeļos
Vakar, 09:16 Sestdien vietām ducinās pērkons
Vakar, 09:15 Latvijas U-20 basketbolisti uzvar EČ B divīzijas ceturtdaļfinālā
Vakar, 09:10 Tika pārtraukta tramvaju kustība
Vakar, 09:08 18. novembra un Liepājas ielu krustojumā uzstādīs luksoforu gājējiem
20. jūlijā, 16:30 Notiks Daugavpils pilsētas čempionāts futbolā 7x7
20. jūlijā, 08:37 Kosmētikas ražotāja 'Dzintars' zaudējumi pērn – 1,7 miljoni eiro

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti