Judins: "Oligarhu lietas" materiālus varētu publiskot, pieņemot speciālu likumu 0

Otrdiena, 08 aug 2017, 13:57 Versija drukāšanai

Judins: "Oligarhu lietas" materiālus varētu publiskot, pieņemot speciālu likumu
Tā dēvētās oligarhu lietas materiālus, aizklājot sensitīvo informāciju, varētu publiskot, pieņemot speciālu likumu, šodien "Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē norādīja deputāts Andrejs Judins (V).


Uz Judina vaicājumu par iespēju publiskot šos materiālus, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume norādīja, ka būtu publiskojama vai nu visa informācija vai arī materiāli nebūtu publiskojami. Publiskošanas gadījumā nepieciešams, lai tā nestu pilnīgu nevis fragmentāru skaidrību, izrietēja no KNAB vadītāja paustā.

 

Prokurors Māris Leja norādīja, ka, lai publiskotu šos materiālus, jāveic grozījumi Kriminālprocesa likumā. Tomēr Judins norādīja, ka tas nebūtu nepieciešams, ja tiktu pieņemts speciāls likums.

 

Judins žurnālistiem skaidroja, ka vēl vērtēs situāciju pirms lemt par kāda priekšlikuma virzīšanu. Komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) mediju pārstāvjiem pauda, ka sagaida no Judina attiecīga priekšlikuma virzīšanu.

 

Parlamentārietis komisijas sēdē arī vaicāja, vai ģenerālprokuratūras deleģētais prokurors Leja spēs pilnībā izpildīt visus uzdevumus, ko nosaka likums, ņemot vērā, ka prokurors jau kriminālprocesa laikā attiecīgajā lietā nav saskatījis noziedzīgu nodarījumu. Judins atsaucās uz likumā noteikto, ka prokurora uzdevums ir pārbaudīt, vai parlamentārās izmeklēšanas komisijas rīcībā esošā informācija neietver norādījumu uz izdarītu vai gatavotu noziedzīgu nodarījumu.

 

Leja atbildēja, ka pašlaik viņam nav bažu par spēju pildīt savus pienākumus, taču, ja tādas radīsies, viņš par tām ziņos. Prokurors vērsa uzmanību, ka nav strādājis ar daļu no publiskotajām "oligarhu lietas" sarunām.

 

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par plašsaziņas līdzekļu rīcībā esošo sarunu autentiskumu. Viņš norādīja, ka autentiskuma pārbaudi nav iespējams veikt, kamēr netiek veikts salīdzinājums ar KNAB rīcībā esošo informāciju.

 

Straume skaidroja, ka autentiskumu var noteikt, veicot fonoskopisko ekspertīzi. KNAB vadītājs uzsvēra, ka svarīgāks ir biroja darbs, un iestādes vērtē tos materiālus, kuri, iespējams, iepriekš nav izvērtēti. Ja starp šiem materiāliem būs informācija, kas ļaus sākt jaunu kriminālprocesu vai resorisko pārbaudi, tas tiks darīts, sacīja Straume.

 

Vaicāts, vai sarunu ekspertīze būs jāveic, lai noteiktu, vai ticis izpausts valsts noslēpums, KNAB vadītājs atbildēja, ka "jūs jau pareizi domājat", taču viņam sīkāk izteikties liedzot spēkā esošie informācijas izpaušanas ierobežojumi.

 

Kā ziņots, Saeima 21.jūlijā izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā. Izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu krimināllietā esošo informāciju par iespējamu valsts nozagšanu un faktorus, kas noveduši pie šīs krimināllietas izbeigšanas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā.

0
Autors:LETA
Foto:Edijs Pālens/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 09:29 Bibliotēka piedāvā uzlabot digitālās prasmes
Šodien, 09:08 Atklāta izstāde "Izcilie Latgales ebreji”
Šodien, 08:39 Šodien daudzviet gaidāms lietus un slapjš sniegs
Šodien, 08:02 Parlamentārieši konceptuāli atbalsta priekšlikumu būtiski ierobežot darījumus ar skaidru naudu
Vakar, 16:14 Skolēnu komanda no Daugavpils uzvar RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā
Vakar, 15:18 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2019. gada 18. martā)
Vakar, 15:00 Aptiekas aicina nodot nederīgos medikamentus (VIDEO)
Vakar, 14:15 Ušakova biroja vadītāja un tagadējā sieva astoņus gadus sniegusi konsultācijas "Rīgas ūdenim"
Vakar, 12:52 Daugavpilieši “Factory Kingz” – stiprākie breika dejotāji Baltijā
Vakar, 12:19 Pacientiem Latvijā pieejams pirmais heksapods Baltijā
Vakar, 11:39 Pāreja uz vasaras laiku notiks 31. martā
Vakar, 10:45 Bibliotēka aicina svinēt Pasaules dzejas dienu
Vakar, 10:20 'LSDSP/KDS/GKL' pārtop par Sudrabas vadītu "Atmodu"
Vakar, 10:15 Dokumentu iesniegšana uz jauniešu vasaras nodarbinātības programmu (13-14 gadi)
Vakar, 08:45 Daugavpils sinagogā atklāta izstāde “Izcilie Latgales ebreji” (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti