Amatu atstās KM Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis 0

Piektdiena, 07 jūl 2017, 15:35 Versija drukāšanai

Amatu atstās KM Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis
Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis nolēmis atstāt šo amatu.


Putnis savā profilā sociālajā tīklā "Facebook" norāda, ka ir saņēmis piedāvājumu efektīvi izmantot savu pieredzi un zināšanas mediju politikas jomā citviet. "Šo iespēju vēlos izmantot, jo no tā mūsu valstij un sabiedrībai būs lielāks labums," pauda Putnis.

 

Viņš uzsver, ka līdzšinējā amatā ir izdevies izveidot pirmo mediju politikas struktūrvienību Latvijas valsts pārvaldē, ir izstrādāts pirmais mediju politikas plānošanas dokuments valsts vēsturē, un esot panākta virkne uzlabojumu mediju vidē.

 

"Kad 2015.gada aprīlī pieņēmu lēmumu un atgriezos no dzīves Vācijā, lai uzņemtos Mediju politikas nodaļas vadību Kultūras ministrijā (katrs "reemigrants" zina, ko tas maksā burtiskā un pārnestā nozīmē), mani vadīja ideāli par nepieciešamību kalpot Latvijas valstij," raksta Putnis, piebilstot, ka vismaz daļēji ir izdevies īstenot savus ideālus.

 

Vienlaikus viņš arī pauž, ka kopš gadumijas mediju politikas procesi esot saskārušies ar ievērojamu pretestību, kas tikusi fokusēta arī uz viņu personiski. "Ar pie varas esošo valdību tas nozīmē tukšgaitu mediju politikā. Ar tukšgaitu nodarboties neprotu. Un "Rīdzenes sarunu festivāla" kontekstā šīs valdības vadībā arī vairs nevēlos," skaidro Putnis.

 

Tikmēr politiķi neoficiāli norāda, ka Putnis esot zaudējis KM vadības uzticību. Īpaši pēdējā laikā viņš esot ticis uzskatīts par nelojālu nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un partijas vērtībām, līdz ar to amata atstāšana esot bijis tikai laika jautājums. Tāpat būtiska nozīmē esot bijusi aizvainojumam par to, ka Putnim netika piešķirts valsts sekretāra vietnieka amats, liecina neoficiālā informācija.

 

Putnis KM Mediju politikas nodaļas vadītāja amatam no astoņiem pretendentiem tika izvēlēts 2015.gada februārī. Stājoties amatā, viņš solīja strādāt pie Latvijas mediju vides aizsardzības.

 

Pēc aģentūras LETA arhīvā esošās informācijas, Putnis no 2004.gada līdz 2007.gadam bija biedrības "Sabiedrība par atklātību "Delna"" valdes priekšsēdētājs. Pēc tam viņš turpinājis brīvprātīgi pildīt padomes priekšsēdētāja amatu, jo līdzekļu trūkuma dēļ "Delna" bija spiesta pārtraukt darba attiecības ar padomes priekšsēdētāju. 2008.gadā Putnis kļuvis par "Parex bankas" klientu apkalpošanas centra vadītāju Minhenē.

 

Putnis izglītību ieguvis Latvijas Universitātē, no 1994. līdz 1997.gadam studējot politikas zinātni un starptautiskās attiecības. Pēc tam viņš studējis Ķelnes Universitātes tiesību zinātņu maģistra studiju programmā.

 

Mediju politikas nodaļas izveidi KM paspārnē valdība apstiprināja 2014.gada septembrī. KM pienākumi tādējādi tika papildināti ar masu informācijas līdzekļu politikas izstrādi, tās koordinēšanu, kā arī ar šīs politikas saistītās informācijas apkopošanu un analīzi.

0
Autors:LETA
Foto:Ieva Čīka / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

11. oktobrī, 08:45 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
11. oktobrī, 08:35 Daugavpils pilngadīgos skolēnus nākamgad var atbrīvot no pacienta līdzmaksājumiem (VIDEO)
10. oktobrī, 18:30 "Latvijas Valsts Meži" ekspedīcijas 6. klašu skolēniem (VIDEO)
10. oktobrī, 08:45 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
9. oktobrī, 10:30 Pasaules arhitektūras diena Daugavpilī (VIDEO)
9. oktobrī, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
8. oktobrī, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
7. oktobrī, 09:25 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
4. oktobrī, 15:30 Projekts "Clicking With Voters" (VIDEO)
4. oktobrī, 09:25 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
3. oktobrī, 10:07 Jānis Lāčplēsis: “Lai jūsu darbs vienmēr tiktu cienīts!”
3. oktobrī, 08:10 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
2. oktobrī, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
1. oktobrī, 08:30 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
30. septembrī, 21:50 Drīzumā ēterā pirmais raidījuma cikla "Latvija, mīti un realitāte" raidījums!

 

-DAUTKOM

-DAUTKOM

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti