Tirgotājiem vēlams sākt jaunajām prasībām atbilstošu kases aparātu lietošanu 0

Sestdiena, 01 jūl 2017, 09:30 Versija drukāšanai

Tirgotājiem vēlams sākt jaunajām prasībām atbilstošu kases aparātu lietošanu
Komersantiem, kuri ikdienas darbā izmanto kases aparātus, no šodienas, 1.jūlija, ir vēlams sākt lietot jaunajām prasībām atbilstošus kases aparātus un sistēmas, informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.


VID pārstāvji uzsvēra, ka, ņemot vērā objektīvos apstākļus, VID ar izpratni izturēsies un konsultēs tos komersantus, kuru kases aparātu modeļiem un sistēmām atbilstības pārbaude vēl tikai tiek veikta.

 

Lai noskaidrotu, vai konkrētais kases aparāts vai sistēma jau ir sertificēta vai arī ir to vidū, kam sertificēšana vēl tiek veikta, VID aicina uzņēmējus sazināties ar sava uzņēmuma kases aparātu un sistēmu apkalpojošo dienestu. Gadījumā, ja kases aparāts vai sistēma nav to vidū, klients var aicināt apkalpojošo dienestu konkrētajam modelim veikt sertifikāciju.

 

Tiem uzņēmumiem, par kuru kases aparātu modeļiem jau tagad ir skaidrs, ka tos nav iespējams pielāgot jaunajām prasībām, VID jau 2.maijā ir izsūtījis vēstuli elektroniskajā deklarēšanas sistēma (EDS). Šie uzņēmēji tiek aicināti iegādāties kases aparātus, kas atbilst jaunajām tehniskajām prasībām.

 

VID iepriekš informēja, ka vienotajā datubāzē lietošanā reģistrēti 69 000 elektronisko ierīču un iekārtu. No 47 500 kases aparātu vairāk nekā pusi iespējams pilnveidot, turklāt, 19 000 kases aparātus lieto Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki un sabiedriskā transporta nozares pārstāvji, kuriem jauni kases aparātu ieviešanas termiņš ir 2019.gada 1.janvāris. No 12 000 kases sistēmu 7000 ir iespējams pilnveidot.

 

Jūnija sākumā VID apstiprinājis atbilstības apliecinājumu jaunajām prasībām kases aparātu modelim "Sento Lan - E 1". Tas ir Polijā ražots modelis, kura apkalpojošais dienests ir SIA "Universālās vadības sistēmas". Modelim "Sento Lan - E 1" nav fiskālās atmiņas moduļa, un tas piemērots mazam un vidējam biznesam, kam nav nepieciešamības iekārtai pieslēgt datoru.

 

Tāpat jūnija sākumā piereģistrēta jaunajām prasībām atbilstoša kases sistēma degvielas tirgotājam "Circle - K", kuras apkalpojošais dienests ir SIA "Datakom". VID ir saņēmis arī atbilstības apliecinājumu kases sistēmai "TAP1.0.", kuras apkalpojošais dienests ir SIA "Tamro". Tāpat sertifikāciju ir ieguvusi pirmā specializētā stāvvietas iekāra "HiPark AKM-1".

 

Kā aģentūrai LETA norādīja VID pārstāvji, aktuālākā informāciju par situāciju ar kases aparātiem un sistēmām būs pieejama jaunnedēļ.

 

Jau vēstīts, ka noteikumi par jaunajām kases aparātu un sistēmu prasībām spēkā stājās šī gada 1.janvārī.

 

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem atbilstošo kases aparātu, hibrīda kases aparātu un kases sistēmu lietošana visiem nodokļu maksātājiem, izņemot padziļinātās sadarbības programmas dalībniekus, obligāti bija jāsāk ne vēlāk kā 2017.gada 1.janvārī.

 

Tomēr, tā kā uzņēmēju gatavība pielāgoties jaunajām prasībām bija vērtējama kā zema, VID paziņoja par sešu mēnešu pārejas periodu. Tas nozīmēja, ka jaunajām prasībām atbilstošus kases aparātus un sistēmas bija jāsāk lietot no šodienas, 1.jūlija.

 

Savukārt padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku reģistrā iekļautie nodokļu maksātāji jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošos kases aparātus, hibrīda kases aparātus un kases sistēmas jāsāk lietot ne vēlāk kā 2019.gada 1.janvārī.

0
Autors:LETA
Foto:LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti