Jūrmalas nelegālās atkritumu izgāztuves īpašnieka kaimiņa videokameras nav fiksējušas ugunsgrēka iemeslus 0

Ceturtdiena, 22 jūn 2017, 13:43 Versija drukāšanai

Jūrmalas nelegālās atkritumu izgāztuves īpašnieka kaimiņa videokameras nav fiksējušas ugunsgrēka iemeslus
Jūrmalas nelegālās atkritumu izgāztuves īpašnieka kaimiņa, SIA "Šķila" teritorijā izvietotās videokameras nebija vērstas uz to pusi, kur izcēlās ugunsgrēks, līdz ar to kameras nav varējušas fiksēt ugunsnelaimes iemeslus, aģentūrai LETA sacīja "Šķila" valdes loceklis Jānis Pundurs.


"Kameras nav vērstas uz to pusi, lai tajās varētu kaut ko redzēt. Tās ir vērstas uz mūsu pusi. No mūs puses visu laiku tika sargāts - tuvāk blakus teritorijai bija mūsu suņi. Aizdedzināšana notika no otras puses, kur ir ceļš uz dārzniecības kooperatīvu, kas nav apsargāts. No tās puses arī aizdedzināja," sacīja Pundurs, piebilstot, ka "Šķila" teritorijai neviens ļaundaris nevarēja paiet garām nepamanīts, jo uzņēmumam ir sargs.

 

Vienlaikus viņš piebilda, ka "Šķila" darbinieki neesot redzējusi neko aizdomīgu, nedz arī potenciālos ļaundarus. "Mēs nemanījām, redzējām tikai dūmus. Ugunsgrēks izcēlās dienas laikā, ja pareizi atceros, īsi pirms plkst.16 saņēmu ziņu par notikušo un jau pēc desmit minūtēm biju darbā," sacīja Pundurs.

 

Taujāts par to, vai "Šķila", kas nodarbojas ar cietā kurināmā tirdzniecību - pārdot malku, ogles un briketes, notikušā dēļ radušies kādi zaudējumi, Pundurs atbildēja, ka zaudējumi ir minimāli. Kompānijai esot ļoti paveicies. "Zaudējumi ir nelieli. Salīdzinājumā ar to, kādi tie varēja būt, es tos neskaitu kā zaudējumus. Mums ir cietusi tikai neliela daļa ēkas jumta, mazliet apdega arī malka. Nodega divas suņu būdas," sacīja Pundurs, pastāstot, ka suņiem pašiem nekas nekaiš un drīzumā taps divas jaunas suņu būdas.

 

Viņš piebilda, ka "Šķila" nav bijusi apdrošināta, taču neplāno izvirzīt prasību pret kaimiņu saistībā ar kompānijai radītajiem zaudējumiem ugunsgrēka dēļ. Pēc viņa teiktā, kompānija nevaino kaimiņu, "Prima-M" īpašnieku. "Viņš jau nav vainīgs, nezinu kāpēc tirda viņu nevis meklē, kas ir aizdedzinājis," sacīja Pundurs, paužot pārliecību, ka kaimiņš notikušajā nav vainīgs, bet ugunsgrēks izcēlies tīšas dedzināšanas dēļ.

 

Vienlaikus viņš atzina, ka "Šķila" tikai vakar pēc notikušā blakus teritorijā atsākusi normālu saimniecisko darbību, jo iepriekš bija atslēgta elektrība. Viņš atzina, ka strādāt patlaban ir grūti, jo smaka pēc ugunsgrēka ir neizmērojama. Tad, kad blakus atradās "izgāztuve", smaka nebija tika liela, kā tagad. Tomēr kopumā "Šķila" viss ir kārtībā un uzņēmums turpinās saimniecisko darbību.

 

Pundurs arī noliedza publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ka atbildīgajiem dienestiem nav bijis ne jausmas par "Prima-M" saimniecisko darbību. "Visi redzēja, kas notiek šajā teritorijā, visiem bija pieejama šī vieta apskatei, visi brauca garām, man prasīja, kas tur notiek," sacīja kompānijas valdes loceklis, piebilstot, ka pirms gada attiecīgajā teritorijā pabija arī policija, līdz ar to "Šķila" bija pārliecība, ka saimnieciskā darbība kaimiņu teritorijā norit legāli.

 

Vienlaikus viņš pauda neizpratni, kā "Prima-M" saimnieciskā darbība varēja tik ilgi notikt kūrortpilsētā, nevienam no atbildīgajiem dienestiem nereaģējot, lai gan bizness, kā vēlāk noskaidrojies, neesot bijis legāls.

 

Kā ziņots, svētdienas, 18.jūnija, pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

 

Dzēšanas darbos vienlaikus iesaistījās aptuveni 50 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji-glābēji, kuriem palīgā tika nosūtīti arī divi "Latvijas Dzelzceļa" ugunsdzēsības vilcieni un divas Valsts meža dienesta ugunsdzēsības autocisternas, bet Nacionālo bruņoto spēku helikopters nodrošināja ugunsgrēka dzēšanu no gaisa.

 

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli tiks skaidroti izmeklēšanā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.

 

Degušajā teritorijā saimnieko SIA "Prima M". Kā liecina "Firmas.lv" informācija, uzņēmuma apgrozījums 2015.gadā bija 15 331 eiro. 2015.gadā uzņēmums cieta 2375 eiro zaudējumus. SIA "Prima M" dibināta 2011.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2846 eiro. "Prima M" pieder SIA "SO Trust", kura vienīgais īpašnieks ir Oļegs Sokolovs.

0
Autors:LETA
Foto:Ieva Makare/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti