Reizniece-Ozola mudina nesasteigt lēmumu par veselības nozares finansēšanas modeļa izvēli 0

Otrdiena, 30 maijā 2017, 16:26 Versija drukāšanai

Reizniece-Ozola mudina nesasteigt lēmumu par veselības nozares finansēšanas modeļa izvēli
Veselības nozares finansēšanas modeļa apstiprināšana būs atkarīga no Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) lēmuma, tomēr nevajadzētu sasteigt konkrēta modeļa izvēli, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).


Viņa atzina, ka notikušajās veselības darba grupās izskanējuši daudz un dažādi viedokļi, tomēr priekšlikumu autori nav tos detalizēti noformulējuši.

 

"Pēdējā darba grupā vienojāmies, ka ir jāsāk no cita gala, proti, Veselības ministrijai (VM) jānāk ar savu redzējumu par to, kāda būtu atšķirība katram maksājuma veicējam, ja tiktu ieviests atsevišķs nodoklis vai kāds atsevišķs maksājums. Tas ir būtisks priekšnosacījums, lai saprastu, kā virzīties tālāk," sacīja ministre.

 

Pēc viņas teiktā, Finanšu ministrija joprojām pieturas pie risinājuma, ka veselības finansējumu būtu jāsasaista ar valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām un atsevišķi varētu piedāvāt risinājumu tiem, kas nemaksā nodokļus.

 

Tajā pašā laikā Reizniece-Ozola atzina, ka premjers ir noskaņots pieņemt lēmumu ātri, tomēr, viņasprāt, vēl sagaidāms sarežģīts praktisks darbs, neatkarīgi no tā, kādu modeli darba grupa izvēlēsies.

 

"Protams, ir jādod mediķiem signāls, ka risinājums tiks atrasts, tomēr tagad nevajadzētu pieņemt steidzīgu lēmumus, ar kuriem vēlāk nevarēsim tikt galā," teica finanšu ministre.

 

Reizniece-Ozola atturējās prognozēt, kad veselības darba grupa varētu nākt klajā ar redzējumu par veselības nozares finansēšanas modeli, bet viņa uzsvēra, ka tas būs atkarīgs no premjera.

 

"Man šķiet, ka mums vēl ir jāstrādā, dodot signālu, ka risinājums būs. Joprojām darba grupas locekļu vidū nav vienprātības un diskusijas par dažādiem variantiem turpinās," piebilda ministre.

 

Jau ziņots, ka šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka apspriešanās laiks par finansējumu veselības nozarei esot beidzies un valdību veidojošajām partijām nākamnedēļ būs jāizšķiras, kurš no Veselības darba grupas piedāvātajiem modeļiem ir pieņemamāks kā finansējuma avots.

 

Kučinskis atzina, ka jau šonedēļ, 1.jūnijā darba grupai jāpiedāvā savi risinājumi, kas attiecīgi tiks nodoti izvērtēšanai koalīcijā.

 

"Es saprotu, ka tas ir sarežģīti, jo arī starp darba grupas dalībniekiem viedoklis nebūs vienots, jo domas dalīsies. Tomēr, es pieļauju, ka koalīcijai divi līdz trīs varianti tiks piedāvāti," piebilda premjers.

 

Tomēr Kučinskis piebilda, ka jautājumā par papildu finansējuma meklēšanu veselības aprūpei "prāta vētras laiks ir beidzies". "Mēs vienkārši nevaram atļauties gaidīt," atzina premjers.

 

Jau ziņots, ka vakar pēc koalīcijas padomes sēdes Kučinskis atzina, ka viens fiksēts maksājums par veselības aprūpi visiem varētu nebūt labākais variants.

Premjeram piekrīt arī koalīcijas partneri, kuri uzskata, ka šim maksājumam jābūt diferencētam, ja tāds tiktu ieviests.

 

Valdības vadītājs sacīja, ka 20 eiro mēnesī par obligāto veselības apdrošināšanu ir darba devēju un arodbiedrību priekšlikums, bet par to vēl nav panākta vienošanās. Vēl notiks veselības aprūpes darba grupas sanāksmes, kā arī koalīcijas partiju diskusijas.

 

Kučinskis norādīja - pozitīvi, ka par to tiek runāts, bet tas nav labākais risinājums, jo tas nenodrošina progresivitāti, savukārt Latvijā cilvēkiem ir atšķirīgs ienākumu līmenis. Turklāt premjers piebilst, ka starp piedāvātajiem risinājumiem, ko iesniegt apspriešanai koalīcijā varētu palikt obligātā veselības apdrošināšana un sasaiste ar nodokļu nomaksu.

 

Tāpat ir skaidrs, ka veselībai ir jārod "ārējais finansējums", jo iekšējo rezervju neesot, kā arī tikai uz līdzekļu pārdales rēķina nevar palielināt finansējumu veselības aprūpei, piebilda valdības vadītājs. Tātad "kādam būs jāmaksā, teorētiski tie var būt darba devēji, darba ņēmēji, vai visa sabiedrība kopumā", piebilda Kučinskis.

0
Autors:LETA
Foto:Evija Trifanova/leta.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 13:54 Daugavpils 100+ sekundēs (12.08.2020., VIDEO)
Vakar, 09:59 Monitori, kā atslēga darbinieku produktivitātei
12. augustā, 12:20 Daugavpils 100+ sekundēs (11.08.2020., VIDEO)
11. augustā, 12:40 Daugavpils 100+ sekundēs (10.08.2020., VIDEO)
11. augustā, 10:00 Saulainā Džeinas Saulītes pasaulē (VIDEO)
10. augustā, 15:50 Par strūklaku Lielo Stropu ezerā (VIDEO)
10. augustā, 08:00 Mēs zinām (Raidījums №13)
8. augustā, 08:00 Skats no augšas jeb Aivja Pīzeļa gleznu izstāde “Lidojums”
7. augustā, 14:00 Daugavpils 100+ sekundēs (06.08.2020., VIDEO)
7. augustā, 09:38 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
6. augustā, 15:40 Daugavpils 100+ sekundēs (05.08.2020., VIDEO)
4. augustā, 12:55 Daugavpils 100+ sekundēs (03.08.2020., VIDEO)
3. augustā, 10:00 Daugavpils 100+ sekundēs (31.07.2020., VIDEO)
2. augustā, 15:50 Mēs zinām! (Raidījums №12)
31. jūlijā, 16:50 Vide mums līdzās (Raidījums nr. 3)

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti