IeVP vadītāja Spure kļūs par otro sievieti Latvijā, kurai tiks piešķirta ģenerāļa dienesta pakāpe 0

Piektdiena, 12 maijā 2017, 15:00 Versija drukāšanai

IeVP vadītāja Spure kļūs par otro sievieti Latvijā, kurai tiks piešķirta ģenerāļa dienesta pakāpe
Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītājai Ilonai Spurei rosina piešķirt ģenerāļa pakāpi, līdz ar to viņa kļūs par otro sievieti Latvijā, kurai tā piešķirta, liecina valdības nākamās nedēļas darba kārtība.


Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM), Spure ir vienīgā sieviete ieslodzījuma vietu sistēmā, kura virzīta ģenerāļa pakāpes saņemšanai.

2004.gadā valdība policijas ģenerāļa dienesta pakāpi piešķīra toreizējai Latvijas Policijas akadēmijas rektorei Ārijai Meikališai, līdz ar to viņa kļuva par pirmo ģenerāli sievieti Latvijā.

 

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumu ģenerāļa dienesta pakāpi piešķir valdība amatpersonai pēc piecu gadu nodienēšanas pulkveža speciālajā dienesta pakāpē, ja iegūta atbilstoša akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un amatpersona ieņem amatu, kuram atbilst ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe.

 

Spurei pulkveža pakāpe tika piešķirta 2013.gada 24.aprīlī. No 2013.gada 18.jūlija Spure pilda IeVP priekšnieces amata pienākumus.

 

Šā gada 5.aprīlī - pēdējā amatpersonas darbības un tās rezultātu novērtēšanā par periodu no 2016.gada 30. marta līdz 1.martam - Spure novērtēta ar novērtējuma pakāpi A1, proti, ka viņa atbilst noteiktajām prasībām un viņu var virzīt iecelšanai augstākā amatā.

 

Par šo TM ierosinājumu Ministru kabinets lems 16.maijā.

 

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) kopumā uzsver Spures darba efektivitāti un amatpersonas ieguldījumu ieslodzījuma vietu sistēmas reformēšanā, kā arī atzinīgi novērtē Spures vadībā veiksmīgi īstenotos un arī turpmāk plānotos ieslodzīto resocializācijas pilnveidošanas pasākumus, tāpat IeVP priekšnieces pienesumu, tiecoties uz starptautisku cilvēktiesību standartiem atbilstošu risinājumu ieviešanu ieslodzījuma vietu sistēmā.

 

Ministrs skaidroja, ka Spures iniciatīvas dēļ Latvijā tika ieviesti starptautiskajām prasībām atbilstoši risinājumi ieslodzīto sadzīves apstākļu un ieslodzījuma vietu infrastruktūras uzlabošanā, kā arī tika ieviestas daudzas būtiskas un nacionāli un starptautiski pozitīvi novērtētas iniciatīvas gan attiecībā uz soda izpildes jautājumiem, gan attiecībā uz personāla un atalgojuma sistēmas reformēšanu. "IeVP priekšnieces pārziņā ir ļoti atbildīga joma un viņa ir spējusi ieviest jaunus drošības risinājumus ieslodzījuma vietu sistēmas uzlabošanā, tādējādi sniedzot ieguldījumu tiesiskas valsts stiprināšanā," atzina Rasnačs.

0
Autors:LETA
Foto:Zane Bitere / LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 10:25 Pašvaldības palīdzība tiks piešķirta vairākām iedzīvotāju kategorijām (VIDEO)
Vakar, 10:15 Pārkāpumi ārkārtas situācijā (VIDEO)
Vakar, 10:10 Daugavpils pašvaldības atbalstu programma (VIDEO)
Vakar, 10:05 Situācija ar Covid-19 (VIDEO)
7. aprīlī, 16:30 #atbalstivietējos: 24Mobile veikals – serviss
3. aprīlī, 15:56 Cienījamie pircēji!!!
23. martā, 12:31 Ar 22.03.2020. stājas spēkā Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā
19. martā, 10:10 Slēdz Eiropas Savienības ārējo robežu (VIDEO)
14. martā, 07:25 Pārbaudes DDzKSU (VIDEO)
11. martā, 12:35 Viņiem bija astoņpadsmit
11. martā, 09:27 Deputāti no “Latgales Partija” lūdz sasaukt ārkārtas domes sēdi (VIDEO)
10. martā, 17:30 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
10. martā, 12:25 Daugavpils 100+ sekundēs (09.03.2020., VIDEO)
8. martā, 08:35 Daugavpils 100+ sekundēs (06.03.2020., VIDEO)
6. martā, 17:40 Simfoniskās mūzikas koncerta “Simfoniskie rotājumi” modelēšanas koncerts

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti