Iļģuciemā ugunsgrēkā bojāgājušā bērna ģimene dzīvojusi krīzes centrā 0

Trešdiena, 18 jan 2017, 16:48 Versija drukāšanai

Iļģuciemā ugunsgrēkā bojāgājušā bērna ģimene dzīvojusi krīzes centrā
Otrdien Rīgā, Iļģuciemā, ugunsgrēkā bojāgājušā bērna ģimene dzīvojusi krīzes centrā "Burtnieki" un bijusi gan Rīgas sociālā dienesta, gan bāriņtiesas redzeslokā, pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice.


Ģimene krīzes centrā uzturējusies, jo meklējusi jaunu dzīvesvietu. Savukārt sociālais dienests un bāriņtiesa strādājušas, lai palīdzētu ģimenei.

 

Tomēr nelaimes dienā bērna tēvs uzrakstījis iesniegumu par iziešanu no centra kopā ar bērnu, lai apmeklētu vecomāti. Krīzes centram nav tiesību aizturēt ģimeni, ja apmeklēts tiek radinieks, norādīja Brice. Viņa gan piebilda, ka acīmredzot tēvs ar bērnu tomēr devies pie meitenes mātes un viņas draudzenes. Tā kā bērna tēvs uzrakstīja iesniegumu par krīzes centra pamešanu, vecāki nes pilnu atbildību par bērnu, piebilda Rīgas domes pārstāve.

 

Taujāta, vai bojā gājusī meitene bija vienīgais bērns šajā ģimenē, Brice norādīja, ka medijos ir izskanējusi informācija par to, ka ģimenē bijuši vairāki bērni, tomēr krīzes centrā vecāki uzturējās ar vienu bērnu. Pēc domes datiem, meitene bijusi vienīgais bērns ģimenē. Šobrīd gan dome apkopo informāciju par ģimeni.

 

Brice gan nevarēja sīkāk komentēt to, kāda palīdzība ģimenei nodrošināta, kā arī citu informāciju par bērna māti, norādot, ka tie ir personas sensitīvie dati, kā arī piebilstot, ka policija par šo gadījumu ir uzsākusi kriminālprocesu.

 

Jau ziņots, ka Rīgā, Iļģuciemā, otrdien no rīta ugunsgrēkā bojāgājušais bērns dzīvoklī atradies viens.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja, ka vakar ugunsdzēsēji steidzās uz kādu dzīvojamo māju, kur iedzīvotāji informēja par izveidojušos sadūmojumu. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg ēkas ceturtā stāva dzīvoklis un liesmas redzamas pa logu. Ugunsdzēsēji degošajā dzīvokļa istabā atrada bērnu un nodeva viņu mediķiem, tomēr bērna dzīvību neizdevās glābt.

 

Dzīvoklī piecu kvadrātmetru platībā dega mēbeles un sadzīves mantas. Ugunsgrēks, iespējams, izcēlies no sveces, kas bija atstāta bez uzraudzības.

 

Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava pastāstīja, ka ugunsgrēks bija izcēlies Iļģuciemā, un bojāgājusī ir gadu un astoņus mēnešus veca meitenīte.

 

Ugunsgrēka brīdī dzīvoklī neatradās meitenītes māte, kura, saskaņā ar viņas sākotnēji policijai sniegto informāciju, bija ar paziņu uz brīdi izgājušas no mājas. Dzīvoklis, kurā notika traģēdija, bija šīs mātes paziņas miteklis un ģimene tur pastāvīgi nedzīvoja.

0
Autors:DELFI
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu

 

-LRT+



-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti