Preiļu novadā notiek būvprojekta “Preiļu apvedceļš Dienvidu virzienā” sabiedriskā apspriešana 0

Piektdiena, 20 feb 2015, 10:44 Versija drukāšanai

Preiļu novadā notiek būvprojekta “Preiļu apvedceļš Dienvidu virzienā” sabiedriskā apspriešana
Šīgada 25. februārī plkst. 17.30 Preiļu novada domes zālē, Raiņa bulvārī 19, notiks publiskās apspriešanas sanāksme par būvprojektu “Preiļu apvedceļš Dienvidu virzienā”. Kā iepriekš informējām iedzīvotājus, ar projekta būvniecības ieceri iespējams iepazīties no šī gada 9. februāra līdz 9. martam. Informācija par projektu un planšetes izvietotas Preiļu novada domes 2. stāvā, projekta materiāli pieejami arī Preiļu novada domes mājas lapā www.preili.lv .


Preiļu pilsētas apvedceļa izbūve kā prioritārais projekts šobrīd ir tāpēc, ka tam vispirms būs pieejams finansējums, un tā realizēšanai pastāv reālas iespējas pašvaldībā. Noteikumi nosaka to, ka pieejamais finansējums pašvaldībās jāvirza uzņēmējdarbības attīstībai, uzrādot un nodrošinot noteikto rādītāju sasniegšanu - izveidojot 1 darba vietu pret 41 000,00 eiro ERAF finansējuma vai 1 eiro ERAF finansējuma pret ieguldīto 1 eiro ERAF finansējuma uzņēmējdarbībā.

 

Realizējot būvprojektu “Preiļu apvedceļš Dienvidu virzienā”, jāapzinās ieguvumi iedzīvotājiem, kas sasniedzami, īstenojot projektu. Projekta rezultātā tiktu atslogota satiksme vienā no pilsētas centrālajām ielām - Daugavpils ielā, jo šobrīd tā ir viena no tranzītielām Preiļos.

 

Redzams ieguvums no projekta īstenošanas būtu A.Upīša ielas iedzīvotājiem – tiktu labiekārtoti stāvlaukumi, izbūvētas ietves, drošas gājēju pārejas, labiekārtota pieeja dzīvojamajam fondam. Paredzēts sakārtot arī komunikācijas A.Upīša ielā - virszemes siltumtrasi un apgaismojumu, kas līdz šim satraucis daudzus šī dzīvojamo māju masīva iedzīvotājus. Projekta aktivitātēs ir paredzēts arī izbūvēt barjeras un apzaļumojumus trokšņu slāpēšanai A.Upīša ielā. Blakus apvedceļam plānots gājēju/velosipēdistu celiņš, kurš visā tā garumā būs apgaismots.

 

„Realizējot apvedceļa projektu, ieguvums būs arī zemes īpašniekiem, kuru īpašumi atradīsies apvedceļa abās pusēs, jo infrastruktūras uzlabošanas rezultātā pieaugs nekustamā īpašuma vērtība, varētu sākties arī jaunu dzīvojamo māju celtniecība tieši apvedceļa tuvumā”, tā ieguvumus no projekta īstenošanas redz domes priekšsēdētāja Maruta Plivda. Kopumā apvedceļa projekts veicinātu acīmredzamu infrastruktūras sakārtošanu pilsētā.

 

0
Autors:Grani.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti