Arhitektu plenērs “Mantojuma tektonika” Raiņa mājā Berķenelē 0

Otrdiena, 09 aug 2016, 15:52 Versija drukāšanai

Arhitektu plenērs “Mantojuma tektonika” Raiņa mājā Berķenelē
No 5. līdz 7. augustam Raiņa mājā Berķenelē notika arhitektu plenērs “Mantojuma tektonika”. Plenēra mērķis ir, piesaistot arhitektu komandas profesionālo un radošo atbalstu, saņemt visoptimālākos risinājumus valsts vēstures pieminekļa “Dzejnieka Raiņa dzīvesvieta Berķenelē” saglabāšanai un aizsardzībai. Plenērā piedalījās arhitekti Jānis Dripe, Laimonis Šmits, Inguna Kokina, Kristaps Vestmanis un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas eksperts Rihards Pētersons.


Plenēra laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar Daugavpils novada pašvaldības iecerēm Berķeneles pusmuižas kompleksa attīstībai, kuras prezentēja Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne un Kultūras mantojuma daļas vadītāja Brigita Madelāne. Savukārt, Raiņa un Aspazijas mājas vadītāja, pētniece Gaida Jablovska dalījās ar pieredzi Raiņa dzīves vietu atjaunošanā Jēkabpils novadā, Preiļu novadā, Jūrmalā un Rīgā.

 

Lai apzinātu Berķeneles pusmuižas kompleksa apbūves raksturu un mantojuma vērtības, eksperti tika lūgti izteikt savu viedokli par šīs vietas praktiskās saglabāšanas metodēm, iespējamo vietas attīstību un izmantošanu. Plenēra dalībniekiem tika stāstīts, ka Daugavpils novada Kultūras pārvaldes mērķis ir attīstīt Berķeneles pusmuižas kompleksu, restaurējot klēts un staļļa ēkas, kas kalpotu mūsdienu kultūras un mākslas procesiem. Ieceres īstenošanai nepieciešams apjomīgs izpētes un sagatavošanās process, kas ietver sevī dažādu sfēru un līmeņu stratēģiskās attīstības plānošanu. Viens no nozīmīgākajiem elementiem ir pārdomāts konkrētās vides – pusmuižas kompleksa – arhitektoniski dizainiskais risinājums.

 

Jau pirmās plenēra dienas diskusiju laikā tika sniegti dažādi ieteikumi tālākai objekta kultūrvēsturiskajai un arhitektoniski mākslinieciskajai izpētei, vēlāk arhitekti izstrādās un iesniegs individuālus slēdzienus par Berķeneles teritorijas un objektu stratēģiskās attīstības prioritātēm un praktiskajiem risinājumiem.

 

Projekta “Arhitektu plenērs “Mantojuma tektonika”" rezultātā tapa arī arhitekta Kristapa Vestmaņa mākslas objekts “Domātava”, kurš tika izstādīts Berķeneles dārzā. “Domātava” ir oriģināls arhitektonisks mākslas darbs, kurš simbolizē Raiņa daudzšķautņaino personību un viņa dzejas neizsīkstošo ietekmi mūsdienu cilvēka radošajā darbībā.

 

Plenēru finansē Daugavpils novada Kultūras pārvalde un Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma ”Latvijas Valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos”.

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti