“Radoši jaunieši dzimtajai Latvijai!” Skrudalienā 0

Piektdiena, 05 aug 2016, 16:51 Versija drukāšanai

“Radoši jaunieši dzimtajai Latvijai!” Skrudalienā
Kā jebkuram Latvijas iedzīvotājam, arī Skrudalienas pagasta jauniešiem šogad radās iespēja piedalīties Latvijas simtgades svinību sagatavošanā. Pateicoties Daugavpils novada domes izsludinātā projektu konkursa “Uzlabosim savu ikdienu!” atbalstam, mūsu jaunieši pilnā sparā īsteno projektu “Radoši jaunieši dzimtajai Latvijai!” ar kopējo finansējumu 699,25 eiro apmērā.


Projekta mērķis - ar radošu pieeju stiprināt Skrudalienas pagasta jauniešu nacionālo identitāti, apzinot sevi par būtisku Latvijas valsts sabiedrības daļu, vienlaicīgi apgūstot jaunas prasmes jauniešu lietderīgai brīvā laika pavadīšanas dažādošanai un pilnveidei.

 

Jau no 1. jūnija jaunieši aktīvi darbojas, lai izpildītu projektā izvirzītos uzdevumus un galarezultātā veiksmīgi sasniegtu nosprausto mērķi. Kopīgā sapulcē tika sastādīts turpmākā darba plāns, sadalīti pienākumi, izrunāti visi priekšlikumi un idejas par gaidāmajām projekta aktivitātēm. Uz doto brīdi jaunieši jau ir iegādājušies visu nepieciešamo inventāru, proti, darba galdus, darba rīkus un materiālus. Līdz 30. septembrim tiks organizētas meistarklases “Brīnumi no koka”, kuru laikā jaunieši apgūs meistarību darbā ar koku. Projekta noslēgumā plašākai sabiedrībai būs prezentēti jauniešu darbi – 5 dažādi koka suvenīri, no kuriem viens tiks izvēlēts kā makets Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai paredzētu dāvanu izgatavošanai. Šādus suvenīrus turpmāk jaunieši izgatavos, lai par godprātīgu darbu Latvijas dzimšanas dienā apsveiktu pagasta iedzīvotājus. Protams koka suvenīri tiks izgatavoti arī citiem svētkiem, taču galvenā ideja ir cienīgi sagatavoties Latvijas simtgadei.

 

Vienlaicīgi ar darbu darbnīcā, jaunieši pēta arī Skrudalienas pagasta vēsturiskās vietas, kurām ir sakars ar Latvijas dibināšanu un citiem tās vēstures faktiem. Visus izpētītos faktus iemūžināsim fotogrāfijās, kas jau kā tradīcija Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā tiks izvietotas Skrudalienas pagasta Kultūras nama mazajā zālē.

 

Pateicoties projektam, jaunieši, kas dzīvo pierobežā un pēc nacionāla sastāva pārstāv dažādas tautības, spēcinās savu piederības sajūtu Latvijas valstij, kā arī pilnveidos brīvā laika pavadīšanas iespējas Skrudalienas pagastā.

 

Jaunieši izsaka lielu pateicību Daugavpils novada domei un Skrudalienas pagasta pārvaldei par sniegto atbalstu savu ideju īstenošanā, par iespēju pilnveidot savas zināšanas un radošas prasmes, kā arī iesaistīties sava pagasta attīstībā!

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti