Līdera pozīcijā eksāmenu rezultātu kopvērtējumā - Vaboles vidusskola 0

Trešdiena, 06 jūl 2016, 12:55 Versija drukāšanai

Līdera pozīcijā eksāmenu rezultātu kopvērtējumā - Vaboles vidusskola
Jūnija beigās vidusskolu absolventi saņēma centralizēto eksāmenu rezultātus un atestātus par izglītības iestādes beigšanu. Latvijā kopumā tika izsniegti 19427 centralizēto eksāmenu sertifikāti tiem jauniešiem, kuri šogad ieguva vispārējo vidējo izglītību. Daugavpils novadā centralizētos eksāmenus kārtoja 143 skolēni, t.sk. Malnavas koledžas izglītības programmas īstenošanas vietas “Višķi” audzēkņi.


Obligātos eksāmenus skolēni kārtoja latviešu valodā, svešvalodās un matemātikā. Kārtot angļu valodu bija izvēlējušies 88 novada skolēni, krievu valodu 70 un vācu valodu nekārtoja neviens.

 

Pēc Valsts izglītības satura centra mājas lapā pieejamiem statistikas datiem, Latvijā arvien vairāk skolēnu izvēlas kārtot eksāmenus bioloģijā (10%), fizikā (8%), vēsturē (6,5%) un ķīmijā (5,5%). Arī novadā šādu skolēnu īpatsvars ir palielinājies. Šogad piedalīties centralizētā eksāmena fizikā pilotprojektā izvēlējās visi Vaboles vidusskolas 12. klases skolēni. Valstī centralizēto eksāmenu fizikā, ķīmijā un dabaszinībās pilotprojekti ieplānoti arīdzan 2016./2017. mācību gadā, lai abu gadu datus varētu salīdzināt un veikt secinājumus par skolēnu mācību sasniegumiem šajos priekšmetos. Nākamgad fizika un ķīmija tiks ierindota arī izvēles eksāmenu sarakstā.

 

Salīdzinot centralizēto eksāmenu vidējos rezultātus valstī 2015. un 2016. gadā, uzlabojušies skolēnu rezultāti angļu, vācu un latviešu valodā, kā arī bioloģijā, savukārt kritušies franču un krievu valodā, fizikā, ķīmijā, matemātikā un vēsturē.

 

Šogad pirmo reizi jaunieši varēja izvēlēties svešvalodas centralizēto eksāmenu aizstāt ar starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījumu svešvalodā. Skolēni, kuri bija nokārtojuši starptautisko pārbaudījumu, varēja pieteikties un kārtot arī svešvalodas centralizēto eksāmenu.

 

Tradicionāli novadā vislabākie rezultāti tiek uzrādīti matemātikā, krietni vien augstāki nekā valstī. Ja valstī vidējais apguves koeficients matemātikas eksāmenā ir 30%, tad novadā – 51%. Stabili rezultāti ir arī fizikas eksāmenā (84%), ķīmijā (78%) un bioloģijā (71%). Rezultāti šajos priekšmetos ir auguši arī, salīdzinot ar 2015. gadu. Skolu griezumā vidējais apguves koeficients ir palielinājies angļu valodas eksāmenā. Pagājušā gada līmenī ir palicis koeficients krievu valodas eksāmenā. Novada skolēni ir spēcīgi arī vēsturē. Valstī centralizētos eksāmenus kārtoja 443 skolu audzēkņi, novadā – 6. Vidējais apguves koeficients valstī ir 49.9%, novadā tikai Zemgales vidusskola ir zem valstī vidējā līmeņa (37,3%). Pēc eksāmenu rezultātiem novads ierindojas ap 130 vietu starp visām skolām Latvijā.

 

Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste metodiķe Janita Zarakovska uzskata, ka jāturpina iesāktais darbs pie skolotāju latviešu valodas uzlabošanas, tāpat jādomā pie latviešu valodas pilnveides metodiskā darba un jāpaaugstina skolēnu stundu apmeklētība. Ļoti vājas zināšanas latviešu valodā ir Zemgales vidusskolā (21%), Salienas vidusskolā, Sventes vidusskolas Neklātienes programmā, kā arī Malnavas koledžas izglītības programmas īstenošanas vietā “Višķi”. “Tieši tāpēc viens no galvenajiem uzdevumiem jaunajā mācību gadā tieši vidusskolām būs vairāk pievērsties latviešu valodas mācībām. Šeit būtu nepieciešami divi virzieni. Viens – skolotāju tālākizglītība un kvalifikācijas paaugstināšana, pilnveidojot latviešu valodas zināšanas kursos un semināros. Otrs – manis jau minētā kontroles funkcija. Izglītības iestāžu vadībai būtu jāpadomā par pedagoģiskās padomes sēdēm, uzsverot latviešu valodas mācīšanu, gan arī salīdzināt rezultātus latviešu valodā attiecīgajos vecuma posmos”, tā J. Zarakovska.

 

Labākos rezultātus angļu valodā un vēsturē uzrādījuši Sventes skolēni, krievu valodā – Špoģu vidusskola, latviešu valodā un matemātikā – Vaboles vidusskola. Skolu griezumā šogad rezultāti kopumā ir kritušies Špoģu vidusskolas audzēkņiem, savukārt līdera pozīciju šogad ieņem Vaboles vidusskola.

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 16:02 LIAA aicina uzņēmējus pieteikties dalībai Valsts prezidenta un ekonomikas ministra vizītē ASV
Šodien, 15:01 “Dinaburg” komanda uzrāda lieliskus rezultātus “Dragon Boat” sacensībās
Šodien, 14:05 Robežsardzes priekšnieks: Notiek apzināta nelegālo migrantu virzīšana uz Latviju
19. jūlijā, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti