Preiļu novadā būs vairāk publisko interneta piekļuves punktu 0

Trešdiena, 11 feb 2015, 11:01 Versija drukāšanai

Preiļu novadā būs vairāk publisko interneta piekļuves punktu
Lai paaugstinātu piekļuves iespējas internetam pēc iespējas plašākām sabiedrības grupām, veicinātu iedzīvotāju iekļaušanos sabiedrības sociālajos, ekonomiskajos un kultūras procesos un uzlabotu viņu dzīves kvalitāti, Preiļu novadā tiks izveidoti jauni publiskie interneta piekļuves punkti un pilnveidoti esošie.


Novada dome un Valsts reģionālās attīstības aģentūra aizvadītā gada novembrī noslēdza vienošanos par Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Publisko interneta pieejas punktu attīstība Preiļu novadā” realizāciju. Projekta ietvaros iedzīvotājiem tiks radītas iespējas piekļuvei publiskās pārvaldes, novada un komercsabiedrību piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem un informācijai.

 

Projekta ietvaros novada iedzīvotāju un viesu vajadzībām katrā novada teritoriālajā vienībā tiks izveidots jauns publiskais interneta pieejas punkts ar bezvadu interneta pieejas zonu gan telpās, gan ārpus tām, kā arī pieejamām daudzfunkcionālām ierīcēm, kas nodrošinās informācijas izdrukas, skanēšanas un kopēšanas iespējas. Jauni publiskā interneta pieejas punkti tiks uzstādīti Aizkalnes Tautas nama ēkā, Pelēču pamatskolā un Saunas pagasta pārvaldē. Preiļu pagastā pie Sociālā dienesta Krīzes centra tiks ierīkota bezvadu interneta pieejas zona, tāpat arī Preiļu pilsētā paredzēti jauni publiskā interneta pieejas punkti Preiļu novada Kultūras namā, Preiļu novada Uzņēmējdarbības centrā un pilsētas centrā Tirgus laukumā 1. Tāpat ir iecerēts pilnveidot esošo publisko interneta pieejas punktu, kas atrodas Preiļu novada domes ēkā, nomainot bezvadu tīkla iekārtas un iegādājoties nepieciešamo aprīkojumu.

 

Projekta vadītāja Sanita Meļko pastāstīja, ka uz doto mirkli ir apsekotas visas ēkas, kurās tiks uzvietoti publiskie interneta pieejas punkti, lai konstatētu un veiktu nepieciešamos uzlabojumus, kas ļautu pieejas punktiem būt pieejamiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat projekta ietvaros četri domes darbinieki tika apmācīti iepirkties Elektronisko iepirkumu sistēmā, kurā šobrīd tiek veikti iepirkumi tīkla ievilkšanai un datortehnikai. “Projekta rezultātā iedzīvotājiem tiks nodrošināta kvalitatīva un mūsdienu prasībām atbilstoša piekļuve publiskajiem elektroniskajiem katalogiem un pakalpojumiem”, tā S.Meļko.

 

Projekta kopējā summa sastāda 33 362,35 eiro, ERAF finansējums sastāda 85% no projekta kopējās summas jeb 28 358,00 eiro, valsts finansējums – 3% jeb 1000,87 eiro un pašvaldības līdzfinansējums - 12% jeb 4003,48 eiro. Plānotie darbi ir jāpaveic līdz šī gada maija mēnesim.

 

0
Autors:Preiļu novada dome
Foto:Photl.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti