Nepieciešama palīdzība Rēzeknes ebrejiem veltītas ekspozīcijas izveidē 0

Otrdiena, 03 feb 2015, 10:32 Versija drukāšanai

Nepieciešama palīdzība Rēzeknes ebrejiem veltītas ekspozīcijas izveidē
Kopš pagājušā gada septembra Rēzeknes „Zaļajā” sinagogā pilnā sparā rit šī pilsētā unikālā koka arhitektūras objekta restaurācijas darbi. Viens no projekta „Rēzeknes zaļās sinagogas restaurācija, iekļaujot koka arhitektūras mantojuma centra un ekspozīcijas par ebreju kultūras mantojuma izveidi” galvenajiem mērķiem ir izveidot Rēzeknes ebreju vēsturei veltītu pastāvīgo ekspozīciju.


Sakarā ar pastāvīgās ekspozīcijas izveidi, kas būs veltīta ebreju vēsturei Rēzeknē, projekta darba grupa vēršas pie visiem, kam ir jebkādi dokumenti, fotogrāfijas (vai to kopijas), sadzīves priekšmeti, izdevumi, kas attiecas uz pilsētas ebrejiem (neatkarīgi no laika perioda). Ļoti gaidām arī atmiņas par ebreju dzīvi pilsētā. Viena no iespējamām topošās virtuālās ekspozīcijas idejām ir Rēzeknē dzīvojušo ebreju fotogalerijas izveide, tāpēc jo īpaši svarīgas ir fotogrāfijas (norādot vārdu, uzvārdu un dzīves datus). Ja Jūsu rīcībā ir jebkādi materiāli vai liecības, lūgums vērsties Latgales Kultūrvēstures muzejā pa tālruņiem +37164622464, +37164622778 vai rakstīt uz e-pastu muzejs@rezekne.lv. 


 

Kā pastāstīja projekta vadītāja Nataļja Jupatova, ekspozīcijas izveidošana ir arī mēģinājums apkopot visu sadrumstaloto informāciju par Rēzeknes ebreju kopienu, kuras, starp citu, pat mūsu Latgales Kultūrvēstures muzejā nav tik daudz. „Mēs visi lieliski zinām, ka šodien ebreju kopiena Rēzeknē ir ļoti neliela, un, tēlaini izsakoties, gribam paspēt ielēkt aizejoša vilciena pēdējā vagonā, lai apkopotu vēl palikušās liecības par mūsu pilsētas ebreju kopienas ilgo un ar dažādiem notikumiem tik bagāto dzīvi. Vispirms mēs vēlamies parādīt, kādi cilvēki dzīvoja mūsu pilsētā, tāpēc mūs interesē informācija, kas ir saistīta ar visdažādākajiem cilvēkiem, nevis tikai ar pazīstamajiem.”

 

Īpašs lūgums izplatīt šo informāciju maksimāli plašam cilvēku lokam un ne tikai Rēzeknē un Latvijā, bet arī ārzemēs. Nepieļausim vienas no spilgtākajām un savdabīgākajām daudznacionālajā Rēzeknē nacionālās kopienas daudzu paaudžu dzīvju liecību neatgriezenisku izzušanu.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)
20. maijā, 10:58 Šmakovkas muzejs aicina uz 3. dzimšanas dienu
17. maijā, 21:00 Vasaras sezonā Daugavpils cietoksnī darbosies “Krāmu tirdziņš” (VIDEO)
17. maijā, 16:20 «Latgales partija» noslēdz sadarbības līgumu ar «Attīstībai/Par!» (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti