Nepieciešama palīdzība Rēzeknes ebrejiem veltītas ekspozīcijas izveidē 0

Otrdiena, 03 feb 2015, 10:32 Versija drukāšanai

Nepieciešama palīdzība Rēzeknes ebrejiem veltītas ekspozīcijas izveidē
Kopš pagājušā gada septembra Rēzeknes „Zaļajā” sinagogā pilnā sparā rit šī pilsētā unikālā koka arhitektūras objekta restaurācijas darbi. Viens no projekta „Rēzeknes zaļās sinagogas restaurācija, iekļaujot koka arhitektūras mantojuma centra un ekspozīcijas par ebreju kultūras mantojuma izveidi” galvenajiem mērķiem ir izveidot Rēzeknes ebreju vēsturei veltītu pastāvīgo ekspozīciju.


Sakarā ar pastāvīgās ekspozīcijas izveidi, kas būs veltīta ebreju vēsturei Rēzeknē, projekta darba grupa vēršas pie visiem, kam ir jebkādi dokumenti, fotogrāfijas (vai to kopijas), sadzīves priekšmeti, izdevumi, kas attiecas uz pilsētas ebrejiem (neatkarīgi no laika perioda). Ļoti gaidām arī atmiņas par ebreju dzīvi pilsētā. Viena no iespējamām topošās virtuālās ekspozīcijas idejām ir Rēzeknē dzīvojušo ebreju fotogalerijas izveide, tāpēc jo īpaši svarīgas ir fotogrāfijas (norādot vārdu, uzvārdu un dzīves datus). Ja Jūsu rīcībā ir jebkādi materiāli vai liecības, lūgums vērsties Latgales Kultūrvēstures muzejā pa tālruņiem +37164622464, +37164622778 vai rakstīt uz e-pastu muzejs@rezekne.lv. 


 

Kā pastāstīja projekta vadītāja Nataļja Jupatova, ekspozīcijas izveidošana ir arī mēģinājums apkopot visu sadrumstaloto informāciju par Rēzeknes ebreju kopienu, kuras, starp citu, pat mūsu Latgales Kultūrvēstures muzejā nav tik daudz. „Mēs visi lieliski zinām, ka šodien ebreju kopiena Rēzeknē ir ļoti neliela, un, tēlaini izsakoties, gribam paspēt ielēkt aizejoša vilciena pēdējā vagonā, lai apkopotu vēl palikušās liecības par mūsu pilsētas ebreju kopienas ilgo un ar dažādiem notikumiem tik bagāto dzīvi. Vispirms mēs vēlamies parādīt, kādi cilvēki dzīvoja mūsu pilsētā, tāpēc mūs interesē informācija, kas ir saistīta ar visdažādākajiem cilvēkiem, nevis tikai ar pazīstamajiem.”

 

Īpašs lūgums izplatīt šo informāciju maksimāli plašam cilvēku lokam un ne tikai Rēzeknē un Latvijā, bet arī ārzemēs. Nepieļausim vienas no spilgtākajām un savdabīgākajām daudznacionālajā Rēzeknē nacionālās kopienas daudzu paaudžu dzīvju liecību neatgriezenisku izzušanu.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti