Nepieciešama palīdzība Rēzeknes ebrejiem veltītas ekspozīcijas izveidē 0

Otrdiena, 03 feb 2015, 10:32 Versija drukāšanai

Nepieciešama palīdzība Rēzeknes ebrejiem veltītas ekspozīcijas izveidē
Kopš pagājušā gada septembra Rēzeknes „Zaļajā” sinagogā pilnā sparā rit šī pilsētā unikālā koka arhitektūras objekta restaurācijas darbi. Viens no projekta „Rēzeknes zaļās sinagogas restaurācija, iekļaujot koka arhitektūras mantojuma centra un ekspozīcijas par ebreju kultūras mantojuma izveidi” galvenajiem mērķiem ir izveidot Rēzeknes ebreju vēsturei veltītu pastāvīgo ekspozīciju.


Sakarā ar pastāvīgās ekspozīcijas izveidi, kas būs veltīta ebreju vēsturei Rēzeknē, projekta darba grupa vēršas pie visiem, kam ir jebkādi dokumenti, fotogrāfijas (vai to kopijas), sadzīves priekšmeti, izdevumi, kas attiecas uz pilsētas ebrejiem (neatkarīgi no laika perioda). Ļoti gaidām arī atmiņas par ebreju dzīvi pilsētā. Viena no iespējamām topošās virtuālās ekspozīcijas idejām ir Rēzeknē dzīvojušo ebreju fotogalerijas izveide, tāpēc jo īpaši svarīgas ir fotogrāfijas (norādot vārdu, uzvārdu un dzīves datus). Ja Jūsu rīcībā ir jebkādi materiāli vai liecības, lūgums vērsties Latgales Kultūrvēstures muzejā pa tālruņiem +37164622464, +37164622778 vai rakstīt uz e-pastu muzejs@rezekne.lv. 


 

Kā pastāstīja projekta vadītāja Nataļja Jupatova, ekspozīcijas izveidošana ir arī mēģinājums apkopot visu sadrumstaloto informāciju par Rēzeknes ebreju kopienu, kuras, starp citu, pat mūsu Latgales Kultūrvēstures muzejā nav tik daudz. „Mēs visi lieliski zinām, ka šodien ebreju kopiena Rēzeknē ir ļoti neliela, un, tēlaini izsakoties, gribam paspēt ielēkt aizejoša vilciena pēdējā vagonā, lai apkopotu vēl palikušās liecības par mūsu pilsētas ebreju kopienas ilgo un ar dažādiem notikumiem tik bagāto dzīvi. Vispirms mēs vēlamies parādīt, kādi cilvēki dzīvoja mūsu pilsētā, tāpēc mūs interesē informācija, kas ir saistīta ar visdažādākajiem cilvēkiem, nevis tikai ar pazīstamajiem.”

 

Īpašs lūgums izplatīt šo informāciju maksimāli plašam cilvēku lokam un ne tikai Rēzeknē un Latvijā, bet arī ārzemēs. Nepieļausim vienas no spilgtākajām un savdabīgākajām daudznacionālajā Rēzeknē nacionālās kopienas daudzu paaudžu dzīvju liecību neatgriezenisku izzušanu.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

16. augustā, 09:50 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
15. augustā, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
14. augustā, 09:05 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
13. augustā, 16:00 Tāds pats, bet labāks!
13. augustā, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
9. augustā, 09:35 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
8. augustā, 09:25 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
7. augustā, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
6. augustā, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
3. augustā, 12:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
1. augustā, 20:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
31. jūlijā, 21:08 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
31. jūlijā, 18:47 "Uz pārmaiņu sliekšņa": top jauns DAUTKOM TV raidījumu cikls par reģionālo reformu
31. jūlijā, 18:15 Rudenī “Dautkom TV” jauns raidījumu cikls par remigrāciju “Latvija: mīti un realitāte”
30. jūlijā, 20:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)

 

Reklāma

 
-DAUTKOM

-DAUTKOM
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti