Pirmo reizi pasniegta Latgales Gada balva 0

Otrdiena, 03 feb 2015, 10:16 Versija drukāšanai

Pirmo reizi pasniegta Latgales Gada balva
Pirmo reizi pasniegta Latgales Gada balva. Nominācijās bija pieteikti 35 pretendenti no visa novada. Novērtēti ir cilvēki, kuri sekmē Latgales izaugsmi un strādā tās labā. Šādas balvas ideja ir vienot Latgales iedzīvotājus un akcentēt pozitīvo dažādās nozarēs.


Pirmajā Latgales Gada balvas pasniegšanas ceremonijā Inese Muhamorova kļuva par laureāti nominācijā “Sirds cilvēks”. Viņa ir pedagoģe un biedrības “Eņģeļi ar mums” valdes priekšsēdētāja, kurā apvienojušās ģimenes, kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām.

 

„Man apkārt ir simts un vairāk cilvēku, kas ir labsirdīgi. Pie viņiem viemēr ar atvērtu sirdi var nākt,un lūgt pēc palīdzības. Latgalē ir dievišķīgi cilvēki. Es domāju, ka mēs dzīvojam tādā skaistā vietā, tādā Dieva vietā, mūsu Latgalītē. Es domāju katrs cilvēks, mūsu Latgales cilvēks, ir pelnījis tādu nomināciju,” saka pati balvas saņēmēja.

 

Apbalvojumi kopumā pasniegti sešās nominācijās, novērtējot līdzcilvēku izvirzīto kandidātu ieguldījumu lauksaimniecībā, uzņēmējdarbībā, kā arī devumu līdzcilvēkiem. Ikvienam laureātam balvas iegūšana bijis liels pārsteigums un noteikti būs kā stimuls turpmākiem sasniegumiem.

 

Latgales Gada ģimenes titula saņēmējs Sergejs Maksimovs saka, ka ir gandarīts un uzskata, ka Latgales cilvēku, Latgales zemes viena no lielākajām vērtībām ir mūsu stiprās ģimenes."Mūsu pienākums ir stiprināt šīs ģimeniskās vērtības redzamā un neredzamā veidā”, noradīja balvas saņēmējs.

 

Pasākuma mērķis ir pateikties tiem iedzīvotājiem, kas pašaizliedzīgi strādājuši Latgales labā, kā arī rosināt lepoties un novērtēt savus līdzcilvēkus.Latgales Gada balvas organizatore Gunita Vanaga saka: „Mums ir tik daudz cilvēku, kuri kaut ko dara, bet kautrējas un necenšas to parādīt apkārtējiem. Un mēs domājām, ka varētu to parādīt arī visai pārējai Latgalei.”

 

Savukārt balvas žūrijas loceklis Jānis Lāčplēsis uzsver, ka pateikt cilvēkiem paldies par padarīto, par to, ko viņi dara savā ģimenē, savā pagastā, savā novadā, ir pats labākais. „Tad mēs veidosim ticību cilvēkos savai zemei, ticību Latgalei. Mums ir jāstrādā pie tā, ko saucam par reģionālo, par Latgales patriotismu,” norāda Lāčplēsis.

 

Šo pasākumu organizējusi jauniešu biedrība “Asmu Latgalīts”, un tiek izteikta cerība, ka Latgales Gada balva kļūs par ikgadēju tradīciju.

Autors:lsm.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

16. augustā, 09:50 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
15. augustā, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
14. augustā, 09:05 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
13. augustā, 16:00 Tāds pats, bet labāks!
13. augustā, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
9. augustā, 09:35 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
8. augustā, 09:25 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
7. augustā, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
6. augustā, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
3. augustā, 12:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
1. augustā, 20:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
31. jūlijā, 21:08 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
31. jūlijā, 18:47 "Uz pārmaiņu sliekšņa": top jauns DAUTKOM TV raidījumu cikls par reģionālo reformu
31. jūlijā, 18:15 Rudenī “Dautkom TV” jauns raidījumu cikls par remigrāciju “Latvija: mīti un realitāte”
30. jūlijā, 20:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)

 

Reklāma

 
-DAUTKOM

-DAUTKOM
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti