Pašvaldība ar virkni projektiem plāno startēt es finansētās programmās 0

Piektdiena, 11 mar 2016, 09:30 Versija drukāšanai

Pašvaldība ar virkni projektiem plāno startēt es finansētās programmās
Preses konferencē Daugavpils novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Vita Rūtiņa pastāstīja par pašvaldības projektu iecerēm, atbilstoši apstiprinātajam investīciju plānam 2016.-2018.gadam, kā arī šobrīd atvērtajām ES finansētajām programmām.


Lauku atbalsta programmas ietvaros, Daugavpils novadam paredzēts publiskais finansējums 4.milj eiro apmērā, ar mērķi atjaunot tos grants ceļus, kas ļauj veicināt lauksaimniecības uzņēmējdarbības konkurētspēju attiecīgajā teritorijā, lai nodrošinātu efektīvāku ceļa infrastruktūras attīstību un ievērotu vietējo uzņēmēju intereses.

Pagastu pārvaldēs ir noteikti prioritārie ceļi un šobrīd norit darbs pie tehniskās dokumentācijas izstrādes un iepirkumiem.

 

Sadarbībā ar Daugavpils pilsētas un Krāslavas novada pašvaldību plānots startēt ar kopīgiem projektiem Latgales programmā, lai revitalizētu teritorijas, reģenerējot degradētās teritorijas, atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām. Jau drīzumā, 23.martā, Rīgā notiks sanāksme, kurā tiks apstiprināts, kuras pašvaldības saņems finansējumu plānotajām iecerēm. Daugavpils novads piedalās ar trim projektu idejām – Kalkūnes pagasta Randenes ciemā plānots pārbūvēt bijušo skolas ēku un sakārtot infrastruktūru, lai varētu attīstīt vieglās rūpniecības ražotni. Sventē un Luknā plānots uzlabot publisko infrastruktūru, lai uzņēmēji varētu paplašināt savu darbību un radīt papildus darba vietas. Projekta ieceri atbalsta tur jau šobrī d aktīvi strādājošie uzņēmumi – kokapstrādes uzņēmums, SIA “Eka Paipalas” un AS “Latgales Bekons”. Plānots arī renovēt ceļa posmus, kas savieno degradētās teritorijas Laucesas, Tabores un daļēji Vecsalienas pagastā, ar mērķi uzlabot priekšnosacījumus uzņēmējdarbības attīstībai.

 

Tāpat pašvaldība plāno startēt programmā, kas paredz sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu pašvaldības ēkās. Izvēlēti trīs prioritārie siltināšanai paredzētie objekti– Sociālo pakalpojumu un palīdzības centrs “Pīlādzis” Kalupē, Naujenes bērnu nams Kraujā, dienesta viesnīca “Višķi” vai sociālā māja Nīcgalē (sociālo māju plānots iekārtot, rekonstruējot kādu no pašvaldības piederošajām ēkām).

 

Programmā, kas paredz saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, finansējumu centīsies iegūt, lai turpinātu sakārtot apkārtējo teritoriju un infrastruktūru Slutišķu sādžā Naujenē.

 

Tāpat pašvaldībai ir virkne projektu ideju ar sadarbības partneriem pārrobežu programmās Latvija – Lietuva, Latvija – Lietuva – Baltkrievija, Latvija – Krievija. Drīzumā projektu konkursus pašvaldībai un biedrībām plāno sludināt LEADER + programma un Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi”.

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:Sociālo pakalpojumu un palīdzības centrs “Pīlādzis” Kalupē

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti