Likvidēs Skrudalienas, Birznieku un Tabores pamatskolas 0

Piektdiena, 26 feb 2016, 13:13 Versija drukāšanai

Likvidēs Skrudalienas, Birznieku un Tabores pamatskolas
Daugavpils novada deputāti lēmuši likvidēt Skrudalienas, Birznieku un Tabores pamatskolas, aģentūru BNS informēja Daugavpils novada domē.


Pēdējo piecu gadu laikā iedzīvotāju skaits Daugavpils novadā ir samazinājies par 3582. Skolēnu skaits obligātā izglītības vecumā pēdējo piecu gadu laikā samazinājies par 415. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šajā mācību gadā skolēnu skaits ir samazinājies par 97.

 

"Pastāvot šādām izglītojamo skaita samazināšanās tendencēm, pie pašreiz spēkā esošā skolu finansēšanas modeļa "nauda seko skolēnam", Daugavpils novada dome bija spiesta risināt jautājumu par skolu tīkla optimizēšanu novadā," teikts paziņojumā medijiem.

 

Darba grupa novada izglītības iestāžu tīkla optimizācijas izstrādei izvērtējusi Skrudalienas pagasta teritorijā esošo divu izglītības iestāžu nākotnes perspektīvas, ņemot vērā demogrāfisko situāciju un citus faktorus, kam ir būtiska nozīme kvalitatīvas izglītības procesa nodrošināšanā. Skrudalienas pagasta teritorijā esošās Skrudalienas un Silenes pamatskolas atrodas tikai astoņu kilometru attālumā viena no otras un iestādēs ir vienādas pamatizglītības programmas. Skrudalienas pamatskola atrodas Skrudalienas ciemā, kurā faktiskais iedzīvotāju skaits ir 158, bet Silenes pamatskola atrodas Silenes ciemā, kur iedzīvotāju skaits ir 664.

 

Skrudalienas pamatskolā mācās 36 skolēni, savukārt Silenes pamatskolā – 58. Skolēnu skaita prognoze liecina par to, ka Skrudalienas pamatskolai nākotnē būs lielākas grūtības nokomplektēt klases un sniegt kvalitatīvu izglītības pakalpojumu.

 

Tāpat pieņemts lēmums par Nīcgales pamatskolas reorganizāciju par sākumskolu, paredzot, ka ar 1.septembri skolā vairs netiks uzņemti skolēni 7., 8. un 9. klasēs. Nīcgales pamatskolā uz šobrīd mācās 35 skolēni, un nav 6. un 8.klases. Savukārt pirmsskolas izglītības iestādi apmeklē 20 bērni.

 

Tabores un Laucesas pagastā ir nelabvēlīga demogrāfiskā situācija, jo katru gadu pagastos piedzimst 2 – 7 bērni, kas neļauj komplektēt pilnas 1.klases nevienā no šajām skolām. Tā kā skolēnu skaits Birznieku pamatskolā ir 47 skolēni, bet Tabores pamatskolā - 48, un ik gadu to skaits samazinās, un nav iespējams nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, pieņemts lēmums tās likvidēt. Bet uz Birznieku pamatskolas bāzes dibināt Laucesas pamatskolu. Tiek prognozēts, ka 1.septembrī tajā varētu mācīties ap 75 skolēniem, kā arī pirmsskolas grupas varētu apmeklēt ap 25 bērniem.

0
Autors:BNS
Foto:Flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti