Atklāts atjaunotais Vasargelišķu skatu tornis 0

Pirmdiena, 23 nov 2015, 15:15 Versija drukāšanai

Atklāts atjaunotais Vasargelišķu skatu tornis
Valsts svētku nedēļā Naujenes pagastā, dabas parka “Daugavas loki” teritorijā, svinīgi tika atklāts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu būvētais Vasargelišķu skatu tornis, kurš renovācijas laikā divus gadus apmeklētājiem bija slēgts. Jaunais tornis ir kā dāvana Daugavpils novadam un dabas parka apmeklētājiem Latvijas dzimšanas dienā.


Pasākuma laikā klātesošos uzrunāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, Dabas aizsardzības pārvaldes, Daugavpils novada domes un Naujenes pagasta pārvaldes vadītāji. Svinīgi pārgriežot lentītes, svētku apmeklētāji varēja uzkāpt jaunajā skatu tornī, kas kļuvis par diviem metriem augstāks. Vasargelišķu torņa skatu vietā paveras burvīga ainava - te skatāms Rozališku loks, kas atainots uz 10 latu naudaszīmes.

 

“Vasargelišķu skatu tornis atrodas mūsu novada skaistākajā vietā – dabas parkā “Daugavas loki”, kas ir nozīmīga dabas dota vērtība. Ne velti, šī vērtība tika nosargāta Atmodas laikā, ir iekļauta UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā un mēs par to nepārtraukti gādājam. Vēlos pateikties ikvienam, kas rūpējās par šī torņa atjaunošanu, lai mūsu iedzīvotājiem un tūristiem atkal būtu iespēja baudīt krāšņo dabas ainavu,” uzrunā pateicās Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska.

 

“Latvijas sabiedrība ir pelnījusi šo torni, jo te ir vērts braukt, skatīties un sajust Daugavas varenību un skaistumu,” par paveikto priecājās Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize. ” Dabas aizsardzības pārvalde šogad turpina dabas tūrisma infrastruktūras attīstību teju visā Latvijā. Paraugoties Daugavai pāri, mēs varam redzēt Vecsalienas pagasta Lazdukalnā otru ekspluatācijā nodotu torni. Mūsu mērķis ir attīstīt arī Daugavas kreiso krastu, lai cilvēki varētu izbaudīt abus krastus.”

 

Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne neslēpa, ka iedzīvotāji un tūristi jau sen gaidīja šo brīdi, jo Vasargelišku skatu tornis ir vispieprasītākais tūrisma objekts Naujenē, kas tiek apmeklēts visu gadu. Jāatzīmē, ka līdztekus noslēdzas darbi pie Dinaburgas takas atjaunošanas. Līdz novembra beigām dabas parka “Daugavas loki” teritorijā tiks uzstādīti 13 informatīvi stendi un 30 robežzīmes, kā arī tiks uzstādītas norādes zīmes.

 

0
Autors:Elza Timšāne / daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti