Prezentēta grāmata "Latgales sirdspuksti" 0

Piektdiena, 06 nov 2015, 11:49 Versija drukāšanai

Prezentēta grāmata "Latgales sirdspuksti"
4.novembrī Latgales pārstāvniecībā biedrība „Balvu olūts” sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu prezentēja grāmatu „Latgales sirdspuksti”. Pasākumā piedalījās dzejnieki un mūziķi no Balvu, Viļānu, Krāslavas un Daugavpils novada. Taču tā ir tikai neliela daļa no visiem grāmatas autoriem, kuri kopumā ir 150. Savukārt apmeklētāju vidū bija Latvijas Saeimas deputāti, Latgales novadu priekšsēdētāji, Anta Rugāte un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.


Grāmata „Latgales sirdspuksti” atspoguļo visas Latgales krāšņumu un daudzveidību, atklāj Latgales patieso dabu un būtību, tās sirsnību, labestību un viesmīlību, kā arī daudznacionālo un multikonfesionālo raksturu. Latgale ir ārkārtīgi bagāta un dažāda, tā spējusi nosargāt un saglabāt latgaļu valodu, tā ir bagāta ar cilvēkiem, kuri mīl Latgali un izsaka savu mīlestību dzejā un fotogrāfijās. Neskatoties uz kulturālajām, nacionālajām un reliģiskajām atšķirībām, visi mūsu novadu iedzīvotāji lepojas ar savu skaisto Latgali un palīdz tai būt par siltām mājām mums visiem, tādēļ dzeja ir ne tikai latviešu un latgaļu, bet arī krievu un baltkrievu valodā.

 

Biedrības „Balvu olūts” valdes priekšsēdētāja Zanda Arnicāne par grāmatu izsakās šādi:

 

„„Latgales sirdspuksti” ir simbols tam, ka Latgale nav padevusies. Tā ir tik sīksta kā cilvēka vēlme dzīvot. Tā nemitīgi atgādina, ka ir vajadzīga Latvijai un nedrīkst tikt ignorēta.”

 

Zanda Arnicāne uzsvēra, ka mūsu valsts lielākā bagātība ir cilvēki, tādēļ ieguldot zinātnē un izglītībā latvija spēs sasniegt augstākās virsotnes. Tādēļ grāmatu „Latgales sirdspuksti” Zanda biedrības vārdā dāvināja LU bibliotēkai.

 

Pasākums bija plaši apmeklēts, zāle bija pilna un dažiem cilvēkiem nācās stāvēt kājās. Godu šim notikumam bija izrādījuši vairāki Saeimas deputāti, no kuriem Kubulu pagasta iedzīvotājs Jānis Trupovnieks teica uzrunu, sacīdams, ka „Latgales sirdspuksti parfrāzējot ir sirds puksti Latgalei un visai Latvijai” tādējādi norādot, ka Latvijas vērtība ir cilvēki, neatkarīgi no tā, kur viņi dzīvo. Savukārt Viļakas novadpētnieks Ivars Logins atzīmēja, ka, lūk, šī grāmata ir integrācijas politikas īstenošana gan vārdos, gan darbos. Tiesa šo frāzi Ivars Logins teica latgaļu valodā.

 

Pasākumā daudz tika teikti pateicības vārdi. Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes un Ludzas novada priekšsēdētāja Alīna Gendele, kā arī Dagdas novada priekšsēdētāja Sandra Viškure pateicās gan Latgalei, gan tās ļaudīm, tāpat sveica grāmatas autorus un redaktori Zandu Arnicāni.

 

Grāmatas „Latgales sirdspuksti” izdošu un pasākuma organizēšanu finansiāli atbalstīja Dagdas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Ciblas, Balvu, Kārsavas, Krāslavas, Krustpils un Ludzas novadu pašvaldības, un arī Rēzeknes pilsētas dome, savukārt krāšņo banketa galdu bija finansējusi SIA „Dianda” īpašniece un vadītāja Ilveta Ločmele.

0
Autors:Zanda Arnicāne / daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti