Prezentēta grāmata "Latgales sirdspuksti" 0

Piektdiena, 06 nov 2015, 11:49 Versija drukāšanai

Prezentēta grāmata "Latgales sirdspuksti"
4.novembrī Latgales pārstāvniecībā biedrība „Balvu olūts” sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu prezentēja grāmatu „Latgales sirdspuksti”. Pasākumā piedalījās dzejnieki un mūziķi no Balvu, Viļānu, Krāslavas un Daugavpils novada. Taču tā ir tikai neliela daļa no visiem grāmatas autoriem, kuri kopumā ir 150. Savukārt apmeklētāju vidū bija Latvijas Saeimas deputāti, Latgales novadu priekšsēdētāji, Anta Rugāte un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.


Grāmata „Latgales sirdspuksti” atspoguļo visas Latgales krāšņumu un daudzveidību, atklāj Latgales patieso dabu un būtību, tās sirsnību, labestību un viesmīlību, kā arī daudznacionālo un multikonfesionālo raksturu. Latgale ir ārkārtīgi bagāta un dažāda, tā spējusi nosargāt un saglabāt latgaļu valodu, tā ir bagāta ar cilvēkiem, kuri mīl Latgali un izsaka savu mīlestību dzejā un fotogrāfijās. Neskatoties uz kulturālajām, nacionālajām un reliģiskajām atšķirībām, visi mūsu novadu iedzīvotāji lepojas ar savu skaisto Latgali un palīdz tai būt par siltām mājām mums visiem, tādēļ dzeja ir ne tikai latviešu un latgaļu, bet arī krievu un baltkrievu valodā.

 

Biedrības „Balvu olūts” valdes priekšsēdētāja Zanda Arnicāne par grāmatu izsakās šādi:

 

„„Latgales sirdspuksti” ir simbols tam, ka Latgale nav padevusies. Tā ir tik sīksta kā cilvēka vēlme dzīvot. Tā nemitīgi atgādina, ka ir vajadzīga Latvijai un nedrīkst tikt ignorēta.”

 

Zanda Arnicāne uzsvēra, ka mūsu valsts lielākā bagātība ir cilvēki, tādēļ ieguldot zinātnē un izglītībā latvija spēs sasniegt augstākās virsotnes. Tādēļ grāmatu „Latgales sirdspuksti” Zanda biedrības vārdā dāvināja LU bibliotēkai.

 

Pasākums bija plaši apmeklēts, zāle bija pilna un dažiem cilvēkiem nācās stāvēt kājās. Godu šim notikumam bija izrādījuši vairāki Saeimas deputāti, no kuriem Kubulu pagasta iedzīvotājs Jānis Trupovnieks teica uzrunu, sacīdams, ka „Latgales sirdspuksti parfrāzējot ir sirds puksti Latgalei un visai Latvijai” tādējādi norādot, ka Latvijas vērtība ir cilvēki, neatkarīgi no tā, kur viņi dzīvo. Savukārt Viļakas novadpētnieks Ivars Logins atzīmēja, ka, lūk, šī grāmata ir integrācijas politikas īstenošana gan vārdos, gan darbos. Tiesa šo frāzi Ivars Logins teica latgaļu valodā.

 

Pasākumā daudz tika teikti pateicības vārdi. Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes un Ludzas novada priekšsēdētāja Alīna Gendele, kā arī Dagdas novada priekšsēdētāja Sandra Viškure pateicās gan Latgalei, gan tās ļaudīm, tāpat sveica grāmatas autorus un redaktori Zandu Arnicāni.

 

Grāmatas „Latgales sirdspuksti” izdošu un pasākuma organizēšanu finansiāli atbalstīja Dagdas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Ciblas, Balvu, Kārsavas, Krāslavas, Krustpils un Ludzas novadu pašvaldības, un arī Rēzeknes pilsētas dome, savukārt krāšņo banketa galdu bija finansējusi SIA „Dianda” īpašniece un vadītāja Ilveta Ločmele.

0
Autors:Zanda Arnicāne / daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti