Daugavpils novadā viesojās Dānijas Sarkanā krusta pārstāvji 0

Ceturtdiena, 05 nov 2015, 08:50 Versija drukāšanai

Daugavpils novadā viesojās Dānijas Sarkanā krusta pārstāvji
3. novembrī Daugavpils novada domē viesojās Dānijas Sarkanā Krusta pārstāvji. Jau kopš 2003. gada notiek LSK Daugavpils un Ilūkstes novada komitejas sadarbība ar Dānijas Sarkano Krustu. Ik gadu uz abiem novadiem nāk humānā palīdzība no ziedotājiem, kas tiek nodota tālāk ģimenēm un personām, kurām šī palīdzība visvairāk nepieciešama.


Savas divu dienu vizītes laikā Dānijas SK pārstāvji viesojās Vecsalienā, Skrudalienā, Kalupē un Naujenē, lai klātienē tiktos ar šīm ģimenēm. Tāpat viņi apmeklēja sociālos dienas centrus un skolas, kā arī tikās ar skolu pedagogiem un sociālajiem darbiniekiem.

 

Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika bilda, ka ļoti lietderīga būtu turpmāka abu valstu Sarkano Krustu sadarbība kopējos projektos un aktivitātēs. Savukārt novada Sociālā dienesta vadītāja un LSK Daugavpils un Ilūkstes novada komitejas priekšsēdētāja Anna Jegorova uzsvēra, ka SK darbs vienmēr iet kopā ar darbu Sociālajā dienestā, ko viņa vada jau sešus gadus. Anna Jegorova ir arī LSK brīvprātīgā jau kopš 1972. gada un labi pārzina šīs jomas specifiku. 4. novembrī, Dānijas kolēģi tikās ar LSK Daugavpils un Ilūkstes novada komitejas ilggadējo priekšsēdētāju Skaidrīti Davni.

 

Jābilst, ka abos novados ir 23 Sarkanā Krusta nodaļas, lielāko daļu šo nodaļu darbu vada sociālie darbinieki. Līdz ar to, pilnvērtīgi tiek pildīta SK misija un tiek palīdzēts tiem, kas atrodas grūtībās. Daugavpils un Ilūkstes novados trūcīgo personu skaits ir sasniedzis 3000, tādēļ vēl jo vairāk brīvprātīgajam darbam te ir liela vērtība. Novados regulāri tiek apzinātas trūcīgās ģimenes, izvērtētas viņu vajadzības un ieskicētas problēmas, kas tiek risinātas.

 

Anna Jegorova uzsvēra, ka visa palīdzība, kas tiek saņemta no Dānijas, ir zelta vērta. Tādēļ komunikācija ar cilvēkiem, kas šo palīdzību saņem, būtu ļoti vērtīga Dānijas SK pārstāvjiem. Tāda, lūk, būtu šī atgriezeniskā saite, kuru spēs nodrošināt un uzskatāmi parādīt šī vizīte.

 

Vanda Kezika savukārt pastāstīja, ka gan novadi, gan abu novadu Sociālie dienesti labprāt rīko vairākas labdarības akcijas un lielu uzmanību pievērš audžuģimeņu atbalstam. Šeit būtu jāatgādina par akciju „Brīnumi Ziemassvētkos” un gada nogales pasākums audžuģimenēm, kas ne tikai pulcina ģimenes, bet arī citus labas gribas cilvēkus, kas šīs dāvanas un ziedojumus sagādā. Vieni no aktīvākajiem ziedotājiem, protams, ir uzņēmēji, ar kuriem novadam ir teicama sadarbība.

 

Dānijas SK pārstāvji lūdza arī turpmāk izvērtēt un ieskicēt tās vajadzības, kas vietējiem cilvēkiem ir svarīgākās, lai viņi spētu tiem palīdzēt. Tikšanās noslēgumā Vanda Kezika un Anna Jegorova pateicās ciemiņiem par vizīti, pasniedzot tiem dāvanas. Savukārt Dānijas SK pārstāvji pateicās par izrādīto viesmīlību.

0
Autors:Olga Smane / daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti