Jaunieši apguva biznesa prasmes Uzņēmējdarbības sākumskolā 1

Pirmdiena, 02 nov 2015, 14:05 Versija drukāšanai

Jaunieši apguva biznesa prasmes Uzņēmējdarbības sākumskolā
Nedēļas garumā Daugavpils novada pašvaldība īstenoja bezmaksas neformālas apmācības par uzņēmējdarbības uzsākšanu novada jauniešiem. Apmācībām pieteicās 17 jaunieši no Medumu, Skrudalienas, Ambeļu, Višķu, Naujenes, Kalkūnes, Demenes un Vecsalienas pagasta, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Apmācībām eksperimentālā kārtā tika izvēlēts nometnes modelis –semināri tika rīkoti Medumos, ar jauniešu nakšņošanu Medumu internātpamatskolā.


Uzņēmējdarbības skola bija vērsta uz jauniešu iekšējo resursu attīstīšanu, biznesa ideju ģenerēšanu un uzņēmējdarbības intereses sekmēšanu. Apmācību laikā jaunieši devās arī ekskursijās pie septiņiem vietējiem uzņēmējiem – z/s “Sēlija”, SIA Green PIK Lat, SIA Latteps food, SIA Kļavas V, IU “Marianna”, SIA “Jums” un SIA “Antaris”.

 

Apmācības vadīja Daugavpils novada domes, Daugavpils Universitātes Karjeras un iniciatīvu atbalsta centra un biedrības „Davai” speciālisti, izaugsmes trenere Sonja Graf (Vācija) un inovāciju eksperte Vita Brakovska (Rīga).

 

“Daugavpils novada dome, domājot ilgtermiņā par jauno uzņēmēju paaudzi, šādā veidā iedod pirmo impulsu jaunieša domāšanā. Pat ja šajā brīdī jaunieši neapzinās vērtību iegūtajām zināšanām, esmu pārliecināta, ka tas viņiem dos stabilāku sajūtu brīdī, kad viņiem būs jāizlemj, ko tālāk dzīvē darīt. Protams, strādājot ar pamatskolas vecuma jauniešiem, ir jārēķinās, ka viņiem vēl ir pavisam citas domas galvā, bet, ne velti Skandināvijas valstīs jau bērnudārza vecumā māca ekonomikas pamatus un attīsta uzņēmējdarbības domāšanu. Es domāju pamatskolas vecums ir adekvāts brīdis, lai par šīm lietām sāktu runāt – tā ir investīcija nākotnei,” tā V.Brakovska.

 

V. Brakovska jauniešu iedvesmošanai uzskatāmi parādīja dažādas Latvijā tapušās biznesa idejas, kuras tika realizētas dzīvē bez lieliem finansiālajiem ieguldījumiem - koka tauriņš, kartona moduļi bērnu radošuma izpausmēm, koka apvalki viedtālruņiem, kurpju papēžu aizsargi un citas oriģinālas lietas.

 

Novada jaunieši prezentēja arī savas biznesa idejas –viņi iecerējuši izveidot sporta zāli, veterināro klīniku, dzīvnieku patversmi, bērnu aprūpes iestādi, rokdarbu veikaliņu, cepumu fabriku un putnu dārzu. “Man prieks, ka viņi ir izvēlējušies praktiskas, pragmatiskas idejas ar sociālu ievirzi, kas liecina, ka viņi domā ne tikai par savas darba vietas radīšanu, bet to, kā veidot sadzīves pakalpojumus pieejamākus sabiedrībai,” komentē V.Brakovska.

 

Naujenes pamatskolas skolnieces Alīna Lazuko, Laura Grigorjeva un Kristīne Šteinberga pastāstīja, ka izvēlējušās piedalīties apmācībās, lai nākotnē būtu vieglāk izlemt par studiju virzienu. Meitenes atzina, ka lekcijas bija noderīgas, to laikā apgūtas pamatzināšanas par uzņēmuma attīstību. “Mūsu lektori, kuri paši ir uzņēmēji, dalījās savā pieredzē par savu ideju attīstīšanu. Klausoties viņos, radās vēlme pašai kaut ko tādu izdomāt un realizēt,” tā par iespaidiem saka A.Lazuko.

 

Noslēdzoties uzņēmējdarbības sākumskolai, jaunieši tika aicināti gatavoties biznesa ideju iesniegšanai Daugavpils novada biznesa ideju konkursā „Esi uzņēmējs” 2016. gadā, kā arī jaunākiem jauniešiem – dibināt skolēnu mācību uzņēmumus. Visi jaunieši saņēma apliecinājumus par piedalīšanos apmācībās.

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (1)

Jana Zernba 19 janvārī 2018 22:37
Cityfinances Small business loans https://www.cityfinances.lv/precizu-datu-sagatavosana-investori/

Citas ziņas

 

18. septembrī, 16:00 Kas būtu jāzina izvēloties auto līzingu
18. septembrī, 10:55 Daugavpils 100+ sekundēs (17.09.2020., VIDEO)
17. septembrī, 15:20 Daugavpils 100+ sekundēs (16.09.2020., VIDEO)
15. septembrī, 15:25 Daugavpils 100+ sekundēs (14.09.2020., VIDEO)
14. septembrī, 16:55 Stop viltus ziņām! (Raidījums nr. 7)
11. septembrī, 09:55 Daugavpils 100+ sekundēs (10.09.2020., VIDEO)
9. septembrī, 14:24 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
9. septembrī, 12:59 Informācija “Dautkom TV” klientiem
9. septembrī, 10:00 Daugavpils 100+ sekundēs (08.09.2020., VIDEO)
8. septembrī, 13:42 Daugavpils 100+ sekundēs (07.09.2020., VIDEO)
7. septembrī, 12:05 Mēs zinām (Raidījums №17)
6. septembrī, 16:00 Skolotāji nav atlaisti! (VIDEO)
6. septembrī, 12:00 Kā ieskandināts 1. septembris? (VIDEO)
6. septembrī, 08:00 Kultūras ministrs viesojas Daugavpilī (VIDEO)
4. septembrī, 16:20 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti