«Maxima» traģēdijas lietā juridiskajai personai uzlikts mantas arests 0

Trešdiena, 14 jan 2015, 09:14 Versija drukāšanai

 «Maxima» traģēdijas lietā juridiskajai personai uzlikts mantas arests
«Maxima» traģēdijas lietā juridiskajai personai uzlikts mantas arests, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» sacīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.


«Procesa virzītājs pieņēma lēmumu par kriminālprocesuālo piespiedu līdzekļa piemērošanu pret juridisko personu, kas saistīta ar konstruēšanas sadaļu - projektēšana. Tiesa apmierināja prasību uzlikt arestu mantai,» sacīja Grišins, neatklājot kompānijas vārdu.

 

Uz jautājumu, cik liela ir juridiskās personas atbildība, policijas pārstāvis sacīja, ka tiesai ir vairākas iespējas noteikt sodu, viens no tiem ir likvidēt juridisko personu, pastāv arī iespēja noteikt naudas sodu. «Domāju, ka uz to brīdi atbilstoši normatībajiem aktiem, tas varētu būt vairāk nekā 30 miljoni eiro,» sacīja Grišins.

 

Grišins arī teica, ka otrdien pieņemtie divi pirmie lēmumi par aizdomās turamajiem cilvēkiem, kuriem tiesa piemēroja arī apcietinājumu, ir tikai sākums šim darbam.

 

«Domāju, ka tuvāko nedēļu laikā mūs sagaida diezgan aktīvs darbs šajā jomā,» viņš sacīja.

 

Grišins arī neizslēdza, ka aizdomās turamos varētu apsūdzēt arī par citiem pantiem - ne tikai par būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā sabrukusi būve vai tās daļa sabrukusi.

 

«Pašlaik noziedzīgais nodarījums kvalificēts atbilstoši 239.panta otrai daļai. Noziegums izdarīšanas brīdī pants paredzēja brīvības atņemšanu četri gadi. Diemžēl policijai jārīkojas atbilstoši likumam un normatīviem aktiem, kas bija spēkā nozieguma izdarīšanas brīdi. Tas, ka šobrīd tiek inkriminēts viens pants, neliedz iespēju, ja parādīsies citi nodarījumi, arī attiecībā uz vakardienas aizdomās turamiem cilvēkiem, pastāv iespēja inkriminēt papildus pantus,» teica Grišins.

 

Rīgā, Zolitūdē, veikalā «Maxima» 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā bojā gāja 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.

 

Tirdzniecības kompleksu, kurā atradās «Maxima», attīstīja uzņēmums «Homburg», būvēja būvkompānija «Re&Re», bet ēku projektēja arhitektu firma «Kubs».

Tiesa otrdien «Maxima» konstruktoram būvinženierim Ivaram Sergetam piemēroja apcietinājumu. Viņš ir vienīgais valdes loceklis uzņēmumā «HND Grupa». Apcietinājums piemērots arī sabrukušā lielveikala būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim.

 

0
Autors:apollo.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
Vakar, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti