Latgales piensaimniekiem nav skaidrības par nākotni 0

Pirmdiena, 12 jan 2015, 11:45 Versija drukāšanai

Latgales piensaimniekiem nav skaidrības par nākotni
Situācija piena ražotājiem noieta tirgus dēļ joprojām ir smaga. Piensaimnieku zaudējumi ir lieli. Satraukums valda arī piena kvotu jomā. Vissmagāk klājas tiem lauksaimniekiem, kuriem piena ražotne ir vienīgais rūpals un kuriem saimniecības modernizācijas dēļ ņemti kredīti.


Saimniecības "BAR" saimnieks Romualds Bleidelis rēķinās, ka viņa saimniecībā, kas atrodas Demenes pagastā, zaudējumi piena cenas politikas dēļ būs pāri par 60000 eiro.

 

"Ar to naudas plūsmu, kas pašreiz ir... Pagaidām, pateicoties atbalsta naudām, ir normāli, bet, kas būs pavasarī, kad būs jāpērk plēves... (..) Vissmagākais būs pavasarī, kad vajadzēs gan degvielu, gan materiālus skābbarības sagatavošanai, gan mašīnu tehniskajai apkopei - tad būs problēma," saka Bleidelis.

 

Piena nozare ir vienīgais darbības veids saimniecībā, kas pastāv jau 22 gadus, kur tikai pērn veikta kūts modernizācija un ņemti kredīti. Lai pienkopības nozare attīstītos, saņemti arī Eiropas atbalsta maksājumi, bet šobrīd te valda neziņa un bažas par nākotni.

 

"Cerība ir tikai pašam uz sevi, uz savu veiksmi, uz savām darbaspējām - katram zemniekam ir tikusi kāda grūta, sūra pile. (..) Tracina tas moments, ka veikalos piens lētāks nepalika," uzsver Bleidelis.

 

Saimniecības "BAR" saimnieks, kurš dienā saražo 1000 tonnas piena, kā daudzi Latgales un Sēlijas piena ražotāji, apvienojušies kopīgā piensaimnieku biedrībā, kas ir mobila piena pārdošanas jomā. Šodien viss piens nonāk Lietuvas tirgū, bet zemnieki no valsts gaida tikai drošību savam biznesam, jo valsts it kā esot orientēta uz lauksaimniecības nozares attīstību, saka biedrības vadītājs un z/s "Stārķi" saimnieks Roberts Jonāns.

 

"Mēs varam savu pienu aizvest jebkurā punktā Pārtikas un veterinārā dienesta noteiktajās robežās. Tad, kad daudziem zemniekiem atteica Lietuvas uzņēmumi, daudzi zemnieki aizveda pienu uz Baltkrieviju. Sadarbība bija veiksmīga, bet Baltkrievija arī nevar pārstrādāt tik daudz piena, cik ražo Baltijas valstis," norāda Jonāns.

 

Šie Latgales un Sēlijas zemnieki neprasa kādu atbalstu vai subsīdijas zaudēto ieņēmumu dēļ, lauksaimniekiem svarīgi zināt valsts politiku un savu nākotnes virzību, darbojoties lauksaimniecības jomā.

0
Autors:lsm.lv
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti