PVD aicina Aglonas svētku dalībniekus izturēties atbildīgi 0

Otrdiena, 11 aug 2015, 14:21 Versija drukāšanai

PVD aicina Aglonas svētku dalībniekus izturēties atbildīgi
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku dalībniekus izturēties atbildīgi, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.


Papildu drošības pasākumi Āfrikas cūku mēra dēļ Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā šogad netiks noteikti.

 

PVD aicina svētku dalībniekus pēc pastaigas pa mežu notīrīt vai noskalot apavus, bet vislabāk mežā nedoties vispār. Ja pamanīta beigta meža cūka, nekavējoties jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam.

 

Pārtikas produktus, it īpaši cūkgaļu un tās izstrādājumus, PVD aicina iegādāties tikai legālās tirdzniecības vietās un izlietot turpat uz vietas Aglonā. Arī vietējo iedzīvotāju piedāvāto cienastu PVD iesaka izlietot turpat uz vietas un nenest tālāk, bet sviestmaižu papīrus un citus pārtikas iesaiņošanai izmantotos materiālus, kā arī ēdienu atliekas izmest atkritumu konteineros.

 

Iegādājoties pārtiku, jāpārliecinās, ka tirdzniecības vietā tā ir uzglabāta atbilstošā temperatūrā un derīguma termiņš tai nav beidzies. Ātri bojājošos pārtikas produktus - gaļas produktus, piena produktus, kulinārijas un konditorejas izstrādājumus - nevajag ilgstoši uzglabāt, bet vislabāk izlietot uzreiz.

 

PVD atgādina, ka Āfrikas cūku mēris neapdraud cilvēku veselību, taču ir nāvējošs mājas un meža cūkām, tāpēc cilvēkiem, kuri dodas uz un no teritorijas, kurā slimība konstatēta, jādara viss, lai slimību nepārvadātu uz citiem Latvijas reģioniem.

 

Jau vēstīts, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki 11.-15.augustā ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā - starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā - pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no valsts budžeta.

 

Svētku laikā norisinās vairākas svētās mises, procesijas, adorācijas un lūgšanas. Paredzēts, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies 11.augustā ar slimniekiem veltītu dienu. Savukārt svētku kulminācija tradicionāli ir 14.-15.augusts, kad notiek Tautas krusta ceļš un Svētku galvenā mise. Šajās dienās Aglonā pulcējas desmitiem tūkstošu ticīgo.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti