Preiļus apmeklēja Taipejas Misijas Latvijā delegācija 0

Otrdiena, 16 jūn 2015, 15:52 Versija drukāšanai

Preiļus apmeklēja Taipejas Misijas Latvijā delegācija
15. jūnijā Preiļus oficiālā vizītē apmeklēja Taipejas Misijas Latvijā vadītājs vēstnieks KO Kuang-Yueh ar kundzi Serenu Ko. Vēstnieku pavadīja Taipejas Misijas Latvijā pārstāvis Keng Chung – Yung. Sveicot viesus Preiļos, delegāciju pie Preiļu novada domes sagaidīja domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.


Taipejas misijas pārstāvji apmeklēja akciju sabiedrību “Preiļu siers”, tikās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Jāzepu Šņepstu, kurš ciemiņus iepazīstināja ar lielākā Latvijas uzņēmuma - siera eksportētāja - darbību. Norisinājās sarunas, kuru laikā Taipejas misijas vadītājs izrādīja interesi par iespējamo Taivānas uzņēmēju sadarbību ar a/s “Preiļu siers”, par iespējamo uzņēmuma produkcijas eksportu uz Taivānu, jo “Preiļu siers” ražo augstas kvalitātes produktus, pēc kuriem ir pieprasījums Taivānā un arī Ķīnā.

 

Taipejas misijas Latvijā delegācija Preiļu novada domē tikās ar Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātu Aldi Adamoviču, domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu, domes priekšsēdētājas vietnieku Lauri Pastaru un domes Attīstības daļas projektu koordinatori Līgu Upenieci. Viesiem tika prezentēta novada attīstība, Līga Upeniece Taipejas misijas pārstāvjiem pastāstīja par lielākajiem realizētajiem projektiem novadā, tika pārrunātas sadarbības iespējas vairākās jomās – kultūrā, izglītībā, uzņēmējdarbībā, tūrismā.

 

Īpaši tika uzsvērtas sadarbības iespējas tūrismā, piedāvājot tūristiem no Taivānas – gan grupām, gan atsevišķām ģimenēm – interesantu tūrisma objektu apskati un izstrādājot ārzemju tūristiem pievilcīgus tūrisma maršrutus. Jau tagad Taivānas tūristu skaits Latvijā, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir palielinājies, tomēr viņi vairāk izmanto galvaspilsētas Rīgas un tās apkārtnes pilsētu piedāvājumus. Aktivizējot tūristu plūsmu uz Latvijas reģioniem, ceļotājiem būtu interesanti atpūsties arī Preiļu novadā, jo jau pirms diviem gadiem, apmeklējot Preiļu pilsētu, Taipejas misijas vēstnieks ar kundzi atzinīgi novērtēja nelielās Latgales pilsētiņas priekšrocības, dabas skaistumu un iepazinās ar mūsu novada kultūrvēsturiskajām vērtībām.

 

Dienas otrajā pusē viesi apmeklēja šūšanas uzņēmumu SIA “VS Teks”. Ar uzņēmuma darbību un produkcijas klāstu ciemiņus iepazīstināja “VS Teks” valdes loceklis Valdis Skujiņš.

 

Taipejas misijas vadītāja vizīte Preiļos noslēdzās ar Preiļu novada tūrisma objekta – Vīngliemežu audzētavas - apskati, kur Taipejas misijas delegācija bija sajūsmā par vīngliemežu audzētavas īpašnieka Aiņa Novika atraktīvo stāstījumu un netradicionālajām iespējām, ko izmanto mūsu puses ļaudis.

 

Taipejas misija Latvijas Republikā ir Taivānas pārstāvniecība Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Pārstāvniecības galvenā misija ir būt par sadarbības tiltu starp Taivānu un Baltijas valstīm ekonomikas, kultūras, izglītības, zinātnes un citās jomās. Pateicoties bijušajiem LR Saeimas deputātiem no Preiļu novada, draudzīgas sadarbības saikne Preiļu novada pašvaldību un Taipejas misiju vieno jau vairākus gadus. Preiļu 1. pamatskola un Preiļu 2. vidusskola iepriekšējos gados ir saņēmusi dāvinājumā no Taipejas misijas datorus, Preiļos bijušas izstādes no Taivānas, šogad viens no Preiļu novada jaunajiem zemniekiem iegūs iespēju piedalīties pieredzes apmaiņas mācību braucienā uz Taivānu.

 

0
Autors:Preiļu novada dome
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti