Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs saņēmis divas Gada balvas 0

Ceturtdiena, 28 maijā 2015, 11:24 Versija drukāšanai

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs saņēmis divas Gada balvas
22. maijā Starptautiskās Muzeju dienas pasākumu ietvaros Balvu Novada muzejā norisinājās Latvijas Muzeju biedrības tradicionālā konkursa „Zelta puteklis 2014” gada balvu pasniegšanas sarīkojums. Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs par aizvadītā gadā paveiktajiem darbiem konkursā izpelnījās teicamu sava darba novērtējumu, iegūstot divas no septiņām konkursa nominācijām – “Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā” un “Gada izstāde”.


Kā pavēstīja muzeja galvenā krājumu glabātāja Ināra Krusta un galvenā māksliniece Silvija Berezovska, nominācijā “Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā” muzejs piedalījās ar projektu “Latgales māju logu apmaļu dekoratīvo rotājumu restaurācija”, kura ietvaros pērn tika restaurēta daļa no 18 kolekcijā esošajiem māju logu apmaļu dekoratīvajiem rotājumiem. Krievu namdaru radītās fenomenālās kultūras mantojuma vērtības 2006. gadā ekspedīcijas laikā tika iegūtas Riebiņu, Galēnu, Silajāņu pagastos un Rēzeknes novadā, apsekojot sabrukušas un pussabrukušas mājas. Logu rotājumi jau iepriekš ir bijuši izmantoti muzeja krājuma izstādēs „Logu stāsti” un „Kopīgais un atšķirīgais”, kas guva atzinību Latgalē un Rīgā.

 

Savukārt nominācijā “Gada izstāde” muzejs ieguva laureāta statusu par izstādi „Jāzeps Baško – gaisa fūrmanis”, kas veltīta izcilā novadnieka, lidotāja, eskadriļas „Iļja Muromec” komandiera, Latvijas gaisa karaspēka organizatora, ģenerāļa Jāzepa Baško 125. dzimšanas dienai un I pasaules kara simtgadei.

 

Izstāde veidota kā bagātīgu informāciju saturošs dizaina objekts, nodrošinot atsevišķu muzeja krājuma kolekciju pieejamību apmeklētājiem inovatīvā veidā.

 

Izstādes pamatā ir 6 reizes samazināts transformējams lidmašīnas „Iļja Muromec” modelis, aprīkots ar gaismas un skaņas efektiem, uz kura informācija atrodama tekstu un attēlu veidā. Tāpat arī izstādi papildina ģenerāļa J.Baško mundieris, J.Baško avarējušās lidmašīnas atlūza, lidotāja cepure, apbalvojumi, aviācijas atšķirības zīmes, J.Baško un viņa dzīvesbiedres Jevdokijas Baško portreti. Savukārt, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas, izstādē tiek piedāvāts digitālais tests „Ko Tu zini par Jāzepu Baško un Latvijas aviāciju”. Izstādes ietvaros tika izstrādāts arī muzeja suvenīrs „Jāzeps Baško – gaisa fūrmanis” – piezīmju blociņš ar 2 informācijas lapām 3 valodās un izgatavojama papīra lidmodeļa shēmu.

 

Latvijas Muzeju biedrība konkursu rīko ar mērķi atskatīties uz pagājušajā gadā paveikto un sekmēt muzeju nozares attīstību Latvijā. Balvas pretendentu apzināšana un balvas pasniegšana ir vērsta uz muzeju pozitīvu publicitāti un sistemātisku muzeju darba izvērtēšanu, ņemot vērā muzeja radīto produktu pieejamību un nozīmi sabiedrībā. Balvas ieguvējus nosaka konkursa kārtībā, izvērtējot konkursam iesniegtajos pieteikumus.

 

Balvu piešķir par izciliem darba rezultātiem Latvijas muzeju nozarē šādās nominācijās: gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā; bērniem draudzīgākais muzejs; gada ekspozīcija; gada izstāde; gada publikācija (monogrāfija, filma u.c.); mūžizglītības projekts muzejā un modernās tehnoloģijas muzejā.

 

Atgādinām, ka aizvadītajā gadā muzejs konkursā saņēma balvas nominācijās “Bērniem draudzīgākais muzejs 2013” un “Gada ekspozīcija 2013”.

 

Apsveicam muzeja kolektīvu ar kārtējiem sasniegumiem!

 

0
Autors:Preiļu novada dome
Foto:Preiļu novada dome

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti